پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالوکیل ایلان ماسک مالکیت او بر کیف پول‌های دوج کوین درگیر در پرونده را انکار کرد
وکیل ایلان ماسک مالکیت او بر کیف پول‌های دوج کوین درگیر در پرونده را انکار کرد عکس

وکیل ایلان ماسک مالکیت او بر کیف پول‌های دوج کوین درگیر در پرونده را انکار کرد

June 18, 2023
10
0

وکیل ایلان ماسک امروز (یکشنبه ۲۸ خرداد) فاش کرد که ایلان ماسک کیف پول دوج کوین (Dogecoin) ندارد. ایلان ماسک متهم شده که از اعتبار و نفوذ خود در توییتر برای انجام معاملات نهانی (Insider Trading) استفاده کرده است. با وجود اینکه وکیل ایلان ماسک تنها مالکیت کیف پول دوج کوین و نه داشتن خودِ این ارز دیجیتال را انکار کرده، اما همچنان برخی از رسانه‌ها به اشتباه گزارش داده‌اند که مدیرعامل تسلا هیچ دوج کوینی ندارد. اما در واقعیت وکیل ماسک تنها نداشتن کیف پول‌های دوج کوینی که بخشی از برنامه‌ی تجارت نهانی بوده‌اند را رد کرده است.

اواسط خرداد بود که گروهی از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال دوج کوین شکایتی را در دادگاه فدرال منهتن برعلیه ایلان ماسک، مدیر عامل مستعفی شرکت توییتر تنظیم کردند. امروز اخبار تازه‌ای در ارتباط با این شکایت جمعی میلیون دلاری در خروجی‌ رسانه‌ها قرار گرفت. الکس اسپیرو، وکیل ایلان ماسک صریحا عنوان کرد که «آقای ماسک هیچ کیف پول دوج کوینی ندارد که بخشی از برنامه‌ی دستکاری قیمت بازار کریپتو باشد.»

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شکایت سرمایه‌گذاران دوج کوین از ایلان ماسک به جرم دستکاری بازار

نهنگ‌ها مشغول انباشت میم کوین پپه هستند

شاکیان ماسک او را متهم کرده‌اند که با کلاهبرداری پامپ و دامپ (Pump and Dump) و دستکاری قیمت دوج کوین ۹۵ میلیون دلار به جیب زده است. کلاهبرداری پامپ و دامپ شامل دو مرحله است. در ابتدا فرد یا گروهی با خرید مقادیر بالایی از یک ارز دیجیتال باعث می‌شوند که قیمت رمزارز موردنظر در بازار بالا برود که مرحله‌ی پامپ است. در مرحله‌ی دوم یا دامپ هم افراد مذکور ارزهایی که خریده‌اند را با قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.

مدیرعامل مستعفی شرکت توییتر در موارد مختلفی به صورت علنی دوج کوین را برای بیش از ۱۴۰ میلیون دنبال‌کننده خود در این شبکه اجتماعی تبلیغ کرده است. همیشه تصور می‌شد که میلیاردر و کارآفرین معروف خودش صاحب ارز دیجیتال دوج کوین باشد. در جریان دادخواستی که اخیرا علیه ایلان ماسک ارائه شده، به‌صورت خاص به کیف پول‌های دوج کوین اشاره شده که توانسته‌اند از توییت‌های بین ۳ آوریل تا ۹ آوریل ۲۰۲۳ او سود سرشاری ببرند.

مدیرعامل تسلا روز ۳ آوریل حتی لوگوی پرنده‌ی توییتر را به نماد دوج کوین که سگ شیبا است تغییر داد. به دنبال این اتفاق قیمت ارز دیجیتال دوج کوین در عرض ۲۴ ساعت ۲۵ درصد بالا رفت. اما وکیل آقای ماسک امروز، در دادگاه از وکیل شاکیان جمعی‌ موکل‌اش انتقاد کرد. شاکیان پرونده فرض کرده بودند که کیف پول‌های موردنظر به میلیارد معروف تعلق دارند. وکیل ماسک همچین عنوان کرد که تنها مبنای این شکایت جمعی این بود که ایلان ماسک صاحب این کیف پول‌ها است. با این حال، به باور اسپیرو این فرض شاکیان اشتباه است.

با تمام این اوصاف، آیا کیف پول‌های دوج کوینی که در شکایت عنوان شده‌اند به ایلان ماسک تعلق دارند؟ اگرچه بسیاری از رسانه‌ها به اشتباه گزارش داده‌اند که ماسک هیچ دوج کوینی ندارد، اما خود به صورت علنی پذیرفته بود که صاحب مقادیری ارز دیجیتال از جمله دوج کوین است. او ممکن است کیف پول‌های دیگری داشته باشد که هیچ‌وقت در کلاهبرداری‌های پامپ و دامپ از آنها استفاده نشده است. ایلان ماسک قبلا در توییت اکتبر ۲۰۱۲ خود گفته بود که صاحب ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و دوج کوین است.

منابع:coingape