پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوام ۵۷۵ میلیون یورویی تتر به یک شرکت استخراج بیتکوین در اروپا
وام ۵۷۵ میلیون یورویی تتر به یک شرکت استخراج بیتکوین در اروپا عکس

وام ۵۷۵ میلیون یورویی تتر به یک شرکت استخراج بیتکوین در اروپا

November 2, 2023
883
0

شرکت تتر، ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار اعلام کرد که وام ۵۷۵ میلیون یورویی را در اختیار شرکت نورثرن دیتا ای جی (Northern Data AG) قرار داده است. نورثرن دیتا ای جی اعلام کرد، با این وام قابل‌توجه می‌تواند خود را با پیچیده‌ترین و قوی‌ترین سخت‌ا‌فزارها تجهیز کند.
نورثرن دیتا ای جی یک شرکت آلمانی فعال در حوزه فناوری استخراج بیت کوین است که دفتر مرکزی آن در شهر فرانکفورت قرار دارد. حال این شرکت از یکی از بزرگ‌ترین ناشران استیبل کوین در جهان وام دریافت می‌کند.

نورثرن دیتا ای جی امروز در بیانیه‌ای این وام مهم را تأییدی بر استراتژی تسلط بر بازار دانست. شرکت نورثرن دیتا ای جی قرار است از بودجه‌ای که با وام شرکت تتر نصیب این شرکت شده از وجود سخت‌افزارهای به مراتب پیشرفته‌تر و بهتری از جمله در حوزه فناوری‌ هوش مصنوعی بهره ببرد. همچنین انتظار می‌رود که مراکز داده این شرکت نیز با سرمایه‌گذاری جدید تقویت شوند.

این شرکت آلمانی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد:

گروه نورثرن دیتا ای جی نشان داده که پیشروی حوزه [استخراج بیت کوین] است و پیش از این نیز توانسته بود استراتژی بلندپروازانه‌ خود را به منصه ظهور برساند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

السالوادور و تتر یکی از بزرگ‌ترین مزارع استخراج بیت‌کوین در جهان را می‌سازند

تتر یکی از بزرگ‌ترین دارندگان اوراق خزانه ‌داری آمریکا است

قرارداد وام چند صد میلیون دلاری تتر تنها چند هفته پس از انعقاد یک قرارداد همکاری دیگر اعلام شد. پیش از ناشر تتر قرار بود با نورثرن دیتا گروپ (شرکت مادر نوثرت دیتا ای جی) در حوزه هوش مصنوعی، ارتباط‌های همتا به همتا و همین‌طور راهکارهای ذخیره داده‌ها همکاری کند.
هرچند تا این لحظه شرکت تتا از اعلام رقم دقیق خودداری کرده، اما نشریه فوربس اعلام کرد که این شرکت در ازای وام اخیر خود حدود ۲۰ درصد از سهام شرکت استخراج‌کننده بیت کوین را به دست می‌آورد. نورثرن دیتا ای جی اعلام کرده که قصد دارد از بودجه جدید خود برای اجاره تراشه‌های ۱۰ هزار دلاری از استارتاپ‌های هوش مصنوعی استفاده کند. با این حال، تتر اعلام کرد که رقمی که فوربس اعلام کرده صحیح نیست.

تتر اخیرا رویکرد بسیار شفافی را در پیش گرفته است. این شرکت دیروز گزارش مالی سه ماه سوم ۲۰۲۳ را منتشر کرد. در این گزارش عنوان شده است که ۸۵.۷ درصد از پشتوانه‌های این شرکت شامل پول نقد و معادل آن (مانند واریزی‌های کوتاه و بلند مدت و اوراق تجاری) می‌شوند. پیش از این در اواسط تابستان اعلام شده بود که کل میزان پشتوانه‌ تتر حدود ۶۲.۸ میلیارد دلار است. تتر پس از حل و فصل پرونده قضایی خود در ابتدای سال ۲۰۲۳ قرار شد که گزارش‌های دوره‌ای از میزان ذخایر دارایی خود را اعلام کند.

پائولو آردویینو که اخیرا به سمت مدیرعاملی شرکت تتر منصوب شده در این خصوص اعلام کرد:

تایید گزارش آخر ما … نشان داد که استیبل کوین تتر کاملا با پشتوانه است.

مدیرعامل جدید شرکت تتر در ادامه اعلام کرد که این شرکت ناشر استیبل کوین دارای سبد دارایی بسیار سالم و محافظه‌کارانه‌ای است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto News