پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: آغاز مذاکرات برای راه‌اندازی مجدد و تغییرنام صرافی اف تی ایکس (FTX)
فوری: آغاز مذاکرات برای راه‌اندازی مجدد و تغییرنام صرافی اف تی ایکس (FTX) عکس

فوری: آغاز مذاکرات برای راه‌اندازی مجدد و تغییرنام صرافی اف تی ایکس (FTX)

June 29, 2023
20
0

جان ری سوم (John Ray III)، مدیرعامل صرافی اف تی ایکس (FTX) اعلام کرد که از تمام افراد علاقه‌مند به مشارکت در راه‌اندازی مجدد صرافی دعوت به عمل آورده است. به گزارش وال استریت ژورنال، این صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال علی‌رغم اینکه شهرت خود را در بازار کریپتو لکه‌دار شده می‌بیند، اما تلاش‌های خود برای راه‌اندازی مجدد را آغاز کرده است. تیم مدیریت جدید این صرافی ارزهای دیجیتال اخیرا جزئیاتی در مورد نحوه اختلاس نزدیک به ۹ میلیارد دلار از دارایی‌های مشتریان صرافی را در اختیار دادگاه ورشکستگی قرار داد.

هم‌اکنون جان ری از تمام افراد علاقه‌مند به مشارکت در راه‌اندازی مجدد صرافی FTX دعوت به عمل آورده است. در همین حال مذاکرات در مورد تغییر نام صرافی، پرداخت غرامت به برخی از مشتریان فعلی، تشکیل تیم مدیریت و همین‌طور جذب نیرو در حال انجام است.

به گفته منابع مؤثق، شرکت فیگر (Figure)، فعال در حوزه فناوری بلاکچین به سرمایه‌گذاری در صرافی اف تی ایکس ابزار علاقه کرده است. شرکت فیگر بخشی از یک گروه سرمایه‌گذاری است که این اواخر به خرید شرکت ورشکسته‌ سلسیوس نتورک (Celsius Network) نیز ابراز علاقه کرده بود. با این حال، در نهایت مناقصه را به کنسرسیوم فارنهایت (Fahrenheit) باخت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی اف تی ایکس (FTX) سال‌ها در مورد جابجایی‌ اموال مشتریان به بانک‌ها دروغ می‌گفت

جان ری گفت که مشغول تشکیل یک کارگروه برای بررسی راه‌اندازی مجدد صرافی کریپتو است. این صرافی در همین حال فرایند جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی مجدد FTX.com را شروع کرده است. صرافی FTX قبلا اسامی طرف‌های ذی‌نفع را اعلام کرده بود. صرافی می‌تواند طبق ماده ۳۶۳ قانون ورشکستگی آمریکا دارایی‌های خود را به شرکت‌های دیگر بفروشد. طبق پرونده دادگاه ورشکستگی شرکت‌های نزدک، ریپل لبز، گلکسی دیجیتال، بلک راک، تریب کپیتال، رابین هود، نیویورک دیجیتال اینوستمنت گروپ (NYDIG) و اوکی‌کوین از جمله طرف‌های ذی‌نفع به حساب می‌آیند.

حضور نام این شرکت‌ها در این فهرست به این معنی است که هرکدام از این نهادها به طور جزئی یا کلی علاقه‌مند به راه‌اندازی مجدد صرافی اف تی ایکس-۲.۰ (FTX 2.0) هستند. هم‌اکنون از طرف مدیریت صرافی با آنها تماس گرفته شده و توافق‌نامه عدم افشای اطلاعات زمان بررسی جزئیات بیشتر نیز با آنها انجام گرفته است.
بدهکاران صرافی افی تی ایکس قصد دارند فروش دارایی‌های شرکت را در سه ماهه سوم یا چهارم سال ۲۰۲۳ انجام دهند. احتمالا یکی از این شرکت‌ها نیز دارایی‌های صرافی FTX را خریداری می‌کند. در همین حال، برخی از این شرکت‌ها نیز به دنبال سرمایه‌گذاری در اف تی ایکس ۲.۰ هستند.

در همین حال، مدیریت جدید صرافی اف تی ایکس از دانیل فریدبرگ، مشاور حقوقی سابق صرافی شکایت کرده است. گفته می‌شود فریدبرگ به دو افشاگر حق‌السکوت پرداخت کرده تا از افشای اطلاعات در مورد مسائل نظارتی درون شرکت و همین‌طور ادعای روابط نزدیک بین صرافی و آلمدا ریسرچ (Alameda Research) جلوگیری کند. دانیل فریدبرگ چندین سمت از جمله مدیر نظارتی و حقوقی صرافی FTX و همین‌طور مشاور عمومی آلمدا ریسرچ، شرکت خواهر صرافی را برعهده داشت.

صرافی اف تی ایکس که در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام ورشکستگی کرد، در زمان فعالیت تعمدا اموال مشتریان و شرکت‌ها را با هم ترکیب می‌کرد تا بتواند دست به خرید املاک لوکس بزند یا اینکه از طریق آلمدا ریسرچ وارد معامله‌های سودآور شود. در همین حال، جان ری در دومین گزارش خود در دادگاه پرونده بدهکاران صرافی اعلام کرد که مدیریت سابق صرافی برای مدت تقریبا یک سال از حساب‌های شرکت آلامدا ریسرچ برای انجام تراکنش‌ها مشتریان FTX.com استفاده کرده است.

منابع:coingape