پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالدویچه بانک نگهداری ارزهای دیجیتال برای مشتریان سازمانی را می‌پذیرد
دویچه بانک نگهداری ارزهای دیجیتال برای مشتریان سازمانی را می‌پذیرد عکس

دویچه بانک نگهداری ارزهای دیجیتال برای مشتریان سازمانی را می‌پذیرد

September 14, 2023
33
0

دویچه بانک آلمان اعلام کرد که قصد دارد با همکاری شرکت ارز دیجیتال تورس (Taurus) سوئیس، خدمات نگهداری از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مالی توکن‌شده را برای مشتریان سازمانی خود فراهم کند. تورس امروز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای این همکاری را اعلام کرد.

یک سخنگوی دویچه بانک نیز در این خصوص گفت که با این همکاری این بانک می‌تواند برای نخستین بار «تعداد محدودی ارز دیجیتال و نسخه‌های توکن‌دار دارایی‌های مالی سنتی را برای مشتریان خود نگهداری کند.» سخنگوی این بانک در همین حال اعلام کرد که تجارت ارز دیجیتال همچنان در برنامه‌های فوری این دویچه بانک قرار ندارد. دویچه بانک پیش‌تر در سال ۲۰۲۰ سعی کرده بود با ارائه پیشنهادی به مجمع جهانی اقتصاد، بخش تجارت ارز دیجیتال خود را به راه بیاندازد.

با ورشکستگی برخی از کسب‌وکارها و صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲، بازار ارز دیجیتال وارد یک دوره نزولی شد. همچنان این بازار در حال بهبود اوضاع پس از اتفاقات سال قبل است که باعث میلیاردها دلار ضرر و زیان سرمایه‌گذاران شد. در پی سقوط شرکت‌های مهم فضای ارز دیجیتال، شرکت قانون‌گذاری از سراسر جهان تصمیم گرفتند نظارت خود در این حوزه را تشدید کنند و به فکر ایجاد چارچوب‌های قانونی مشخص افتادند.

با این حال، همچنان شرکت‌های مختلفی از بازارهای مالی سنتی تلاش دارند تا وارد تجارت ارزهای دیجیتال شوند. بانک‌های مختلفی از سراسر جهان از جمله استاندارد چارترد (لندن)، نیویورک ملون و سوسیته ژنرال (پاریس) خدمات نگهداری از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های کریپتو را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند.

پُل مالی، رئیس بخش اوراق بهادار دویچه بانک در این خصوص اظهار داشت:

باتوجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود صنعت ارزهای دیجیتال یک صنعت تریلیون‌ها دلاری باشد، مطمئنا [دیر یا زود] به اولویت سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها تبدیل می‌شود.

بر اساس داده‌های پلت‌فرم کوین‌گکو (CoinGecko)، ارزش بازار ارز دیجیتال هم‌اکنون حدود ۱.۱ تریلیون دلار است. هرچند این رقم نسبت به اوج ارزش بازار که حدود ۳ تریلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) بود، افت فاحشی کرده، اما انتظار می‌رود با آغاز روند نزولی دوباره بازار ارزهای دیجیتال رونق بگیرد. رئیس بخش اوراق بهادار دویچه بانک در ادامه افزود که تمرکز این بانک تنها روی ارزهای دیجیتال نیست، بلکه «حمایت از مشتریان در این اکوسیستم»‌ نیز برای این بانک اهمیت زیادی دارد.

نهادهای قانون‌گذار در آمریکا قبلا در خصوص خطرات نقدینگی متشریان مرتبط به ارزهای دیجیتال به بانک‌ها هشدار داده بودند. پل مالی نیز ضمن تأکید بر این مسئله اعلام کرد که دویچه بانک «با احتیاط و مطابق با موازین اخلاقی و مقررات حاکم بر این دارایی‌ها» به جلو خواهد رفت.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Reuters