پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالنهنگ‌ها میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال از صرافی بایننس خارج کردند
نهنگ‌ها میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال از صرافی بایننس خارج کردند عکس

نهنگ‌ها میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال از صرافی بایننس خارج کردند

September 7, 2023
6
0

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان زیر ذره‌بین مقام‌های دادگستری کشور آمریکا قرار گرفته است. در همین حال، مشتریان این صرافی نیز موضع محتاطانه‌تری را در پیش گرفته‌اند. در روزهای گذشته چندین مدیر ارشد از شعبه‌های آسیا-اقیانوسیه و اروپای شرقی صرافی بایننس از سمت‌های خود استعفا دادند. در همین حال، بایننس به دلیل افزایش فشارهای نظارتی مجبور شد معاملات چندین آلت کوین از جمله بی‌یواس‌دی (BUSD) را موقتا به حالت تعلیق درآورد. در این شرایط نهنگ‌های بازار نیز به تکاپو افتاده و تصمیم گرفته‌اند سکه‌های دیجیتال خود را جابه‌جا کنند.

داده‌های پلت‌فرم لوکانچین (Lookonchain) نشان می‌دهد، یک نهنگ روز چهارشنبه (۱۵ شهریور)، تنها یک روز بعد از اینکه قیمت ارز دیجیتال سینتتیکس (SNX) ۲ درصد افزایش پیدا کرد، ۴ میلیون دلار از این توکن را از صرافی بایننس خارج کرد. در همین حال، نهنگ دیگری پس از واریز ۳۶ میلیون دلار به صرافی، ۱۶ میلیون دلار اتریوم برداشت کرد.

یک مشتری دیگر نیز ۱۲.۳ میلیون دلار ارز دیجیتال میکر (MKR) برداشت کرد. با این حال، در حالی که برداشت‌های چشمگیری در روزهای اخیر انجام گرفته، اما همچنان برخی از نهنگ‌ها به صرافی بایننس واریز انجام داده‌اند. برای مثال، یک نهنگ ۳۶ میلیون دلار تتر را روز سه‌شنبه وارد صرافی کرد و حدود ۱ ساعت بعد تنها ۱۵.۹ میلیون دلار اتریوم برداشت کرد.

داده‌های مشابهی از پلت‌فرم مساری (Messari) این برداشت چشمگیر را تأیید کرده است. این پلت‌فرم تجزیه و تحلیل فعالیت‌های بلاک‌چین نشان داده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷.۴ میلیون دلار بیت کوین از بایننس خارج شده است. اما دردسرهای صرافی به همینجا ختم نمی‌شود. دیروز یک نقص فنی در برداشت‌های یواس‌دی‌سی (USDC) به وجود آمد. این مشکل برای کاربرانی که این استیبل کوین را از شبکه اپتیمیسم انتقال می‌دادند به وجود آمده بود.

در همین حال، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که در حال بررسی اتهام کلاهبرداری صرافی بایننس است. بسیاری نیز استعفای مدیران بایننس را به تحقیقات وزارت دادگستری و فشارها روی این صرافی مرتبط دانسته‌اند. با این حال، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس شایعات اخیر را کاملا تکذیب کرد. مدیرعامل بایننس دلیل استعفای مدیران صرافی را پذیرفتن سمت‌های بهتر در شرکت‌های دیگر عنوان کرد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News