پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتال۱.۵ میلیارد دلار از اموال رایان سلامه، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس مصادره شد
۱.۵ میلیارد دلار از اموال رایان سلامه، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس مصادره شد عکس

۱.۵ میلیارد دلار از اموال رایان سلامه، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس مصادره شد

September 9, 2023
5
0

قاضی لوئیس کاپلان از دادگاه منطقه‌ای ناحیه منهتن نیویورک در جلسه استماع روز پنج‌شنبه به پرونده رایان سلامه (Ryan Salame)، مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس ایکس (FTX) رسیدگی کرد. دادگاه فدرال منهتن در حالی برگزار شد که قبلا مأموران اداره تحقیقات فدرال، اف ‌بی‌ آی (FBI) به محل اقامت مدیرعامل سابق اف‌تی‌ایکس یورش برده بودند. با برگزاری جلسه استماع دادگاه مشخص شد که تمام گمانه‌زنی‌ها در مورد توافق پیش از دادگاه او صحت داشته است.

قاضی لوئیس کاپلان که قرار است به پرونده محاکمه سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار صرافی اف تی ایکس نیز رسیدگی کند، ریاست جلسه استماع روز پنج‌شنبه را نیز برعهده داشت. قاضی کاپلان در جلسه دادگاه فهرستی از تمام اتهام‌های واردشده به رایان سلامه را برشمرد که شامل توطئه برای کلاهبرداری از کمیسیون فدرال انتخابات، مشارکت در کارزار انتخاباتی و اداره یک کسب‌وکار نقل و انتقال پول بدون مجوز می‌شدند.

رایان سلامه در دادگاه به پرداخت ۶ میلیون دلار جریمه و واگذاری دو ملک در شهر لناکس، ماساچوست و یک خودروی پورشه به دولت آمریکا موافقت کرد. ارزش کل اموالی که سلامه به دولت واگذار کرد بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار است.

در رابطه با پرونده صرافی اف‌تی‌ایکس بیش‌تر بخوانید:

صرافی اف تی ایکس سال‌ها در مورد جابجایی‌ اموال مشتریان به بانک‌ها دروغ می‌گفت

تأیید از سرگیری فعالیت‌های صرافی اف تی ایکس

قرار وثیقه سم بنکمن فرید لغو شد؛ مدیرعامل سابق اف تی ایکس به زندان افتاد

رایان سلامه همچنین موافقت کرد که مبلغ ۵ میلیون دلار را به بدهکاران صرافی اف تی ایکس پرداخت کند. در همین از اسناد دادگاه این‌طور برمی‌آید که مدیرعامل سابق صرافی اف ‌تی ‌ایکس ایکس توافق‌نامه‌ای با دادگاه امضا کرده که حق‌ درخواست تجدیدنظر در هر حکم دادگاه (طبق مفاد توافق) را برای مدت ۱۲۰ ماه از او سلب می‌کند.

سلامه قبلا اقرار کرده بود که بیش از ۱۰ میلیون دلار به کارزهای انتخاباتی کمک مالی کرده است. او این نقل و انتقال‌ها را به صورت وام‌ دسته‌بندی کرده بود، اما قرار نبود این وام‌ها هیچ‌وقت بازپرداخت شوند. سلامه همچنین گفت که سم بنکمن فرید از این کمک‌های مالی حمایت کرده است. سلامه در پایان بیانیه خود در دادگاه افزود که در تمام مدت می‌دانست که کار او غیرقانونی است.

اظهارات مدیرعامل سابق صرافی اف تی ایکس می‌تواند تأثیر زیادی روی پرونده سم بنکمن فرید بگذارد. اولین دادگاه بنیان‌گذار صرافی اف‌تی‌ایکس روز ۲ اکتبر (۲۰ مهر) برگزار مي‌شود. بنیان‌گذار صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس در دادگاه مهر ماه به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و برداشت غیرقانونی میلیاردها دلار از سپرده‌های مشتریان صرافی محاکمه می‌شود. سلامه در پایان جلسه استماع دادگاه به تمام اتهام‌های وارده اقرار کرد. قاضی دادگاه فدرال رایان سلامه را با قید یک وثیقه ۱ میلیون دلاری با امضای دو وثیقه‌گذار آزاد کرد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape