پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبا افشای جزئیات تازه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک چشم علاقه‌مندان به دوج کوین به روند صعودی دوخته شده است
با افشای جزئیات تازه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک چشم علاقه‌مندان به دوج کوین به روند صعودی دوخته شده است عکس

با افشای جزئیات تازه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک چشم علاقه‌مندان به دوج کوین به روند صعودی دوخته شده است

September 5, 2023
17
0

ایلان ماسک هیچ‌وقت علاقه خود به دوج کوین را پنهان نکرده است. او با حمایت‌های مستمر خود از دوج کوین در توییتر، ایکس (X) فعلی در سال ۲۰۲۱ باعث رشد چشمگیر بیش از ۲۶ هزار درصدی قیمت این میم کوین شد. اما همان‌طور که قبلا در پارسیان کریپتو گزارش شد، نقش میلیاردر مشهور در این آلت کوین فراتر از تنها حمایت در رسانه‌های اجتماعی بوده است.

گزارش اخیر نشریه وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که ایلان ماسک حتی مخفیانه بودجه توسعه این پروژه میم کوین را تأمین می‌کرده است. در گزارش وال استریت ژورنال صفحه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک نیز منتشر شده است که جزئیات دیگری از نقش غیرقابل‌انکار او در پشت‌پرده دوج کوین را فاش می‌کند.

در رابطه با زندگینامه ایلان ماسک بیش‌تر بخوانید:

زندگینامه جدید ایلان ماسک از نقش او در توسعه ارز دیجیتال دوج کوین پرده برمی‌دارد

در صفحه‌ای از کتاب به ایده ماسک برای ساخت یک شبکه اجتماعی که از کاربران برای تأیید حساب‌های کاربری آنها پول دریافت کند اشاره شده است. بعدا برادر ماسک، کیمبال به او پیشنهاد می‌کند که یک شبکه اجتماعی جدید با این ایده بسازد. چنانچه در این صفحه می‌خوانیم ظاهرا ایلان ماسک با شنیدن این پیشنهاد بسیار هیجان‌زده می‌شود. ایده ماسک کم‌کم پخته‌تر شده و به شبکه اجتماعی تبدیل می‌شود که به کاربران امکان ارسال پول به ‌یکدیگر را داده و اجازه دهد که به محتواسازان برای محصولاتی مانند داستان، موسیقی و ویدئو پول پرداخت کنند.

چنانچه در زندگینامه ایلان ماسک آمده است:

ماسک به حالت نیمه‌شوخی می‌گوید، این شبکه اجتماعی می‌تواند یک سیستم پرداخت با دوج کوین هم داشته باشد، ارز دیجیتالی که خود او بودجه توسعه آن را بی‌سروصدا تأمین می‌کرد.

این چند خط از کتاب بیوگرافی ایلان ماسک نشان می‌دهد که میلیارد مشهور همواره در پشت‌پرده میم کوین برتر بازار حضور داشته است، اما نه فقط با چند توییت و اثرگذاری‌های گاه‌وبی‌گاه، بلکه در قالب یکی از تأمین‌کنندگان مالی این پروژه رمزارز.

ایلان ماسک از زمان خرید توییتر با قیمت ۴۴ میلیارد دلار، مشغول نزدیک شدن به ایده اصلی خود بوده است، ایده یک شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک‌چین که هم پرداخت‌ها و هم پیام‌های متنی کوتاهی مانند توییتر در آن انجام شود. او بعد از خرید توییتر نام این پلت‌فرم را به ایکس تغییر داد. در مرحله بعد برنامه اشتراک درآمد در این شبکه اجتماعی ادغام شد که به محتواسازان به ازای دفعات نمایش پست‌ها پول پرداخت می‌کرد.

علاوه بر این، پلت‌فرم ایکس مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال را در چندین ایالت آمریکا دریافت کرده است تا بتواند از پرداخت‌ها پشتیبانی کند. با این حال، همچنان نشانه‌ای از به کار گرفتن دوج کوین به عنوان روش پرداخت در این پلت‌فرم دیده نمی‌شود

صفحه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک که نشریه وال استریت ژورنال منتشر کرد

کتاب زندگینامه ایلان ماسک نوشته والتر ایزاکسون روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) منتشر می‌شود. انتظار می‌رود در بیوگرافی ایلان ماسک به حقایقی کم‌تر دانسته‌شده از زندگی او از جمله همکاری ناموفق با سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار صرافی اف تی ایکس (FTX) پرداخته شود.

علاقه‌مندان ارز دیجیتال دوج کوین از انتشار این زندگینامه به شدت هیجان‌زده هستند. با این حال، دوج کوین به همراه سایر ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین همچنان در وضعیت نزولی قرار دارد. بیت کوین اخیرا به کانال پایین‌تر از ۲۶ هزار دلار پا گذاشت، اگرچه قیمت طلای دیجیتال در یک شبانه‌روز اخیر دست‌نخورده باقیمانده است. دوج کوین نیز هم‌اکنون با قیمت ۰.۰۶۳۲ دلاری معامله می‌شود. برای اینکه دوج کوین روند صعودی خود را آغاز کند، باید سطح حمایتی ۰.۰۶ دلاری آن ثابت بماند. سرمایه‌گذاران این میم کوین نیز احتمالا از تأثیرگذاری خود برای حمایت بیش‌تر تا پیش از انتشار بیوگرافی ایلان ماسک استفاده خواهند کرد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.