پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالغول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETF‌های آتی اتریوم می‌روند
غول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETF‌های آتی اتریوم می‌روند عکس

غول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETF‌های آتی اتریوم می‌روند

August 2, 2023
420
0

درخواست صندوق‌ قابل معامله (ETF) نقدی بیت‌کوین که شرکت بلک راک اواخر خرداد به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرده بود، خوش‌بینی زیادی را در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آورده بود. اما ظاهرا کار شرکت‌های بزرگ مالی جهانی به همینجا ختم نمی‌شود و برخی از این غول‌های مالی حالا به فکر ارائه درخواست برای صندوق‌‌های قابل معامله (ETF) آتی اتریوم هستند.

شش شرکت از جمله شرکت ویالیتی شیرز (Volatility Shares) ، بیت‌وایز (Bitwise)، روندهیل (Roundhill)، ون‌اِک (VanEck)، پروشیرز (Proshares) و گری‌اسکیل (Grayscale) برای صندوق‌‌های قابل معامله (ETF) آتی اتریوم درخواست داده‌اند. آن‌طور که تحلیل‌گر ارشد خبرگزاری بلومبرگ در حوزه صندوق‌های قابل معامله گزارش داده، این درخواست‌ها دیروز ثبت شده‌اند.

صندوق‌‌های قابل معامله (ETF) آتی اتریوم باتوجه به اینکه می‌توانند باعث انجام معاملات در حوزه‌های نوظهور شوند، برای شرکت‌های بزرگ مالی گزینه‌ جذابی به حساب می‌آیند. ظاهرا این امر به خصوص برای شرکت روندهیل صدق می‌کند که تمرکز ویژه‌ای روی صندوق‌های قابل معامله در حوزه متاورس و هوش مصنوعی دارد. روندهیل که در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد، در استراتژی‌های مالی خود به شدت به بازارهای نوظهور و نوآورانه میل دارد. از سوی دیگر، شرکت ویالیتی شیرز که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شده، چهار صندوق قابل معامله در بورس را با حدود ۱۷۳.۶ میلیون دلار دارایی مدیریت می‌کند. یکی از اینها، صندوق قابل معامله با اهرم دو برابری (BITX) است.

چنین صندوق‌هایی به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهند که بدون اینکه دومین ارز دیجیتال برتر بازار را خریداری کنند، بتوانند واحدهای سهام آن را در بازار بورس معامله کنند. با این حال، صندوق‌‌های قابل معامله (Future ETF) آتی اتریوم با صندوق‌های نقدی (Spot ETF) که هنوز از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار تأیید نشده‌اند، تفاوت دارند.

این نهاد دولتی همچنان به درخواست‌های صندوق قابل معامله نقدی بیت کوین پاسخ نداده و عقیده دارد که این صندوق‌ها از قیمت واقعی بیتکوین پیروی نمی‌کنند. این کمیسیون همچنین اعلام کرده که در این بازار همچنان حمایت کافی از سرمایه‌گذار وجود ندارد و امکان دستکاری بازار نیز در آن محتمل است. به هر حال، ظاهرا در فضای صندوق‌های قابل معامله در بورس به خصوص در حوزه‌های نوظهور رقابت بسیار داغی وجود دارد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه زمانی این درخواست‌ها پذیرفته می‌شوند.

قیمت اتریوم پس از اندکی فشار فروش در اوایل هفته، رشد دو درصدی را در ۲۴ ساعت اخیر تجربه کرد تا مقداری خوش‌بینی در بازار به وجود بیاید. قیمت اتریوم در زمان تهیه این خبر ۱۸۶۰ دلار است. ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز ۲۲۵ دلار است. قیمت اتریوم بعد از اینکه قیمت بیت کوین به ۲۹ هزار دلار رسید، به زیر ۱۹۰۰ دلار سقوط کرد. با این حال، در روزهای اخیر پس از چند روز افت قیمت اتریوم به زیر ۱۸۵۰ دلار، دوباره شاهد افزایش قیمت دومین ارز دیجیتال برتر بازار از لحاظ ارزش بازار بوده‌ایم.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:beincrypto