پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالاستعفای مدیرعامل سازمان VARA دبی؛ چندین شرکت بزرگ صنعت رمزارز در امارات متحده عربی جریمه می‌شوند
استعفای مدیرعامل سازمان VARA دبی؛ چندین شرکت بزرگ صنعت رمزارز در امارات متحده عربی جریمه می‌شوند عکس

استعفای مدیرعامل سازمان VARA دبی؛ چندین شرکت بزرگ صنعت رمزارز در امارات متحده عربی جریمه می‌شوند

November 17, 2023
597
0

هنسون اورسر، مدیرعامل سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی (VARA) استعفا کرد. استعفای اورسر در حالی رخ داد که گزارش‌ها از جریمه سنگین برخی از شرکت‌های بزرگ صنعت رمزارز حاضر در کلان‌شهر دبی خبر می‌دهد. کسب‌ و کارهای حاضر در دبی به دلیل عدم‌انطباق فعالیت‌های خود با قوانین این نهاد قانون‌گذاری در دبی جریمه می‌‌شوند.

دبی در سال‌های اخیر با فراهم کردن زیرساخت‌ها و چارچوب‌های مقرراتی مختلف پذیرای کسب و کارهای مختلف حوزه ارز دیجیتال بوده و تبدیل به یکی از قطب‌های مهم صنعت در منطقه و جهان شده است. حال، خبرها از تغییرات اساسی در حوزه کریپتو در این کلان‌شهر کشور امارات متحده عربی حکایت دارد. هنسون اورسر، مدیرعامل نهاد اصلی نظارت بر حوزه ارزهای دیجیتال در امارات متحده عربی قرار است به زودی استعفا دهد. خروج او در پی از اعمال جریمه‌های سختگیرانه برای چندین شرکت ارز دیجیتال اتفاق می‌افتد.

اورسر کم‌تر از یک سال قبل در ژانویه ۲۰۲۳ به سمت مدیرعاملی سازمان VARA منصوب شده بود. با این حال، دوران مدیریت او در این سازمان قانون‌گذار و ناظر کریپتو به زودی خاتمه می‌یابد. قرار است متیو وایت جانشین اورسر شود. وایت که هم‌اکنون به عنوان مشاور با سازمان VARA همکاری می‌کند، از شرکای شرکت چند ملیتی بریتانیایی پرایس واتر هاوس کوپرز (PwC) فعال در حوزه مدیریت سرمایه است. حال طبق اعلام سازمان VARA، طی ماه‌های آینده رهبری نهاد قانون‌گذاری اصلی حوزه کریپتو در امارات متحده عربی را برعهده خواهد گرفت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

دبی رسما ارزهای دیجیتال ریپل و تون کوین را پذیرفت

امارات بیت‌کوین را برای پرداخت خدمات در منطقه آزاد رأس ‌الخیمه پذیرفت

سازمان VARA به رهبری اورسر چارچوب‌های نظارتی و مقررات جدیدی را در حوزه ازهای دیجیتال به کار گرفت و توانست بستر مناسبی برای فعالیت کسب و کارهای صنعت در این کشور فراهم کند. این در حالی است که آغاز دوران مدیریت هنسون اورسر با دوران پس از ورشکستگی صرافی اف تی ایکس (FTX) همراه شد که از سخت‌ترین دوران‌های کل صنعت ارز دیجیتال بود. اورسر و همکارانش توانستند با تصویب برخی از قوانین در اوایل سال ۲۰۲۳ فصل تازه‌ای در صنعت ارز دیجیتال در دبی رقم بزنند. حال به نظر می‌رسد که قرار است سازمان VARA رویکرد سختگیرانه‌ای را اتخاذ کند و همین موضوع باعث اختلافات داخلی در این نهاد و استعفای هنسون اورسر شده است.

گفتنی است که صرافی‌های نام‌آشنای بایننس، بای بیت (Bybit) و اوککس (OKX) که هم‌اکنون دارای برخی از مجوزهای جزئی در دبی هستند، جزو شرکت‌هایی که قرار است جریمه شوند نیستند. به گزارش بلومبرگ، این شرکت همچنان فرصت زیادی دارند تا با انطباق با قوانین جاری کلان‌شهر دبی، مجوز کامل از سازمان VARA دریافت کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News