پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسود ۲.۷۸ میلیون دلاری نهنگ اتریوم پس از شکستن سطح مقاومت ۲ هزار دلاری دومین رمزارز بازار
سود ۲.۷۸ میلیون دلاری نهنگ اتریوم پس از شکستن سطح مقاومت ۲ هزار دلاری دومین رمزارز بازار عکس

سود ۲.۷۸ میلیون دلاری نهنگ اتریوم پس از شکستن سطح مقاومت ۲ هزار دلاری دومین رمزارز بازار

July 17, 2023
163
0

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر جهان از لحاظ ارزش بازار، یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران بزرگ و خُرد است. نهنگ‌های زیادی نیز مقادیر قابل‌توجهی اتریوم را در آدرس‌های خود نگهداری می‌کنند. حال بر اساس آخرین داده‌های لوکانچین (Lookonchain)، پلتفرم نظارت بلاچین، اخیرا یک نهنگ ۴۵۴۹ اتریوم را به قیمتی حدود ۸.۷۸ میلیون دلار فروخته است. این فروش زمانی انجام شد که اتریوم با قیمتی در حدود ۱۹۳۰ دلار در بازار معامله می‌شد.

با توجه به داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، اتریوم هم‌اکنون با قیمت ۱۹۳۵ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته نوسان جزئی ۰.۱۹+ درصدی را تجربه کرده است. با این حال، نهنگ که رمزارزهای خود را بدون نوسان‌های عمده فروخته بود، ۲.۷۸ میلیون دلار از فروش خود درآمد به دست آورد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

پس از اعلام رأی پرونده ریپل، قیمت اتریوم برای اولین‌بار در ۲ ماه اخیر به ۲ هزار دلار رسید

داده‌های لوکانچین نشان می‌دهد که این نهنگ ۶ میلیون دلار برای خرید ۴۵۴۹ اتریوم خود هزینه کرده بود. او این خرید را در تاریخ ۹ ژانویه سال جاری (۱۹ دی ۱۴۰۱) انجام داده بود. در آن تاریخ، اتریوم ۱۳۱۹ دلار در بازار کریپتو معامله می‌شد. به این ترتیب، این نهنگ اتریوم درآمدی بیش از ۲.۷۸ میلیون دلاری را از فروش اخیر خود به دست آورد.

فروش اخیر نهنگ اتریوم زمانی انجام گرفت که با پیروزی ریپل در دعوای حقوقی قیمت اتریوم افزایش چشمگیری پیدا کرده بود. حتی با وجود افزایش قیمت اخیر اتریوم که برای ساعاتی تا ۲۰۲۶ دلار نیز رسید، این ارز دیجیتال با اوج قیمت خود، ۴۸۷۸ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ فاصله قابل‌توجهی داشت. اما اتریوم تنها ارز دیجیتال یا توکنی نبود که پس از اعلام رأی پیروزی ریپل در دادگاه روند صعودی طی کرد؛ بلکه بازار آلت‌کوین‌ها و میم‌کوین‌ها نیز کاملا به حالت سبز درآمده بود. افزایش قیمت اخیر اتریوم با انتشار اخبار مثبت به نهنگ‌های اتریوم فرصتی داد تا با فروش دارایی‌های دیجیتال خود به سود سریعی دست پیدا کنند.

منابع:watcher.guru