پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتأیید از سرگیری فعالیت‌های صرافی اف تی ایکس (FTX)؛ قیمت توکن اف ‌تی ‌تی (FTT) ۱۰ درصد بالا رفت
تأیید از سرگیری فعالیت‌های صرافی اف تی ایکس (FTX)؛ قیمت توکن اف ‌تی ‌تی (FTT) ۱۰ درصد بالا رفت عکس

تأیید از سرگیری فعالیت‌های صرافی اف تی ایکس (FTX)؛ قیمت توکن اف ‌تی ‌تی (FTT) ۱۰ درصد بالا رفت

August 1, 2023
1478
0

مدیران اف تی ایکس (FTX) برنامه‌های خود برای شروع به کار صرافی ورشکسته تأیید کردند. به این ترتیب، باید به زودی شاهد فعالیت مجدد پلتفرم معاملات کریپتوی FTX.com باشیم. با این حال، مدیران اف تی ایکس گفته‌اند که تنها به مشتریان خارج از آمریکا (مشتریان بین‌المللی) خدمات‌رسانی خواهند کرد.

با وجودی که طرح آغاز به کار صرافی شامل کمک هزینه به دارندگان توکن اف ‌تی ‌تی (FTT) نمی‌شود، اما همچنان اعلام خبر باعث افزایش قیمت این توکن شد. قیمت توکن بومی اف‌تی‌ایکس پس از انتشار این خبر افزایش قابل‌توجهی یافت. قیمت رمزارز اف ‌تی ‌تی در ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱۰ درصد رشد داشته و به قیمت ۱.۵۹ دلار رسیده است. روند صعودی این توکن همچنان ادامه دارد.

صرافی ورشکسته مشغول گروه‌بندی دقیق طلبکاران شرکت معاملات کریپتو است. در اسناد بازسازی اف‌تی‌ایکس آمده است که برای هر هر گروه از طلبکاران مسیری مشخص ترسیم شده است. جان جی. ری سوم (John J. Ray III)، مدیر اجرایی و مدیر ارشد بازسازی صرافی اف تی ایکس در بیانیه رسمی اعلام کرد: «هدف ما دست‌یابی به یک طرح توافق‌شده و بیرون آمدن از ورشکستگی است. ما متعهد هستیم که در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ روی [این طرح] کار کنیم و تا سه‌ ماهه‌ چهارم سال نیز طرح اصلاح‌شده و یک بیانیه کاملا شفاف منتشر کنیم.»

صرافی اف تی ایکس یک صرافی ارز دیجیتال محبوب و پردرآمد بود که به مشتریان خود امکان خرید و فروش و شرط‌بندی روی نوسان‌ ارزهای دیجیتال را می‌داد. اما اف‌تی‌ایکس به دلیل فساد بالای مدیران و رؤسای شرکت به خصوص سم بنکمن فرید و همین‌طور سوءمدیریت دارایی‌های کاربران و کلاهبرداری در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) به‌صورت غیرمنتظره‌ای ورشکسته شد.

جان جی. ری سوم، مدیر اجرایی و مدیر ارشد بازسازی صرافی اف تی ایکس در دادگاه ۲۶ جون ۲۰۲۳

هم‌اکنون، جان رِی، یک وکیل بسیار باتجربه و خوش‌نام، وظیفه بازسازی صرافی و بازپرداخت بدهی‌های شرکت به طلبکاران را برعهده گرفته است. آقای جان ری قبلا در پرونده‌های ورشکستگی مهم زیادی از جمله پرونده مشهور سقوط شرکت اِنران (Enron) در سال ۲۰۰۱ نیز همکاری داشت. با این حال، او در دادگاه ورشکستگی شرکت اعلام کرد که در تمام زندگی چنین آشفتگی مالی به چشم ندیده بود. شرکت اِنران که یکی از مشهورترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های انرژی در جهان بود، در سال ۲۰۰۱ ورشکسته شد تا یکی از پیچیده‌ترین ماجراهای ورشکستگی در تاریخ کشور آمریکا به وقوع بپیوندد.

بر اساس اسناد بازسازی، گروه اول طلبکاران را افرادی که با بورس فراساحلی اف‌تی‌ایکس کار می‌کردند تشکیل می‌دهند. مشتریان شعبه آمریکای صرافی در گروه دوم طلبکاران قرار دارند. پس از آن نیز مشتریان بخش معاملات NFT صرافی، مطالبات عمومی بدون وثیقه، مطالبات تضمین‌شده و مطالبات تبعی قرار گرفته‌اند. در همین حال، وام‌دهندگان به آلامدا ریسرچ نیز در دسته ادعاهای عمومی قرار دارند.

در همین حال، بر اساس اسناد بازسازی، پس از اینکه بدهی‌های هر گروه از طلبکاران کاملا پرداخت شدند، به نسبت سرمایه‌ای که در خزانه شرکت باقی‌مانده طلب‌های گروه بعدی پرداخت می‌شود. ترتیب مشخص بازپرداخت بدهی‌ها نیز پس از مذاکره با سهام‌داران صرافی اف تی ایکس مشخص می‌شود. علاوه بر این، مشتریان سابق صرافی می‌توانند دارایی‌های خود را برای راه‌اندازی یک «شرکت صرافی جدید خارج از کشور» یا یک «پلتفرم دوباره راه‌اندازی شده» ترکیب کنند. در سند بازسازی پلتفرم معاملات کریپتو پیشنهاد شده که طلبکاران به جای دریافت سود سهام، در صرافی جدید سهام دریافت کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.