پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالایلان ماسک می‌خواهد با ایکس (X) یک بانک همه‌کاره بسازد
ایلان ماسک می‌خواهد با ایکس (X) یک بانک همه‌کاره بسازد عکس

ایلان ماسک می‌خواهد با ایکس (X) یک بانک همه‌کاره بسازد

October 29, 2023
144
0

گزارش‌ها از شتاب گرفتن برنامه‌های ایلان ماسک، مالک شرکت ایکس (X) در حوزه مالی خبر می‌دهد. گفته می‌شود که ماسک می‌خواهد هرچه زودتر شرکت توییتر سابق را به یک پلت‌فرم مالی همه‌کاره تبدیل کند بنا به گزارشی که روز پنج‌شنبه منتشر شد، ماسک در تازه‌ترین جلسه با کارمندان شرکت از جزئیات تازه‌ پلت‌فرم مالی ایکس صحبت کرده است، پلت‌فرمی که قرار است تمام حوزه‌های مالی را دربر بگیرد.

با توجه به گزارش‌های قبلی از جمله اینکه ماسک سال‌ها مخفیانه بودجه توسعه ارز دیجیتال دوج کوین را تأمین می‌کرد یا اینکه با اظهارات و واکنش‌های خود باعث تکان خوردن بازار ارزهای دیجیتال می‌شد، ظاهرا علاقه‌مندان به کریپتو باید منتظر برنامه‌های جالبی از سوی مالک میلیاردر شرکت‌های تسلا و ایکس باشند.

نشریه فوربس حدود دو ماه قبل گزارش داد، ایلان ماسک می‌خواهد شرکت ایکس را به یک اپلیکیشن همه‌کاره تبدیل کند، اپلیکیشنی که می‌تواند شامل ابزارهای مختلفی از جمله سرویس‌های پرداخت پول و رمزارز باشد. ایلان ماسک در همین حال در چندین ایالت آمریکا مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال را نیز دریافت کرده است. با این مجوزها این شرکت می‌تواند ارزهای فیات و دیجیتال را مدیریت کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شرکت ایکس مجوز ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در رود آیلند را دریافت کرد

با افشای جزئیات تازه‌ای از زندگینامه ایلان ماسک چشم علاقه‌مندان به دوج کوین به روند صعودی دوخته شده است

ماسک در صحبت‌های روز پنج‌شنبه خود خطاب به کارکنان شبکه اجتماعی ایکس گفت:

وقتی که صحبت از پرداخت‌ها می‌شود، منظور تمام زندگی مالی یک شخص است. هرآنچه که شامل پول باشد، در پلت‌فرم ما وجود خواهد داشت. بنابراین، دیگر فقط برای ارسال مثلا ۲۰ دلار برای یک دوست استفاده نمی‌شود. منظورم این است که [با این سرویس] دیگر نیازی به بانک وجود نخواهد داشت.

بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس در ادامه در خصوص زمان‌بندی این پروژه جذاب گفت:

اگر تا پایان سال آینده (۲۰۲۴) این قابلیت‌ها در دسترس قرار نگیرد، عمیقا مأیوس خواهم شد.

این اولین باری نیست که بحث تبدیل پلت‌فرم ایکس به یک مرکز مالی همه‌کاره مطرح می‌شود. در واقع، دامنه X.com که ایلان ماسک هم‌اکنون مالکیت آن را برعهده دارد، بازمانده دوران فعالیت او در شرکت پی پل است. ظاهرا ماسک هیچ‌وقت رؤیای پلت‌فرم مالی خود را کنار نگذاشته بود.

با این حال، پیش‌تر شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود که عنوان می‌کردند که ممکن است ماسک برای سرویس جدید خود یک رمزارز جدید عرضه کند. همین موضوع باعث کلاهبرداری‌ها و انتشار توکن‌های جعلی زیادی شد، اما نهایتا ماسک این شایعات را صراحتا تکذیب کرد.

با این وجود، ایلان ماسک همچنان دقیقا در مورد پلت‌فرم مالی ایکس توضیحات کافی نداده است. ممکن است این سرویس گزینه‌هایی برای پرداخت ارز دیجیتال همچون انعام در قالب ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم یا دوج کوین داشته باشد یا اینکه از پروفایل NFT نیز پشتیبانی کند. باید منتظر رسانه‌ای شدن جزئیات تازه‌ای از سرویس مالی ایکس بمانیم.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News