پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفوری: الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق سلسیوس بازداشت شد
فوری: الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق سلسیوس بازداشت شد عکس

فوری: الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق سلسیوس بازداشت شد

July 13, 2023
243
0

الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، مدیر عامل سابق پلتفرم وام‌دهی دیجیتال سلسیوس (Celsius) که هم‌اکنون ورشکست شده، صبح امروز، ۱۳ جولای دستگیر شد. دستگیری ماشینسکی تنها دقایقی پس از اعلام خبر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از او اعلام شد. تحقیقات علیه شرکت وام‌دهی دیجیتال سلسیوس و مدیرعامل آن پس از شکایت دادستان کل نیویورک از ماشینسکی در ۵ ژانویه (۱۵ دی) آغاز شده بود.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مدیر عامل سابق سلسیوس پس از آغاز تحقیقات در مورد ورشکستگی شرکت سلسیوس دستگیر شد. بازرسان کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) الکس ماشینسکی را مجرم شناخته بودند. مقام‌های این آژانس مستقل دولتی به این نتیجه رسیدند که مدیر عامل سابق سلسیوس قوانین کشور آمریکا را پیش از سقوط شرکت در سال ۲۰۲۲ زیرپا گذاشته بود.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

وام گرفتن در دیفای چیست؟ چگونه در دیفای وام ارز دیجیتال بگیریم؟

جسد جان فورسایت، میلیونر صنعت ارزهای دیجیتال پیدا شد

دادستان کل نیویورک در شکایت ۵ ژانویه خود ادعا کرده بود که الکس ماشینسکی ضمن گمراه کردن سرمایه‌گذاران، میلیاردها دلار ضرر به بار آورده بود. لیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک در این رابطه گفته بود: «ماشینسکی درباره ریسک‌های سرمایه‌گذاری در سلسیوس به مردم دروغ گفته بود. علاوه بر این، او وضعیت وخیم شرکت را نیز از آنها پنهان کرده بود.»

مشکل سلسیوس و مدیر عامل سابق‌اش در ماه جون ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱)، زمانی که این پلتفرم وام‌دهی به‌طور غیرمنتظره‌ای برداشت وجه را به حالت تعلیق درآورد آغاز شد. روز ۱۶ جون (۲۶ خرداد) سال گذشته بود که بازرسان کمیسیون اوراق بهادار در پنج ایالت مختلف تحقیقاتی را در مورد شرکت سلسیوس شروع کردند. در عرض یک ماه نیز پلتفرم وام‌دهی اعلام ورشکستگی کرد.

دستگیری الکس ماشینسکی تنها چند ماه پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از دو صرافی بزرگ جهان، بایننس و کوین بیس اتفاق می‌افتد. شرکت سلسیوس همچنان در مورد دستگیری مدیرعامل سابق‌اش اظهارنظری نکرده است.

منابع:cointelegraph