پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوکیل سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس از حس تنهایی شدید او در بازداشت خانگی خبر داد
وکیل سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس از حس تنهایی شدید او در بازداشت خانگی خبر داد عکس

وکیل سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس از حس تنهایی شدید او در بازداشت خانگی خبر داد

July 15, 2023
264
0

وکیل سم بنکمن فرید، غول ارزهای دیجیتال که هم‌اکنون در بازداشت خانگی به سر می‌برد، از قاضی پرونده او درخواست کرد که در آستانه‌ی محاکمه او (دوم اکتبر ۲۰۲۳) شرایط برای ملاقات او با برخی از بازدیدکنندگان فراهم شود. وکیل مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار سابق صرافی اف تی ایکس (FTX) این درخواست را روز پنج‌شنبه به لوئیس کاپلان، قاضی ناحیه منهتن نیویورک ارسال کرد. کریستین اوردال، وکیل بنکمن فرید از کاپلان درخواست کرد که به فهرستی از مهمانان اجازه ورود به منزل خانوادگی‌اش در شهر پالتو آلتو، کالیفرنیا، محل بازداشت خانگی مدیرعامل سابق اف‌ تی ایکس داده شود.

سم بنکمن فرید از نوامبر سال ۲۰۲۲ به اتهام کلاهبرداری از مشتریان و سوءاستفاده از میلیاردها دلار سپرده‌های آنها تحت پیگیرد قانونی قرار دارد. او همچنین با کمک‌های مالی محدودیت مشارکت در کمپین انتخاباتی را دور زده است. با توجه به پرونده‌های دادگاه، کمک‌های مالی سیاسی بنکمن فرید را می‌توان در حسابرسی‌های آلمدا ریسرچ، شاخه‌ی تجاری صرافی اف‌ تی ‌ایکس دنبال کرد. سم بنکمن فرید متهم است که میلیاردها دلار از سرمایه‌ی مشتریان را به صورت غیرقانونی به آلمدا وام داده است و بعدا از این پول برای کمک‌های سیاسی استفاده کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سم بنکمن فرید به اتهامات تازه‌ای متهم شد

صرافی اف تی ایکس (FTX) سال‌ها در مورد جابجایی‌ اموال مشتریان به بانک‌ها دروغ می‌گفت

کریستین اوردال که فهرست مهمانان احتمالی را به‌صورت مُهروموم‌شده به دادگاه ارائه داده، گفت که این فهرست شامل برخی از دوستان نزدیک، همکاران والدین او و خدمتکاران خانواده او هستند. اوردال افزود که مهمانان از قبل توافق کرده‌اند که مقررات مربوط حبس خانگی را رعایت کنند. کریستین اوردال در این‌باره به دادگاه نوشت: «این افراد از شرایط وثیقه آقای بنکمن فرید از جمله ممنوعیت به اشتراک‌گذاری دستگاه‌های الکترونیکی ممنوعه اطلاع دارند و از این قوانین پیروی خواهند کرد.»

دستگاه‌های الکترونیکی ممنوعه شامل تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و دستگاه‌ها بازی‌های ویدئویی یا دستگاه‌هایی که امکان انجام ارتباط صوتی یا متنی را فراهم کنند می‌شوند. طبق قرار وثیقه بنکمن فرید، در هنگام بازدید یک نگهبان باید حضور داشته باشد تا ملاقات‌کنندگان را تفتیش کند و مطمئن شود که تمام افراد دفتر الکترونیکی بازدیدکنندگان را امضاء می‌کنند.

از زمانی که سم بنکمن فرید تحت‌حضانت والدینش در بازداشت خانگی به سر می‌برد، مقام‌های دادگاه در مورد نوع دسترسی او به جهان خارج کاملا محتاط بوده‌اند. قاضی کاپلان در ماه فوریه به دادستان‌های فدرال اجازه داده بود که استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال را برای بنکمن فرید ممنوع کنند. مقام‌ها به دلیل قابلیت حذف خودکار پیام‌ها و همین‌طور برقراری رابطه متهم با شاهدان پرونده جلوی استفاده از این سرویس پیام رمزگذاری‌شده را گرفتند. دادستان‌ها همچنین فشار زیادی آوردند تا برای نظارت بر غول سابق ارزهای دیجیتال نرم‌افزارهای جاسوسی را روی تلفن‌های والدین بنکمن فرید نصب کنند.

منابع:decrypt