پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمیلیاردرهای اتریوم ۳۲ درصد از کل توکن‌های در عرضه‌ را در اختیار دارند
میلیاردرهای اتریوم ۳۲ درصد از کل توکن‌های در عرضه‌ را در اختیار دارند عکس

میلیاردرهای اتریوم ۳۲ درصد از کل توکن‌های در عرضه‌ را در اختیار دارند

October 18, 2023
4
0

داده‌های جدید پلت‌فرم سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد، آدرس‌های میلیاردر اتریوم که حداقل ۱ میلیون اتریوم دارند، اکنون ۳۲.۳ درصد از کل عرضه‌ی این ارز دیجیتال را در اختیار خود دارند. سانتیمنت در گزارش خود عنوان کرد، این اولین بار از سال ۲۰۱۶ است که میلیاردرهای اتریوم این مقدار توکن را تحت‌کنترل خود دارند.

شرکت تجزیه و تحلیل فعالیت‌های بلاک‌چین در ادامه گزارش خود عنوان کرد که تراکنش‌های بیش از ۱ میلیون دلاری نیز در ۵ هفته اخیر بالا رفته‌اند، و دومین روز پرتکاپوی این رمزارز از این لحاظ در همین بازه زمانی ثبت شده است.

داده‌های دیگر پلت‌فرم ردیاب فعالیت‌های بلاک‌چین، این تو دِ بلاک (IntoTheBlock) هم از افزایش ۰.۱۵ درصدی تراکم اتریوم خبر می‌دهد. به‌طوری که در حال حاضر، ۴۵ درصد از دارندگان اتریوم را کیف پول‌های بزرگ تشکیل می‌دهند. با این حال، مشخص نیست که تراکنش‌های بزرگ ارتباطی به افزایش قیمت اخیر اتریوم داشته باشند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

۳۵ درصد از تمام اتریوم‌های در گردش در تنها ۱۰ کیف پول نگهداری می‌شود

بهترین کیف پول اتریوم کدام است؟ ۷ ولت برتر اتریوم در سال ۲۰۲۳

اتریوم نسبت به هفته گذشته ۰.۹ درصد رشد قیمت داشته است. در همین حال، قیمت اتریوم با رشد ۰.۷۶ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت اخیر به قیمت ۱،۵۷۶ دلار سیده است. داده‌های پلت‌فرم این تو د ِبلاک همچنین نشان داد که ۴۸ درصد از دارندگان اتریوم هم‌اکنون در ضرر قرار دارند. در همین حال، ۴۹ درصد از آدرس‌های اتریوم سود کرده‌اند و ۳ درصد نیز در حالت سر به سر قرار دارند.

یکی دیگر از تحولات مهم اکوسیستم اتریوم راه‌اندازی راهکار لایه‌ دوم zkEVM اسکرول است. اسکرول یک رول‌آپ دانش صفر کاملا سازگار با ماشین مجازی اتریوم است که با هدف رفع مشکل مقیاس‌پذیری این شبکه به راه افتاده است. این راهکار بلاک‌چین از حدود ۲ سال قبل تا به حال در حال توسعه بوده است. هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ پروژه در شبکه آزمایشی اسکرول قرار گرفته‌اند که شامل پروژه‌های دیفای و بازی‌های وب ۳ می‌شوند.

هایچن شن از بنیان‌گذاران پروتکل اسکرول در این رابطه اعلام کرد که این شبکه قرار است امنیت را بالا ببرد و همچون روز اول به صورت منبعِ باز باقی بماند. سندی پنگ، یکی دیگر از بنیان‌گذاران اسکرول نیز گفته است که این پروتکل می‌خواهد با افزایش قابلیت‌های توسعه‌دهندگان پروژه‌های بلاک‌چین کاربردهای واقعی برای وب ۳ بیابد و به رشد و جذب کاربران جدید کمک کند. تاکنون ۲۰۳۰ توکن اتریوم روی اسکرول قرار گرفته‌اند. این رقم با راه‌اندازی شبکه اصلی افزایش خواهد یافت.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru