پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدبی رسما ارزهای دیجیتال ریپل و تون کوین را پذیرفت
دبی رسما ارزهای دیجیتال ریپل و تون کوین را پذیرفت عکس

دبی رسما ارزهای دیجیتال ریپل و تون کوین را پذیرفت

November 3, 2023
1138
0

سازمان خدمات مالی دبی اعلام کرد، ارزهای دیجیتال تون کوین (TON) و ریپل (XRP) را پذیرفته است. به این ترتیب، شرکت‌ها و مؤسسات مالی فعال در مرکز مالی بین‌المللی دبی می‌توانند با این ارزهای دیجیتال نیز تراکنش‌های خود را انجام دهند.

شرکت ریپل‌لبز، ناشر رمزارز ریپل توانسته بود سال قبل دفتر مرکزی خود در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را در مرکز مالی بین‌المللی دبی راه‌اندازی کند. به گفته مقامات این شرکت، هم‌اکنون حدود ۲۰ درصد از مشتریان این شرکت از همین منطقه هستند.

شرکت ریپل‌لبز در همین خصوص در بیانیه‌ای اعلام کرد:

مشاهده تشویق سازمان خدمات مالی دبی جهت تأیید و استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون ریپل مسرت‌بخش است. به این ترتیب، دبی نام خود را به عنوان یک مرکز خدمات مالی پیشگاه با هدف جذب هرچه بیش‌تر سرمایه‌گذاران خارجی و شتاب اقتصادی سر زبان‌ها می‌اندازد.

مقررات دارایی‌های مجازی و فعالیت‌های مرتبط به آن از فوریه ۲۰۲۳ در دبی اجرایی شد. به این ترتیب، صدور مجوز ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP)، موارد منطبق با مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) و ضدپولشویی (AML) و بازاریابی نیز در این کلان‌شهر خاورمیانه‌ای روشن‌ شد تا کسب و کارهایی از اقصی نقاط جهان به جذابیت‌های این مرکز مالی بین‌المللی پی ببرند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

امارات متحده عربی به قطب استخراج بیت کوین در جهان تبدیل می‌شود

تون کوین با عبور از سولانا به قیمت ۳ دلار چشم دوخته است

مرکز مالی بین‌المللی دبی راهکار ویژه‌ای برای ارائه مجوز به راه انداخته که در آن اداره خدمات مالی دبی می‌تواند مستقل از نهادهای دیگر در این حوزه فعالیت کند و به مؤسسات و شرکت‌های مربوطه مجوز ارائه دهد.

تأیید ارز دیجیتال تون کوین در حالی رخ داد که بلاک‌چین شبکه باز این اکوسیستم با انجام نزدیک به ۱۰۵ هزار تراکنش در ثانیه در طی آزمایش عمومی خود، یک رکورد جهانی از این لحاظ را به ثبت رساند. در ۲۲ دقیقه، شبکه تون توانست بیش از ۱۰۷ میلیون تراکنش را پردازش کند که حداکثر تراکنش در ثانیه آن نیز به رقم ۱۱۱،۴۹۸ رسیده بود.

تون کوین هم‌اکنون با قیمت ۲.۲۴ دلار در بازار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال با ارزش بازار بیش از ۹۰۶ میلیون دلار، با وجود افت قیمت ۱.۰۶ درصدی در شبانه‌روز گذشته، در ۷ روز گذشته ۹.۴۶ درصد افزایش قیمت داشته است. رمزارز ریپل نیز هم‌اکنون ۰.۶۱ دلار قیمت دارد. این رمزارز نیز با وجود افت اندک در ۲۴ ساعت گذشته، در نمودار هفتگی ۱۲.۳۹ درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto News