پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالتوکن بومی پلتفرم ذخیره‌سازی ابری استورج یک‌شبه به بالاترین قیمت ۱۰ ماه اخیر خود رسید
توکن بومی پلتفرم ذخیره‌سازی ابری استورج یک‌شبه به بالاترین قیمت ۱۰ ماه اخیر خود رسید عکس

توکن بومی پلتفرم ذخیره‌سازی ابری استورج یک‌شبه به بالاترین قیمت ۱۰ ماه اخیر خود رسید

July 5, 2023
166
0

استورج (Storj)، توکن مبتنی بر اتریوم که زیربنای پلتفرم ذخیره‌سازی ابری کریپتو محوری به همین نام است، امروز با یک جهش خیره‌کننده به بالاترین قیمت ۱۰ ماه اخیر خود، 0.55 دلار رسید و به یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته تبدیل شد.

اگرچه حالا قیمت استورج به سرعت در حال کاهش است و حتی در بخشی از امروز به قیمت 0.25 دلار نیز رسید (اگرچه بعدا قیمت توکن به 0.4331 دلار و بالاتر از آن هم رسید) اما حتی این قیمت نیز نشان‌دهنده یک افزایش ۱۶ درصدی قیمت نسبت به ۲۴ ساعت گذشته و افزایش ۶۷ درصدی نسبت به هفته گذشته است.

داده‌های کوین‌گلو نشان می‌دهد، آخرین باری که توکن استورج در محدوده‌ 0.55 دلار معامله شد به سپتامبر ۲۰۲۲ برمی‌گردد. استورج یک توکن نسبتا کوچک است که حالا در نقطه‌ای از روز چهارشنبه ارزش بازار آن دو برابر می‌شود. این در حالی است که ارزش بازار استورج دیروز به زیر ۳۹ میلیون دلار و به رتبه ۳۴۸ دارایی‌های دیجیتال نیز رسید.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال با عبور قیمت بیت کوین از ۳۰ هزار دلار

نهنگ NFT با فروش 1010 NFT بزرگ‌ترین فروش توکن تا به‌حال را رقم زد

هرچند همچنان هیچ خبر و اطلاعیه‌ای در مورد افزایش حجم معاملات اخیر در دست نیست، اما توکن بومی پلتفرم ذخیره‌سازی ابری کریپتو محورِ استورج شاهد افزایش حجم معاملات در آپ‌بیت (Upbit)، یکی از صرافی‌های مهم کشور کره جنوبی بوده است. حتی در زمانی بیش از نیمی از کل حجم معاملات این توکن در این صرافی انجام گرفتند. پیشرفت اخیر در حجم معاملات توکن استورج نشان می‌دهد که ظاهرا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال سعی در تنوع دادن به دارایی‌های کریپتوی خود دارند و می‌خواهند گزینه‌های دیگری به جز رهبران سنتی بازار را نیز امتحان کنند.

اما پلتفرم استورج چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

استورج پلتفرم ذخیره‌سازی ابری با محوریت ارزهای دیجیتال است که از فناوری بلاکچین و شبکه‌های همتا به همتا برای ذخیره‌سازی با امنیت بالا و حفظ حریم خصوصی داده‌های کاربران استفاده می‌کند. استورج فاقد یک هؤیت اعتبار مرکزی است و با تقسیم داده‌ها به بخش‌های کوچک و توزیع‌شان در سرتاسر یک شبکه‌ی ابری جهانی آنها را ذخیره‌سازی می‌کند.

در حقیقت، ابزار ذخیره‌سازی استورج به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند فضای اشغال‌نشده هارد و پهنای‌باند خود را با رویکردی غیرمتمرکز و به واسطه استفاده از خدمات همتا به همتا اجاره دهند. استورج در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد و توانست خیلی زود نام خود را به عنوان یک جایگزین مطمئن برای سرویس‌های معروف‌تری همچون سرویس‌های وب آمازون (AWS)، گوگل‌کلود یا مایکروسافت آژور بر سر زبان‌ها بیندازد.

استورج هم‌اکنون همتایان اندکی در بازار ارزهای دیجیتال دارد. از قابل‌توجه‌ترین رقبای توکن استورج می‌توان به فایل ‌کوین (Filecoin) با نماد FILاشاره کرد. این توکن را شرکت پروتکل لبز (Protocol Labs) در سال ۲۰۲۰ عرضه کرد. توکن فایل کوین هم‌اکنون با ارزش بازار حدود ۲ میلیارد دلار در رتبه ۳۱‌ ارزهای دیجیتال قرار دارد. فایل‌ کوین هم‌اکنون با قیمت 4.53 دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته یک افت قیمت ۲ درصدی را پشت سرگذاشته است.

 

منابع:decrypt