پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالیک حامی ارزهای دیجیتال موقتا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد
یک حامی ارزهای دیجیتال موقتا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد عکس

یک حامی ارزهای دیجیتال موقتا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد

October 5, 2023
8
0

پاتریک مک هنری، از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا موقتا جانشین کوین مک‌کارتی، رئیس سابق مجلس نمایندگان شد. با توجه به اینکه مک هنری قبلا تلاش‌ مضاعفی برای قانون‌گذاری حوزه ارزهای دیجیتال داشته، حضور او در این سمت بسیاری از فعالان بازار ارز دیجیتال را خوشحال کرده است.

پاتریک مک‌ هنری دقیقا در زمانی که قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال به بن‌بست رسیده، موقتا سمت ریاست مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده می‌گیرد. مک هنری تا زمانی که جمهوری‌خواهان جانشین دائمی برای این سمت پیدا کنند، همچنان به عنوان رئیس موقت مجلس نمایندگان انجام وظیفه خواهد کرد.

مک هنری ریاست کمیته خدمات مالی مجلس آمریکا را نیز برعهده دارد. او از سال ۲۰۲۲ که این سمت را برعهده گرفت روی تعدادی از لایحه‌های مرتبط به ارزهای دیجیتال کار کرده است. هر چند احتمالا مقام جدید او نمی‌تواند به پیشرفت این لایحه‌ها خدشه‌ای وارد کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

یک پیروزی بزرگ برای صنعت ارزهای دیجیتال؛ لایحه نظارتی رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا را گرفت

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای برکناری گری گنسلر هستند

کمیته خدمات مالی آمریکا قبلا دو لایحه کریپتویی، یکی در مورد استیبل کوین‌های دلاری و دیگری در مورد بازار ارز دیجیتال به تصویب رسانده است. این لوایح تا ماه آینده در مجلس نمایندگان نیز به رأی گذاشته می‌شوند. برای تبدیل شدن این لوایح به قانون، چراغ سبز مجلس سنا مورد نیاز است.

در حالی که پاتریک مک هنری موقتا به عنوان رئیس مجلس نمایندگان فعالیت می‌کند، نمایندگان جمهوری‌خواه سخت به دنبال پیدا کردن رئیس دائمی هستند. اما برای پیدا شدن نفر بعدی باید یک پروسه طلاقت‌فرسا طی شود. قبلا انتخاب کوین مک‌کارتی بعد از ۱۵ دور رأی‌گیری اتفاق افتاده بود. برخی از صاحب‌نظران عقیده دارند که تام اِمر، نمایندگاه جمهوری‌خواه از شانس بالایی برای انتخاب شدن برخوردار است. با توجه به اینکه که امر هم برای ایجاد قوانین حامی صنعت ارزهای دیجیتال تلاش زیادی کرده، انتخاب او می‌تواند یک پیروزی مهم برای فعالان صنعت باشد.

چند روز قب، لایحه بودجه آمریکا به صورت موقت تأیید شد تا فعلا دولت آمریکا تعطیل نشود. اما مجلس نمایندگان آمریکا باید دوباره حدود ۴۰ روز دیگر باید دوباره بر سر این مسئله و اینکه دولت باید تعطیل شود بحث کنند. در صورتی که دولت تعطیل شود، انتخاب رئیس جدید مجلس نمایندگان نیز به تعویق می‌افتد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinDesk