پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ پپه کوین در اوج نگرانی‌ها از کلاهبرداری راگ پول، ۱ تریلیون توکن خود را فروخت
نهنگ پپه کوین در اوج نگرانی‌ها از کلاهبرداری راگ پول، ۱ تریلیون توکن خود را فروخت عکس

نهنگ پپه کوین در اوج نگرانی‌ها از کلاهبرداری راگ پول، ۱ تریلیون توکن خود را فروخت

August 28, 2023
21
0

داده‌های پلت‌فرم لوکانچین (Lookonchain) نشان می‌دهد، یک سرمایه‌گذار اولیه پپه کوین (PepeCoin) ۱ تریلیون توکن پپه را در ازای ۵۳۷ اتریوم به ارزش ۸۸۵ هزار دلار فروخته است. این سرمایه‌گذار حدود ۶ ماه قبل دقایقی پس از راه‌اندازی میم کوین پپه ۰.۰۱۸۳ اتریوم (به ارزش ۳۶.۷۳ دلار) را برای خرید ۱.۶۹ تریلیون توکن پپه هزینه کرده بود. او پس از ۶ ماه به سود قابل‌توجه ۵۴،۷۲۵ برابری رسید. دارایی‌های این سرمایه‌گذار به ۱۰۰۱ اتریوم یا تقریبا ۱.۷۳ میلیون دلار افزایش پیدا کردند.

فروش این نهنگ پپه در بحبوحه‌ افزایش شدید حجم مبادلات میم کوین اتفاق افتاده است. حجم معاملات پپه کوین در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۲۱۹ میلیون دلار گزارش شده است. اخیرا سومین میم کوین برتر بازار وارد بحران شده است. توییت‌های پلت‌فرم‌های ردیاب بلاک‌چین از جمله لوکانچین از فعالیت‌های مشکوک توسعه‌دهندگان پپه در روزهای گذشته خبر داده است.

ظاهرا اعضای تیم توسعه‌دهنده پپه روز پنج‌شنبه ۱۶ تریلیون توکن را از کیف پول چندامضایی خود خارج کرده‌اند. مقدار قابل‌توجهی از این میم کوین‌ها به سرعت فروخته شدند که باعث افت شدید قیمت میم کوین پپه شد. این مقدار رمزارز پپه کوین حدود ۱۵.۷ میلیون دلار ارزش داشت. خیلی زود انگشت اتهام به سوی ۳ نفر از اعضای سابق توسعه‌دهنده میم کوین نشانه رفت. قیمت پپه نیز در روزهای گذشته به دلیل ترس از وقوع کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) بیش از ۱۸ درصد سقوط کرد تا عملا سومین میم کوین برتر بازار وارد بحران شود.

کلاهبرداری راگ پول در دنیای ارزهای دیجیتال زمانی اتفاق می‌افتد که بنیان‌گذاران و توسعه‌دهندگان پروژه پروژه را نیمه‌کاره رها کرده و سرمایه‌های مشتریان را به سرقت ببرند. خارج شدن ۱۶ تریلیون توکن پپه کوین از کیف پول چندامضایی توسعه‌دهندگان رمزارز و انتقال آن به چند صرافی باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران احتمال وقوع کلاهبرداری راگ پول را مطرح کنند. هرچند اعضای فعلی تیم توسعه‌دهنده پپه به سرعت این موضوع را رد کردند. تیم توسعه‌دهنده پپه در بیانیه‌ای اعلام کردند که ۳ عضو سابق تیم توسعه‌دهنده حدود ۶۰ درصد از توکن‌های کیف پول را سرقت کرده و مدتی بعد نیز حساب کاربری‌های خود در شبکه‌های اجتماعی را حذف کرده‌اند.

پس از اتفاقات جنجالی که پیرامون اکوسیستم پپه اتفاق افتاد، بسیاری از طرفداران و سرمایه‌گذاران این میم کوین از وضعیت پیش‌آمده ابراز یأس و نگرانی کردند. از جمله کالئو (Kaleo)، معامله‌گر و تحلیل‌گر مشهور ارزهای دیجیتال آشکارا در این خصوص ابراز ناامیدی کرد. او در شبکه‌های اجتماعی نوشت:

امیدوارم پپه کاملا نابود شود.

این تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال در ادامه افزود، نمی‌تواند از پروژه‌ای که توسط «چنین افراد آب‌زیرکاه و حریصی» اداره می‌شود پشتیبانی کند. طیف وسیعی از جامعه ارزهای دیجیتال با کالئو هم‌نظر هستند. هم‌اکنون با شرایط به‌وجودآمده تردیدهای فراوانی در خصوص آینده پپه کوین و وضعیت آن در بلندمدت به خصوص به دلیل رفتار غیراخلاقی تیم توسعه‌دهنده به وجود آمده است. از آنجایی که حالا تیم توسعه‌دهنده پپه دیگر اعتماد جامعه سرمایه‌گذاران خود را از دست داده‌، به نظر می‌رسد این میم کوین آینده‌ای مبهم را پیش‌رو داشته باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.