پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالآموزش بیت کوین وارد برنامه درسی مدارس السالوادور می‌شود
آموزش بیت کوین وارد برنامه درسی مدارس السالوادور می‌شود عکس

آموزش بیت کوین وارد برنامه درسی مدارس السالوادور می‌شود

September 6, 2023
8
0

وزارت آموزش کشور السالوادور اعلام کرد که با همکاری سازمان غیرانتفاعی می‌پرایم بیت‌کوین (MPB) از سال ۲۰۲۴ آموزش بیت کوین را وارد برنامه درسی مدارس این کشور خواهد کرد. دولت السالوادور به رهبری رئیس‌جمهور نایب بوکله، توجه ویژه‌ای به ارزهای دیجیتال دارد. این کشور از مدت‌ها قبل بیت ‌کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی خود پذیرفته است. دولت السالوادور برنامه‌های جسورانه زیادی از جمله در زمینه استخراج ارز دیجیتال دارد تا بتواند این کشور را به یکی از قطب‌های مهم ارز دیجیتال در جهان تبدیل کند.

جان دنهی، بنیان‌گذار سازمان می‌پرایم بیت‌کوین در خصوص آموزش بیت کوین گفت که این برنامه از سوی وزارت آموزش و پرورش کشور السالوادور پیشنهاد شده است. سازمان می‌پرایم بیت‌کوین همراه با پروژه ساحل بیت کوین (Bitcoin Beach) قرار است به این برنامه‌ جدید آموزشی کمک کند. دنهی اعلام کرد که پس از اینکه دانش‌آموزان السالوادوری این دوره آموزشی را با موفقیت به پایان رساندند، به آنها گواهینامه اهدا می‌شود.

این برنامه آموزشی از روز ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) آغاز می‌شود. در ابتدا ۱۵۰ آموزگار از ۷۵ مدرسه دولتی این کشور وارد برنامه‌ی دیپلم بیت کوین خواهند شد تا دانش پایه‌ای در این حوزه به دست بیاورند. به گفته دنهی، پس از اینکه اولین گروه آموزگاران آموزش‌های لازم را پشت‌سر گذاشتند، به مدارس اعزام می‌شوند تا برنامه درسی وزارت آموزش و پرورش را به اجرا در بیاورند.

دنهی همچنین افزود که این برنامه آموزشی در صورتی که ثابت شود مؤثر است، در سال آینده تحصیلی در تمام مدارس کشور به اجرا در خواهد آمد. رومن مارتنز، یک فعال اجتماعی که اخیرا با پروژه ساحل بیت کوین در ال‌زونته مصاحبه کرده، اعلام کرد که بیش از ۲۵ هزار کودک در کشور السالوادور با بیت کوین آشنا شده‌اند. دنهی تأکید کرد که گسترش دانش در خصوص بیت کوین یک برنامه جهانی است، اما فعلا تمرکز روی السالوادور است.

به گفته او، می‌پرایم بیت‌کوین هم‌اکنون با دو کشور دیگر آمریکای لاتین که علاقه‌مند به برنامه آموزش بیت کوین در السالوادور هستند، مذاکراتی را انجام داده است. در همین حال، نسخه دیگری از برنامه آموزش بیت کوین از روز ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) در کشور کوبا به اجرا درآمده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:The News Crypto