پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرشد بازار ارزهای دیجیتال با راه‌اندازی ETFهای آتی اتریوم ون اک، پروشیرز و بیت وایز
رشد بازار ارزهای دیجیتال با راه‌اندازی ETFهای آتی اتریوم ون اک، پروشیرز و بیت وایز عکس

رشد بازار ارزهای دیجیتال با راه‌اندازی ETFهای آتی اتریوم ون اک، پروشیرز و بیت وایز

October 3, 2023
2
0

پس از مدت‌ها انتظار سرانجام با راه‌اندازی سه صندوق معامله بورسی آتی اتریوم (ETF)، بازار ارزهای دیجیتال وارد روند صعودی شد. روز گذشته شرکت‌های ون اک (VanEck)، پروشیرز (ProShares) و بیت وایز (Bitwise) از راه‌اندازی ETFهای آتی اتریوم خود خبر دادند.

مایکل ساپیر، مدیر عامل صندوق سرمایه‌گذاری پروشیرز در این رابطه عنوان کرد:

با موفقیت استراتژی آتی بیت‌کوین خود با نماد BITO شاهد بودیم که چگونه تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران برای دسترسی به ارزهای دیجیتال از طریق ETFها به طرز چشمگیری افزایش یافت. ETF آتی بیت‌کوین ما که تقریبا ۲ سال قبل راه‌اندازی شده بود، تبدیل به بزرگ‌ترین ETF ارز دیجیتال در جهان شد.

اکنون با راه‌اندازی استراتژی آتی اتریوم پروشیرز با نماد EETH، سرمایه‌گذاران می‌توانند با مشارکت خود از قراردادهای آتی اتریوم سود به دست بیاورند. صندوق سرمایه‌گذاری پروشیرز روز گذشته صندوق معامله بورسی آتی اتریوم خود را راه‌اندازی کرد. علاوه بر این، پروشیرز قصد دارد که دو صندوق ETF ترکیبی از بیت‌ کوین و اتریوم را نیز راه‌اندازی کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

غول‌های مالی بعد از صندوق قابل معامله (ETF) بیت ‌کوین سراغ صندوق‌های ETFهای آتی اتریوم می‌روند

ون اک (VanEck) ۱۰ درصد از سود ETFهای خود را به مشارکت‌کنندگان اتریوم می‌دهد

شرکت بیت وایز، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت ارزهای دیجیتال در آمریکا نیز روز دوشنبه دو ETF آتی اتریوم را راه‌اندازی کرد تا معامله‌گران با سرمایه‌گذاری در قراردادهای آتی به سود برسند.

هانتر هورسلی، مدیرعامل شرکت بیت وایز در این خصوص اعلام کرد:

در حال حاضر، اتریوم میلیاردها دلار درآمد، میلیون‌ها کاربر و هزاران اپلیکیشن و توسعه‌دهنده جداگانه دارد.

اتریوم هم‌اکنون یکی از بزرگ‌ترین و مؤثرترین شبکه‌های بلاک‌چین به حساب می‌آید که تبدیل به بستری برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز نیز شده است. در واقع، اتریوم حالا کمابیش نقش یک سیستم عامل برای فعالیت فضای ارزهای دیجیتال را پیدا کرده است. هم‌اکنون برخی از بزرگ‌ترین نام‌های تجاری جهان مانند نایکی، استارباکس، آدیداس، پپسی، پی پل، جی پی مورگان و سایرین در حال توسعه برنامه‌های خود در اتریوم یا استفاده از این شبکه هستند. وسعت استفاده از این شبکه با شتاب فوق‌العاده‌ای همچنان در حال افزایش است.

استراتژی آتی اتریوم با نماد AETH و استراتژی ارزش برابر اتریوم با نماد BTOPشرکت بیت وایز به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا با اطمینان از طریق ETFهای قانونی در رشد این بازار مشارکت داشته باشند.

شرکت ون اک نیز روز دوشنبه از راه‌اندازی ETF استراتژی اتریوم خود با نماد EFUT خبر داد. ون اک که در حال حاضر، در مجموع نزدیک ۸۰ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کند، پیش‌تر اعلام کرده بود که می‌خواهد برای حمایت از توسعه اتریوم ۱۰ درصد از سود ETF آتی اتریوم خود را به مشارکت‌کنندگان در توسعه شبکه اتریوم اهدا کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:The Daily Hodl