پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌ها قبل از تغییر نام تجاری توییتر، حدود ۳ میلیارد توکن دوج کوین انباشت کرده بودند
نهنگ‌ها قبل از تغییر نام تجاری توییتر، حدود ۳ میلیارد توکن دوج کوین انباشت کرده بودند عکس

نهنگ‌ها قبل از تغییر نام تجاری توییتر، حدود ۳ میلیارد توکن دوج کوین انباشت کرده بودند

July 25, 2023
222
0

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان از زمان خرید توییتر در اکتبر سال ۲۰۲۲ به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار مشغول تغییر و تحولات عمده‌ای روی این شبکه اجتماعی محبوب بوده است. مدیراجرای و مالک توییتر در تازه‌ترین تصمیم خود تغییر نام تجاری شرکت توییتر به ایکس (X) را رسما اعلام کرد. این تغییر و تحولات باعث رشد قیمت چندین توکن در بازار ارزهای دیجیتال شد. در بین ارزهای دیجیتال، رمزارز مورد علاقه او، دوج کوین (Dogecoin) نیز به چشم می‌خورد. در همین حال، داده‌های پلتفرم‌های تجزیه‌وتحلیل بلاکچین مختلف نشان می‌دهد که نهنگ‌های دوج کوین از این تغییر نام تجاری واقعا ذوق‌زده شده‌اند.

بازار جهانی ارزهای دیجیتال در روز دوشنبه تمام شاخص‌های قرمز را به ثبت می‌رساند، اما در بحبوحه فروش انبوه و بالا رفتن فشار فروش، ارز دیجیتال دوج کوین، بزرگ‌ترین میم کوین بازار حساب خود را از بقیه رمزارزهای مشابه جدا کرده بود و شاخص‌هایی به رنگ سبز را به ثبت رساند.

قیمت دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۵ درصد رشد داشته و حالا به دومین ارز دیجیتال سودآور در بین فهرست ۱۰۰ رمزارز برتر بازار تبدیل شده است. حجم معاملات ۲۴ ساعته این میم کوین نیز با یک جهش خیره‌کننده ۳۵۳ درصدی به ۱.۳ میلیارد دلار رسید. در زمان تهیه این خبر رمزارز دوج کوین با قیمت ۰.۰۷۵ دلار معامله می‌شود.

به گفته تحلیل‌گران کریپتو، نهنگ‌های دوج کوین در سه هفته اخیر همواره مشغول انباشت ارز دیجیتال بوده‌اند. این نهنگ‌های ارز دیجیتال در این مدت حدود ۳ میلیارد توکن دوج کوین معادل تقریبا ۲۲۵ میلیون دلار انباشته‌ کرده‌اند. این حجم از انباشت دوج کوین باعث افزایش قیمت ۱۲ درصدی میم کوین در ۳۰ روز گذشته شده است.

انباشت توکن‌های دوج کوین پس از این شروع شد که ایلان ماسک اعلام کرد تصمیم به تغییر نام تجاری شرکت توییتر به ایکس دارد. روز گذشته نیز مالک توییتر بالاخره تصمیم خود را اجرایی کرد و تغییر نام تجاری، لوگو و دامنه این شبکه اجتماعی را رسما به اعلام عموم مخاطبان رساند. اما با این اتفاق فشار فروش دوج کوین بالا رفت.

ایلان ماسک علاقه‌ ویژه‌ای به ارز دیجیتال دوج کوین دارد. او قبلا برای مدتی لوگوی پرنده آبی توییتر را با لوگوی سگ دوج کوین عوض کرده بود. ماسک همچنین چند روز قبل در طول اجلاس شورای مدیر عامل وال استریت ژورنال درباره علت علاقه‌‌اش به دوج کوین را توضیح داد. ثروتمندترین فرد جهان گفت که علاقه‌اش به این ارز دیجیتال نه به دلیل قابلیت‌هایش در بازار ارزهای دیجیتال بلکه بیش‌تر یک شوخی بامزه است. ماسک در بخشی از صحبت‌های خود گفت که «دوج کوین ارز دیجیتال مورد علاقه‌ من است، چون بهترین طنز و همین‌طور یک سگ دارد.»

به هر حال، دلیل علاقه ایلان ماسک به بزرگ‌ترین میم کوین بازار هرچه باشد، حمایت‌های او همیشه باعث سوق دادن این میم کوین به قیمت‌های بالا شده‌اند. حالا جالب است که ببینیم آیا ایلان ماسک با تغییر دامنه توییتر به X.com هیچ قصد تازه‌ای برای استفاده از دوج کوین در این شبکه اجتماعی نو و نوار شده دارد؟

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:coingapefinbold