پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالفراری برای خرید خودروهای لوکس بیت کوین و اتریوم می‌پذیرد
فراری برای خرید خودروهای لوکس بیت کوین و اتریوم می‌پذیرد عکس

فراری برای خرید خودروهای لوکس بیت کوین و اتریوم می‌پذیرد

October 15, 2023
18
0

شرکت خودروسازی فراری (Ferrari) اعلام کرد، می‌خواهد امکان خرید خودروهای لوکس خود با استفاده از ارزهای دیجیتال را فراهم کند. در ابتدا گزینه پرداخت‌ رمزارزی تنها در آمریکا فعال می‌شود و بعدا در اروپا نیز فعال خواهد شد.

به گزارش رویترز، شرکت فراری در شهر مارانلو در شمال ایتالیا، اعلام کرد که به زودی خرید خودروهای لوکس خود با استفاده از ارزهای دیجیتال را در کشور آمریکا آغاز می‌کند. برنامه این شرکت خودروسازی این است که در سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴، این امکان را برای مشتریان خود در اروپا نیز فراهم کند.

انریکو گالیرا، مدیر بازاریابی و فروش فراری در این رابطه به رویترز گفت که بسیاری از مشتریان فراری از جمله کسانی هستند که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. حال این شرکت با گنجاندن ارزهای دیجیتال در میان گزینه‌های پرداخت، بیش‌تر به مشتریان خود نزدیک‌ می‌شود.

مدیر بازاریابی و فروش شرکت سازنده‌ خودروهای لوکس‌ گفت:

مشتریان احتمالی ما شامل سرمایه‌گذاران جوانی هستند که ثروت خود را از طریق ارزهای دیجیتال به دست آورده‌اند. در همین حال، سرمایه‌گذاران سنتی‌تر را داریم که [با ارزهای دیجیتال] سبد سرمایه‌ی خود را متنوع کرده‌اند.

هم‌اکنون سازنده خودروهای لوکس تنها از دو ارز دیجیتال بزرگ بازار، بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند. انتظار می‌رود که شرکت بعدا استیبل کوین یو اس دی کوین (USDC) را به این فهرست اضافه کند. شرکت فراری برای مرحله‌ اول پرداخت‌های ارز دیجیتالی با درگاه پرداخت رمزارزی بیت پی (Bitpay) همکاری کرده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

خرید بلیط فیلم تور دوره‌های تیلور سوئیفت با ارزهای دیجیتال ممکن شد

تیم بسکتبال لندن لاینز از پرداخت با ارزهای دیجیتال دوج کوین و ریپل پشتیبانی می‌کند

درگاه پرداخت BitPay مدت‌هاست که به افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. این شرکت پیش از این امکان پرداخت اقساط وام مسکن‌ و وام‌های بانکی، هزینه‌ خدمات لجستیکی و بسیاری از کالاها و خدمات دیگر را با استفاده از ارزهای دیجیتال فراهم کرده بود. در آخرین مورد، بیت پی با همکاری سالن‌های سینمای زنجیره‌ای ای‌ام‌سی‌ (AMC) امکان خرید بلیط فیلم تور دوره‌های تیلور سوئیفت را با استفاده از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، شیبا اینو، دوج کوین و سایرین فراهم کرده بود.

این درگاه پرداخت رمزارزی در همکاری جدید خود، پرداخت‌های ارز دیجیتالی مشتریان فراری را بلافاصله به پول فیات تبدیل می‌کند تا از نوسان‌های رمزارزی جلوگیری کند. بیت‌پی همچنین این ضمانت را به شرکت خودروساز ایتالیایی می‌دهد که هیچ‌کدام از ارزهای دیجیتال پرداختی از منابع غیرقانونی به دست نیامده‌اند.

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال کاملا با هدف شرکت فراری تا سال ۲۰۳۰ همخوانی دارد. این شرکت قبلا اعلام کرده بود تا این زمان تمام محصولاتش از نظر کربن خنثی خواهند بود. گالیرا نیز تأکید کرد که ارزهای دیجیتال با معرفی نرم‌افزارهای جدیدتر و استفاده از منابع پاک، توانسته‌اند تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی را پایین بیاورند.

شرکت تسلا، تولیدکننده خودروهای برقی نیز قبلا در سال ۲۰۲۱ امکان خرید با بیت کوین را فراهم کرده بود. اما تسلا کم‌تر از دو ماه بعد به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی به پشتیبانی خود از بیت‌کوین خاتمه داد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در آن زمان گفته بود، اگر تأیید شود ۵۰ درصد انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین از انرژی‌های پاک به دست می‌آید، دوباره پرداخت با بیت‌کوین را فعال می‌کند. هرچند مدت‌ها است که استخراج بیت کوین با انرژی‌های سبز حتی از مرز ۵۰ درصد نیز فراتر رفته است،‌ اما همچنان خبری از وعده تسلا نیست.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News