پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالمایکل سیلور: تقاضا برای بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده ۱۰ برابر می‌شود
مایکل سیلور: تقاضا برای بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده ۱۰ برابر می‌شود عکس

مایکل سیلور: تقاضا برای بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده ۱۰ برابر می‌شود

November 13, 2023
780
0

مایکل سیلور، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) اخیرا در سخنرانی بار دیگر دیدگاه خوش‌بینانه خود در خصوص بیت کوین را مطرح کرد. این سرمایه‌گذار برجسته عقیده دارد که تقاضا برای پادشاه ارزهای دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۴ تا ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.

سیلور تأکید دارد که تقاضا برای بیت‌کوین پس از رویداد هاوینگ بعدی این ارز دیجیتال به میزان قابل‌ملاحظه‌ای بالا برود. رویداد هاوینگ موجب کاهش عرضه بیت کوین به نصف می‌شود. هاوینگ بعدی بیت کوین در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) رخ می‌دهد.
شرکت مایکرواستراتژی که ارائه‌دهنده خدمات هوش مصنوعی، نرم‌افزار تلفن‌ همراه و خدمات ابری است، موضع بسیار مثبتی در رابطه با خرید بیت کوین دارد. این شرکت توانسته با خرید استراتژیک خود باعث تشویق کل صنعت ارز دیجیتال شود. هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل مایکرواستراتژی روز شنبه در مجمع کریپتو در استرالیا سخنرانی کرد و با حاضران درباره دیدگاه خود در رابطه با آینده بیت کوین در سال‌های آینده صحبت کرد.

مایکل سیلور سخنرانی خود را با خلاصه‌ای از وضعیت بیت کوین در بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ آغاز کرد. او خاطر نشان کرد که بیت کوین توانسته در این مدت از یک «دارایی برون‌مرزی قانونی‌نشده» به یک طبقه «دارایی اصلی برای سازمان‌ها» تبدیل شود. سیلور عقیده دارد که بیت کوین می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۴ به دارایی اصلی نوجوانان سراسر جهان مبدل شود. به باور این سرمایه‌گذار و تحلیل‌گر، پادشاه ارزهای دیجیتال پویایی و موازنه کافی بین عرضه و تقاضا برای تبدیل شدن به چنین طبقه دارایی را دارد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سود ۱ میلیارد دلاری مایکل سیلور با افزایش قیمت بیت کوین

ارزش بیت‌کوین‌های ساتوشی ناکاموتو تا سال ۲۰۲۵ چقدر می‌شود؟

سیلور در ادامه اظهار داشت:

فکر می‌کنم که در ۱۲ ماه آینده رخدادهای مهمی اتفاق بیفتد؛ چرا که تقاضای ماهانه‌‌ برای بیت‌کوین می‌تواند دو یا سه برابر یا شاید هم ۱۰ برابر شود. در همین حال، با نزدیکی هاوینگ، عرضه موجود نیز نصف می‌شود. از این رو، بالفرض به جای ۱ میلیارد دلار بیت کوینی که استخراج‌کنندگان در هر ماه در اختیار می‌گیرند، این رقم به نیم میلیارد دلار می‌رسد.

مایکل سیلور ۱۲ ماه آینده را به یک «مهمانی فارغ‌التحصیلی» برای بیت کوین توصیف کرد، چرا که این ارز دیجیتال حالا از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و وارد جامعه شده است. به باور سیلور، بیت‌کوین بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ رشد بسیار چشم‌گیری خواهد داشت. در این مرحله برخی از غول‌های فناوری و بانک‌های بزرگ جهان بیت کوین را در محصولات و خدمات خود یکپارچه می‌کنند. به عقیده سیلور، غول‌های فناوری مانند اپل و متا (شرکت مادر فیسبوک) برای دست یافتن به سودهای کلان تلاش خواهند کرد که بیت کوین‌های بیش‌تری به دست بیاورند.

مایکل سیلور در ادامه توضیح داد:

در این بازه‌ زمانی شاهد یک رقابت شدید بین غول‌های وال‌استریت خواهیم بود تا سهم بیش‌تری از ارزهای دیجیتال به دست بیاورند. رقابت بین صرافی‌های ارز دیجیتال و شرکت‌های فناوری هم جدی می‌شود. بعدا شاهد ورود غول‌های بانکی و متصدیان بیت کوین همچون جی‌پی‌مورگان، مورگان استنلی، گلدمن ساکس، بانک آمریکا، دویچه بانک به صحنه خواهیم بود.

سیلور چشم‌انداز بیت‌کوین در حدود ۲۵ سال آینده را بسیار مثبت ارزیابی کرد و حتی پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین روزی به رقم‌های نجومی مانند ۲ میلیون دلار، ۵ میلیون دلار و حتی ۱۰ میلیون دلار هم برسد.

شرکت مایکرواستراتژی اولین قدم‌ها برای خرید بیت‌کوین در تابستان ۲۰۲۰ برداشت. این شرکت در آن زمان، اولین بیت‌کوین‌هایش را به خزانه پرارزش خود افزود. بنا به داده‌های بلاک‌چین، مایکرواستراتژی هم‌اکنون ۱۵۸،۴۰۰ بیت کوین به ارزش نزدیک به ۵.۶۲ میلیارد دلار در اختیار دارد. با توجه به اینکه شرکت برای خریداری این مقدار بیت‌کوین در مجموع ۴.۶۸ میلیارد دلار هزینه کرده، سود خزانه بیت کوین‌هایش اخیرا از مرز ۹۰۰ میلیون دلار عبور کرد و به ۹۳۲ میلیون دلار رسید.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Cointelegraph