پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالروزگار سخت سم بنکمن فرید در زندان؛ علی‌رغم رژیم وگانی به بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس غذاهای گوشتی داده می‌شود
روزگار سخت سم بنکمن فرید در زندان؛ علی‌رغم رژیم وگانی به بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس غذاهای گوشتی داده می‌شود عکس

روزگار سخت سم بنکمن فرید در زندان؛ علی‌رغم رژیم وگانی به بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس غذاهای گوشتی داده می‌شود

August 23, 2023
11
0

وکلای سم بنکمن فرید، مدیر عامل سابق صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) بار دیگر نسبت به وضعیت اسفبار موکل خود در زندان اعتراض کردند. به گفته وکلای بنکمن فرید، او در زندان به داروهای خود دسترسی ندارد و به تنها غذاهای گوشتی داده می‌شود. به همین دلیل، سم بنکمن فرید که وگان است، مجبور است با نان و کره بادام‌زمینی سر کند.

بنا به گزارش‌ها، در جلسه دادرسی که بنکمن فرید هفت فقره اتهام خود را رد کرد، تیم حقوقی او از مقامات درخواست کردند در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین رفتار به مراتب بهتری با موکل‌ آنها شود. از اسناد دادگاه که در سیتی‌پرس (City Press) منتشر شدند این‌طور بر می‌آید که سم بنکمن فرید در زندان تنها یک رژیم غذایی ساده شامل نان، کره بادام‌زمینی و آب دارد. او از خوردن غذاهای گوشتی که در غذاخوری زندان سرو می‌شوند خودداری کرده است.

مارک کوهن، وکیل بنکمن فرید در این رابطه ضمن اعتراض به وضع اسفبار موکلش، محاکمه او را «ظالمانه» دانست و خواستار تغییر شرایط موکلش شد. کوهن همچنین اشاره کرد که موکلش از زمان ورود به زندان به داروهای افسردگی و اختلال بیش‌فعالی کم‌توجهی خود دسترسی نداشته و می‌ترسد داروهایش تمام شوند.

مارک کوهن گفت:

موکلم داروی آدرال مصرف می‌کند… و مانند بسیاری از مردم در جهان رژیم غذایی وگان در پیش گرفته است. در ۱۱ روز اخیر هیچ داروی آدرالی به او داده نشده است.

وکلای بنکمن فرید قبلا به مقامات گفته‌اند که موکل آنها حتما باید روزانه به یک پَچ پوستی سلژیلین ساخت شرکت امسام (Emsam) برای درمان افسردگی و همین‌طور سه یا چهار دُز داروی آدرال برای درمان اختلال کم‌توجهی بیش‌فعالی دسترسی داشته باشد. طبق نسخه‌‌های پزشکی مدیرعامل سابق صرافی اف‌تی‌ایکس برای مدت ۵ سال از داروی افسردگی و ۳ سال از داروی آدرال استفاده می‌کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تقاضای وکلای سم بنکمن فرید برای داروی افسردگی در زندان

سارا نتبرن، قاضی دادگاه فدرال در ناحیه منهتن نیویورک گفت که او در مورد درمان بنکمن فرید بیش‌تر تحقیق می‌کند. تیم حقوقی بنکمن فرید قبلا اعلام کرده بودند که حبس می‌تواند روی توانایی موکل آنها برای دفاع از خود در محاکمه‌های آینده تأثیر منفی بگذارد. اولین جلسه از دو جلسه دادگاه محاکمه بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس قرار است روز ۲ اکتبر (۲۰ مهر) برگزار شود. در این دادگاه بنکمن فرید به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و برداشت غیرقانونی میلیاردها دلار از سپرده‌های مشتریان صرافی محاکمه می‌شود.

وکلای بنکمن فرید در این رابطه گفتند:

مشکلات جدی در خصوص متمم ششم قانون اساسی آمریکا وجود دارد. موکل ما نمی‌تواند خود را برای محاکمه آماده کند. او از ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) که بازداشت شده نتوانسته خود را برای محاکمه آماده کند.

متمم ششم قانون اساسی آمریکا مربوط به حقوق متهم است که از جمله آنها می‌توان به حق محاکمه بی‌طرفانه و آگاهی کامل از اتهاماتش اشاره کرد. وکلای بنکمن فرید همچنین گفتند که موکل آنها در زندان به دلیل نداشتن اینترنت نمی‌تواند به منابع حقوقی-که تنها به‌صورت آنلاین قابل‌بررسی هستند- دسترسی داشته باشد.

لوئیس کاپلان از دادگاه منطقه‌ای ناحیه منهتن نیویورک تنها برای روز ۲۲ آگوست (دیروز) اجازه جلسه وکلای بنکمن با موکلشان را داده بود. در این جلسه به بنکمن فرید اجازه دسترسی به یک لپ‌تاپ مجهز به اینترنت با اتصال به یک دستگاه وای‌فای داده شد. در همین حال، وکلای بنکمن فرید گفته‌اند که از طریق دادگاه به آنها پیشنهاد شده که بنکمن فرید دو روز در هفته از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر حق بازدید از دادگاه نیویورک را داشته باشد. با این حال، وکلای بنکمن فرید گفته‌اند که او تنها به یک مداد و کاغذ دسترسی دارد و باید آنچه می‌نویسد را با فشار دادن روی شیشه‌‌ی محل ملاقات نشان آنها دهد.

منابع:Cointelegraph