پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ اتریوم به‌طرز مرموزی از سقوط بازار در امان ماند
نهنگ اتریوم به‌طرز مرموزی از سقوط بازار در امان ماند عکس

نهنگ اتریوم به‌طرز مرموزی از سقوط بازار در امان ماند

August 20, 2023
23
0

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر حال و روز خوشی ندارد و شاهد ریزش شدید قیمت‌ رمزارزها هستیم، یک نهنگ اتریوم دقیقا پیش از سقوط بازار با موفقیت ۴۱ میلیون دلار اتریوم را به فروش رسانده است. این نهنگ مرموز قبلا نیز معامله‌های موفق دیگری را در بهترین زمان‌های ممکن انجام داده بود.

بازار ارزهای دیجیتال روز جمعه در واکنش به فروش ۳۷۳ میلیون دلار از دارایی‌های بیت‌کوین شرکت اسپیس‌ ایکس وارد جوّ روانی منفی شد. ظرف چند دقیقه پس از اعلام این خبر قیمت بیت کوین بیش از ۸ درصد افت کرد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز با یک افت شدید به ۱.۱ تریلیون دلار رسید. اتریوم نیز نزدیک به ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد.

اما داده‌های پلت‌فرم لوکانچین (Lookonchain) نشان می‌دهد، درست پیش از اینکه بازار کریپتو وارد دوران نزولی شود، یک نهنگ اتریوم با زیرکی تمام ۲۲،۳۴۱ اتر به ارزش ۴۱ میلیون دلار را منتقل کرده است. این تراکنش روز دوشنبه هفته قبل انجام شده بود. داده‌های پلت‌فرم لوکانچین نشان می‌دهد که این نهنگ رمزارزهای اتریوم خود را به صرافی بایننس منتقل کرده و سپس ۴۱ میلیون دلار تتر برداشت کرده است.

هرچند این نهنگ با معامله خود حدود ۱.۷ میلیون دلار ضرر کرد، اما در صورتی که سرمایه خود را جابه‌جا نمی‌کرد، باید دستکم متحمل ۵ میلیون ضرر می‌شد. این اولین باری نیست که این معامله‌گر با تراکنش‌های خود جامعه کریپتو را مات و مبهوت می‌کند. این نهنگ اتریوم قبلا نیز توانسته بود به درستی وضعیت بازار را پیش‌بینی کند، به طوری که او در ماه‌های اخیر موفقیت ۱۰۰ درصدی در معاملات خود داشته است.

این نهنگ قبل توانسته بود از درخواست‌‌های بی‌شمار برای صندوق‌ قابل معامله (ETF) نقطه‌ای بیت‌کوین که روانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شده بود سود هنگفتی به جیب بزند. پس از اینکه SEC درخواست بلک راک و سایر شرکت‌های مدیریت دارایی‌ را برای صندوق قابل معامله‌ بیت‌کوین رد کرد، قیمت اتریوم در واکنش به این خبر افت شدیدی کرد.

با این اتفاقات این نهنگ فرصت عالی برای خرید ارز دیجیتال با قیمت پایین به دست آورد. او روز ۳۰ جون (۹ تیر) ۸،۱۸۸ اتریوم به ارزش ۱۵.۲۳ میلیون دلار خریداری کرد. در زمانی که او اتریوم‌های خود را می‌خرید، قیمت اتر ۱۸۶۰ دلار بود. اما تنها چند ساعت بعد قیمت اتریوم به ۱۹۴۸ دلار رسید.

آیا این نهنگ اتریوم چیزی می‌داند که بقیه بازار نمی‌داند؟

هرچند نمی‌دانیم که این نهنگ اتریوم واقعا اطلاعات محرمانه‌ای در اختیار دارد، اما تحرکات این نهنگ ارزش توجه بیش‌تر را دارد. شاید این نهنگ تنها می‌داند که قرار است عاملی باعث سقوط قیمت شود یا اینکه در زمان درست تصمیم‌های مناسبی می‌گیرد. با این وجود تحرکات نهنگ‌ها می‌تواند نشانه‌ای از حرکت قیمت ارز دیجیتال در آینده باشد. بنابراین، دنبال کردن فعالیت‌های این سرمایه‌گذاران عمده می‌تواند مفید باشد.

بازار ارز دیجیتال همچنان پس از ریزش شدید قیمت‌ها، بهبود پیدا نکرده است. در حال حاضر، قیمت اتریوم نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۱.۸۰ درصد و نسبت به ۷ روز گذشته ۱۰.۱۹ درصد افت قیمت داشته است. در مقایسه قیمت‌ بیت ‌کوین و ریپل در بازه زمانی ۷ روزه به ترتیب ۱۱.۸۷ درصد و ۱۹.۸۷ درصد افت قیمت داشته است. قیمت اتریوم هم‌اکنون ۱،۶۷۲ دلار است.

منابع:NewsBTC