پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالایلان ماسک، مارک زاکربرگ را به دلیل انتشار اپلیکیشن تردز (Threads) متهم به کپی‌برداری کرد
ایلان ماسک، مارک زاکربرگ را به دلیل انتشار اپلیکیشن تردز (Threads) متهم به کپی‌برداری کرد عکس

ایلان ماسک، مارک زاکربرگ را به دلیل انتشار اپلیکیشن تردز (Threads) متهم به کپی‌برداری کرد

July 7, 2023
252
0

الکس اسپیرو، وکیل توییتر در نامه‌ای که به مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا ارسال کرد، او را به کپی‌برداری از توییتر متهم کرد. ایلان ماسک، رئیس اجرایی توییتر نیز در یک پست در شبکه‌های اجتماعی مدعی شد که متا با انتشار اپلیکیشن تردز (Threads) از توییتر کپی‌برداری کرده است.

شرکت متا دو روز قبل از طریق اینستاگرام یک شبکه اجتماعی جدید به نام تردز عرضه کرد. این شبکه اجتماعی که از مدت‌ها قبل انتظار انتشارش می‌رفت، دارای قابلیت‌های مشابه توییتر از جمله ارسال پست متنی، لایک و اشتراک‌گذاری پست‌ها است. شاید تنها تفاوت این اپلیکیشن با توییتر سقف تعداد کاراکتر متن‌های ارسالی باشد که از توییتر بیش‌تر است.

ظاهرا هدف مارک زاکربرگ از انتشار این اپلیکیشن جذب مخاطبان پرشمار توییتر باشد که به دلیل سیاست‌های اخیر ایلان ماسک به مرور در حال کوچ به شبکه‌های اجتماعی دیگر هستند. به هر حال، ایلان ماسک گفته است که چندان با رقابت مشکلی ندارد، اما آنچه او نمی‌تواند تحمل کند کپی‌برداری است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هدف ایلان ماسک از محدودیت خواندن توییت‌های روزانه در توییتر چیست؟

بعد از توییت ایلان ماسک، توییتر حساب کاربری مرتبط به میم‌ کوین باب (BOB) را به حالت تعلیق درآورد

الکس اسپیرو، روز ۵ جولای (۱۴ تیر) در نامه‌ای به شرکت متا مدعی شد که توییتر قصد دارد حقوق مالکیت معنوی خود را به شدت هرچه تمام‌تر اعمال کند. او همچنین از متا درخواست کرد که هرچه زودتر بهره‌برداری از اسرار تجاری توییتر را متوقف کند. بر اساس نامه اسپیرو، شرکت کارمندان سابق توییتر را که به اطلاعات محرمانه از جمله اسرار تجاری این شرکت دسترسی دارند را استخدام کرده است.

وکیل توییتر در ادامه مدعی شد که متا یک مأموریت ويژه به کارمندان جدیدش داده تا اپلیکیشن کپی‌برداری‌شده‌ تردز را توسعه دهند. علاوه بر این، اسپیرو تأکید کرد که نامه‌اش حکم یک اخطار رسمی را دارد که صراحتا از متا می‌خواهد هرگونه اسنادی که از اختلاف بین توییتر و متا و همین‌طور کارمندان سابق این شرکت که حالا استخدام کرده را برای خود حفظ کند. وکیل توییتر اصرار داشت که متا باید جلوی هرگونه استخراج و گردآوری اطلاعات دنبال‌کنندگان توییتر یا اطلاعات مرتبط به آنها را بگیرد. اسپیرو عنوان کرد که انجام این عمل بدون رضایت توییتر ممنوع است.

اپلیکیشن تردز که حالا در ۱۰۰ کشور دنیا در دسترس است، چند روز بعد از اعمال محدودیت‌ خواندن پست‌های توییتر عرضه شد. شنبه این هفته بود که توییتر اقدامات تازه‌ای را برای محدویت خواندن توییت‌های روزانه کاربرانش اعمال کرد. طبق محدویت‌های جدید کاربران تأیید شده (دارای تیک آبی) می‌توانند روزانه ۶ هزار توییت بخوانند و حساب‌های کاربری تأییدنشده و تأییدنشده جدید نیز به ترتیب حق خواندن ۳۰۰ و ۶۰۰ توییت را دارند.

منابع:cointelegraph