پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالادعای رئیس سابق SEC، درخواست‌های ETF بیت کوین قطعا پذیرفته می‌شوند
ادعای رئیس سابق SEC، درخواست‌های ETF بیت کوین قطعا پذیرفته می‌شوند عکس

ادعای رئیس سابق SEC، درخواست‌های ETF بیت کوین قطعا پذیرفته می‌شوند

September 4, 2023
32
0

جی کلایتون، رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ادعا کرد که این نهاد دولتی بالاخره تسلیم می‌شود و درخواست صندوق قابل معامله (ETF) نقطه‌ای بیت کوین را خواهد پذیرفت. او این سخنان را اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونیCNBC بر زبان آورد. کلایتون در حالی این اظهارنظر را مطرح کرد که SEC چند روز قبل تصمیم‌گیری در خصوص درخواست‌های ETF بیت کوین را به آینده موکول کرده بود.

جی کلایتون در این رابطه گفت:

 SEC کار دشواری در پیش دارد.

رئیس سابق SEC در ادامه افزود، زمانی که ارزهای دیجیتال برای اولین بار به وجود آمدند، SEC مجبور بود که به درخواست‌هایی که به وضوح با قوانین اوراق بهادار همخوانی نداشتند رسیدگی کند. اما اکنون اوضاع فرق کرده و SEC حالا با درخواست‌های گسترده‌ای در حوزه ارز دیجیتال از جمله مواردی که امیدبخش هستند مواجه شده است.

در رابطه با ETFهای بیت کوین بیش‌تر بخوانید:

غول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETFهای آتی اتریوم می‌روند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست‌های ثبت ETF اسپات بیت کوین را ناقص می‌داند

کلایتون با زیرکی از جواب به این سؤال که اگر خودش هم‌اکنون سمت ریاست SEC را برعهده داشت، با درخواست ETF بیت کوین موافقت می‌کرد، شانه خالی کرد. اما گفت که بیت کوین اصلا جز اوراق بهادار به حساب نمی‌آید. کلایتون همچنین اظهار داشت، با توجه به اینکه SEC قبلا ETFهای آتی بیت کوین را تأیید کرده، ابراز خوش‌بینی کرد که تأیید درخواست‌های ETF نقطه‌ای بیت ‌کوین نیز نزدیک خواهد بود.

رئیس سابق SEC در این رابطه گفت:

تأیید [درخواست‌های ETFبیت ‌کوین] حتمی است. دوگانگی بین محصولات [ETF] آتی و نقطه‌ای نمی‌تواند برای همیشه ادامه پیدا کند. فکر می‌کنم که در این مسیر [خاتمه این دوگانگی] قرار داشته باشیم.

کلایتون در همین حال توضیح داد که هم‌اکنون با وجود همکاری مؤسسات بزرگ و مکانیسم‌های مشترک نظارت بر ETFهای نقطه‌ای بیت کوین امکان دستکاری و تقلب در این حوزه وجود ندارد. به گفته کلایتون، قبلا تنها اعتراض SEC برای نپذیرفتن درخواست ETF بیت کوین همین مسئله بود.

کلایتون مصاحبه اخیر را تنها یک روز پس از آن انجام داد که SEC تصمیم‌گیری در مورد چندین درخواست ETF بیت کوین را به تعویق انداخت. این نهاد مستقل دولتی اعلام کرد که تصمیم‌ در مورد ETFهای بیت کوین و تغییرات قوانین مرتبط به آن را تا اواسط اکتبر (اواخر مهر) خواهد گرفت. SEC در این تاریخ یک پاسخ قطعی به این درخواست خواهد داد که به باور رئیس سابق SEC به احتمال زیاد پذیرفتن ETFهای بیت کوین خواهد بود.

اظهارات جی کلایتون واکنشی به گفته‌های آنتونی پمپلیانو، بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک بودند. پمپلیانو نیز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CNBC گفته بود که یک ETF نقطه‌ای بیت کوین تأیید می‌شود و بعدا باعث می‌شود که میلیاردها درخواست ETF مطرح شود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CryptoSlate