پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی اف تی ایکس تا اواسط ۲۰۲۴ بدهی‌های مشتریان را تسویه‌حساب می‌کند
صرافی اف تی ایکس تا اواسط ۲۰۲۴ بدهی‌های مشتریان را تسویه‌حساب می‌کند عکس

صرافی اف تی ایکس تا اواسط ۲۰۲۴ بدهی‌های مشتریان را تسویه‌حساب می‌کند

October 17, 2023
48
0

صرافی اف تی ایکس (FTX) اعلام کرد که قرار است بیش از ۹۰ درصد از دارایی‌های مشتریان شعبه بین‌المللی و آمریکای خود را تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پرداخت کند. با این حال، تنها در صورتی این اتفاق می‌افتد که طلبکاران و بدهکاران اف تی ایکس بتوانند روی طرح اصلاح‌شده‌ای که مدیران بازسازی شرکت گرفته‌اند با یکدیگر به توافق برسند. در این راه از آنجایی که صرافی ورشکسته شده، تأیید دادگاه نیز مورد نیاز است.

صرافی اف تی ایکس امروز سه‌شنبه (۲۵ مهر) اعلام کرد، پس از بحث‌های گسترده با کمیته بستانکاران) به یک نقطه عطف مهم دست رسیده است. این صرافی دوشنبه طرح اصلاح‌شده را برای تسویه‌حساب با مشتریان صرافی به دادگاه ارائه داده بود.

بخشی از این طرح شامل مطالبات قابل‌بازیابی می‌شود که تخمین زده است، ۹۰ درصد از دارایی‌های موجود بین مشتریان دو شعبه بین‌المللی و شعبه آمریکای صرافی پخش شود. بنا به آنچه در اسناد آمده، ارزش کل دارایی‌های شعبه بین المللی صرافی اف تی ایکس ۸.۹ میلیارد دلار است. ارزش اموال شعبه آمریکای صرافی نیز ۱۶۶ میلیون دلار برآورد شده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

تأیید از سرگیری فعالیت‌های صرافی اف تی ایکس

صرافی اف تی ایکس ۷٫۳ میلیارد دلار از دارایی‌های خود را بازیابی کرد

جان ری سوم، مدیر ارشد بازسازی صرافی اف تی ایکس در خصوص موفقیت این طرح ابراز امیدواری کرد. در طرح جدید اف تی ایکس، دارایی‌ها به سه قسمت تقسیم شده‌اند. دارایی‌های مشتریان شعبه بین‌المللی، دارایی‌های مشتریان شعبه آمریکا و سایر دارایی‌ها. با این حال، بخش مطالبات‌ قابل‌بازیابی تنها شامل دو گروه اول می‌شود.

مدیران طرح بازسازی اف‌تی‌ایکس در این خصوص گفته‌اند که اعضای کمیته با مفاد این طرح موافقت کرده‌اند. در همین حال، در این طرح تا جایی که ممکن است سعی شده که بین حقوق طلبکاران مشتری و غیرمشتری آمریکایی و بدهکاران خارجی توازن برقرار شود.در همین حال، این امکان که برخی از مشتریان در هر دو شعبه صرافی دارایی داشته باشند وجود دارد. در این صورت احتمالا امکان تسویه حساب کامل برای این دسته از مشتریان وجود ندارد.

در همین حال، طرح تسویه‌حساب اف‌تی‌ایکس ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مانند مالیات، مطالبات دولت، نوسانات قیمت ارز دیجیتال آسیب ببیند. اف‌تی‌ایکس ممکن است اجازه تسویه‌حساب به برخی از افراد داخلی شرکت، افراد وابسته به شرکت و مشتریانی که از امور غیرقانونی اف‌تی‌ایکس خبر داشته‌اند را بگیرد. همچنین ممکن است کاربرانی که اطلاعات احراز هؤیت (KYC) خود را بعد از توقف برداشت‌های صرافی تغییر داده‌اند نیز مشمول همین برنامه باشند و از فهرست تسویه‌حساب‌های صرافی خارج شوند.

در حالی که برنامه جان ری سوم و همکارانش برای بازسازی صرافی اف تی ایکس دنبال می‌شود، محاکمه سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق این صرافی از روز دوشنبه وارد دومین هفته شده است و ممکن است تا شش هفته نیز طول بکشد. شرایط دادگاه به نحوی است که اکثر تحلیل‌گران شانس بسیار اندکی برای تبرئه بنکمن فرید قائل می‌شوند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph