پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبیداری نهنگ خفته شیبا اینو؛ جابجایی ۱۰ تریلیون SHIB در دوره تثبیت قیمت
بیداری نهنگ خفته شیبا اینو؛ جابجایی ۱۰ تریلیون SHIB در دوره تثبیت قیمت عکس

بیداری نهنگ خفته شیبا اینو؛ جابجایی ۱۰ تریلیون SHIB در دوره تثبیت قیمت

July 13, 2023
246
0

لوک‌آن‌چین (Lookonchain) پلتفرم نظارت بلاچین آخرین نقل و انتقال‌های یک نهنگ خفته شیبا اینو (SHIB) را در توییتر به اشتراک گذاشته است. این نهنگ شیبا اینو صاحب ۱۰۱.۴۷ تریلیون شیبا اینو، به ارزش ۷۵۶ میلیون دلار و حدود ۱۰.۱۵ درصد از کل توکن‌های SHIB است. این نهنگ خفته در ۶۱۰ روز اخیر هیچ تراکنش بزرگی انجام نداده بود.

داده‌های اتراسکن (Etherscan)، دیگر پلتفرم نظارت بلاکچین نیز مجموعه‌ای از چندین تراکنش به ارزش ۵۰۰ میلیارد توکن SHIB را ردیابی کرده است. پلتفرم لوک‌آن‌چین ۸ تراکنش مهم را افشا کرد. با این حال، نهنگ شیبا اینو ۱۲ تراکنش دیگر به ارزش ۵۰۰ میلیارد توکن SHIB نیز انجام داده است. در نتیجه تعداد معاملات این نهنگ شیبا اینو تا این لحظه برابر با ۲۰ تراکنش است. در این تراکنش‌ها در مجموع ۱۰ تریلیون توکن شیبا اینو به ارزش ۷۵.۲ میلیون دلار جابجا شده است.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

شیبا اینو چیست؟ بررسی ارز دیجیتال + آینده

حرکت سنگین یک نهنگ شیبا اینو؛ انتقال ۱٫۳۶۲ تریلیون شیبا به یک آدرس ناشناس

تراکنش‌های توزیعی این نهنگ دیروز ساعت ۹:۴۰ صبح (به وقت ساعت جهانی) شروع شدند. اولین تراکنش یک تراکنش آزمایشی به ارزش ۱۰۷ توکن شیبا اینو بود. نهنگ شیبا اینو بعدا جابجایی‌های عظیم خود را شروع کرد و ۵۰۰ میلیارد SHIB را به چندین آدرس ارسال کرد. پیش از تراکنش‌های اخیر این نهنگ در طی ۱۵۷ روز اخیر هیچ معامله‌ای انجام نداده بود. آخرین تراکنش این آدرس دریافت توکن از صرافی کوین بیس بود.

پلتفرم لوک‌آن‌چین گزارش داد که این نهنگ یکی از اولین سرمایه‌گذاران شیبا اینو است. این نهنگ در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۰۱.۳ تریلیون شیبا اینو را با ۳۸ اتریوم به ارزش ۱۴ هزار دلار خریداری کرده بود. نهنگ شیبا اینو هم‌اکنون بیش از ۱۰۱ تریلیون توکن شیبا اینو را در چندین کیف پول نگهداری می‌کند. با این حجم از دارایی او تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین دارندگان توکن SHIB می‌شود.

حال با توجه به اینکه تراکنش‌های اخیر این نهنگ، اولین جابجایی‌های بزرگ در بیش از ۱ سال بودند، در بین فعالان بازار نگرانی از بروز یک رکود عظیم به وجود آمده است. معامله‌گران و فعالان بازار با در نظر گرفتن این واقعیت که تراکنش‌های اخیر در موقعیت حساس تثبیت قیمت SHIB اتفاق افتادند، بیش از پیش نگران شده‌اند.

شیبا اینو پس از پایین آمدن قیمت در تاریخ ۲۵ جون (۵ تیر) دیگر نتوانست به محدوده‌ی قیمت 0.0000080 دلار برگردد. شیبا اینو از آن زمان تاکنون به تثبیت قیمت بین 0.00000706 و 0.00000786 دلار ادامه می‌دهد. نبود هیچ‌گونه پیشرفت قابل‌توجهی در اکوسیستم به خصوص راه‌اندازی بلاکچین لایه‌ دوم شیباریوم (Shibarium) باعث دلسردی سرمایه‌گذاران شده است.

هم‌اکنون سرمایه‌گذاران با قیمت فعلی شیبا اینو این نگرانی را دارند که تأثیر یک افت قیمت در مقیاس بزرگ بتواند ارزش این توکن را به پایین‌ترین سطح از اواسط جون به زیر 0.000006 دلار برساند. شیبا اینو هم‌اکنون در زمان تهیه این خبر با قیمت 0.00000752 دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، تغییری نکرده است.

منابع:crypto