پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمارک زاکربرگ برای مبارزه در قفس با ایلان ماسک اعلام آمادگی کرد
مارک زاکربرگ برای مبارزه در قفس با ایلان ماسک اعلام آمادگی کرد عکس

مارک زاکربرگ برای مبارزه در قفس با ایلان ماسک اعلام آمادگی کرد

June 24, 2023
15
0

ایلان ماسک، مالک توییتر اخیرا در پستی در صفحه توییتر خود اعلام کرد که مي‌خواهد با مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا (فیسبوک سابق) در قفس مبارزه کند. زاکربرگ که دشمنی دیرینه‌ای با ماسک دارد، در استوری اینستاگرامی خود زیر اسکرین‌شات پست ماسک نوشت: «آدرس را برای من بفرست.»

مسابقات مبارزه در قفس یا یو‌اف‌سی (UFC) از دشوارترین مسابقات رزمی ترکیبی به حساب می‌آیند. در این مسابقات دو مبارز درون یک قفس فلزی باهم مبارزه می‌کنند. قوانین این رقابت‌ها بسیار ناچیز است و مبارزان می‌توانند از تکنیک‌های متنوع رشته‌های مختلف رزمی استفاده کنند.

هنوز کاربران شبکه‌های اجتماعی کاملا ماجرای مبارزه در قفس این دو میلیاردر صنعت فناوری را باور نکرده‌اند. خیلی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند که ماجرا بیش‌تر یک رجزخوانی است تا اینکه پای یک مبارزه در قفس واقعی در میان باشد. اما این موضوع باعث نشده بنگاه‌های شرط‌بندی وارد عمل نشوند. حالا کاربران می‌توانند در وب‌سایت‌های شرط‌بندی ورزشی روی احتمال پیروزی هرکدام از این دو میلیاردر مشهور شرط‌بندی کنند.

در همین رابطه بخوانید:

شکایت سرمایه‌گذاران دوج کوین از ایلان ماسک به جرم دستکاری بازار

مجموع ضررهای شرکت متا در متاورس به ۲۶ میلیارد دلار رسید

وب‌سایت شرط‌بندی ورزشی آدزپدیا (Oddspedia) بخت مارک زاکربرگ را در صورت برگزاری مبارزه در قفس بالای ۸۳ درصد دانسته است. یک بنگاه شرط‌بندی دیگر به نام پدی‌پاور (Paddy Power) نیز عنوان کرده که این مسابقه به هیچ‌عنوان برگزار نمی‌شود، اما در صورت برگزاری شانس دو نفر با هم برابر است. سایر بنگاه‌‌های شرط‌بندی ورزشی نیز مدیرعامل متا را بخت اصلی این مبارزه دانسته‌اند. وب‌سایت بت‌یواس (BetUS) شانس برد زاکربرگ را ۸۰ درصد دانسته و اسپورتس بتینگ (Sports Betting) نیز احتمال برد او را بالای ۸۳ درصد عنوان کرده است.

مارک زاکربرگ ۳۹ ساله ۱۷۱ سانتی‌متر بلندای قامت و حدود ۷۰ کیلوگرم وزن دارد. در مقابل ایلان ماسک ۵۱ ساله ۱۸۰ سانتی‌متر قد و بین ۸۰ تا ۹۰ کیلوگرم وزن دارد. اگرچه ظاهرا ایلان ماسک به لحاظ جثه وضعیت بدنی بهتری نسبت به رقیب خود دارد، اما از سوی دیگر زاکربرگ سابقه طولانی در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) دارد و حتی در مسابقات رشته‌ی رزمی جوجوتسو برنده شده است. مشهور است ماسک سبک زندگی کم‌‌تحرک با فعالیت‌های بدنی پایین دارد. همین نیز باعث شده تا بسیاری بخت کمی برای پیروزی او در این مبارزه متصور شوند.

ایلان ماسک در ادامه رجزخوانی‌های خود در توییت دیگری نوشت: «من یک حرکت عالی دارم که اسمش را والروس گذاشته‌ام. در این حرکت فقط روی حریفم دراز می‌کشم و هیچ‌کار دیگری نمی‌کنم.»

در همین حال، زاکربرگ مدعی است که اخیرا توانسته تمرین چالش مورف را در کمتر از ۴۰ دقیقه انجام دهد.  چالش مورف، یک تمرین فوق‌العاده طاقت‌فرساست که از روی نام ابداع‌کننده‌اش ستوان مایکل مورفی در نیروی دریایی ارتش آمریکا نام‌گذاری شده است. در چالش مورف ورزشکاران باید به ترتیب ۱ مایل بدوند، ۱۰۰ حرکت بارفیکس، ۲۰۰ حرکت شنا، ۳۰۰ حرکت اسکات و نهایتا ۱ مایل دیگر بدوند. تمام این تمرین‌های ورزشی باید طی ۳۰ دقیقه انجام شوند.

صرف‌نظر از اینکه برنده این مبارزه در قفس چه کسی خواهد بود، تنها صرف برگزاری چنین رقابتی می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای علاقه‌مندان فناوری و کاربران اینترنتی در سراسر دنیا داشته باشد.

منابع:theverge