پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کوین بیس مجوز پرداخت‌های رمزارزی در سنگاپور را به دست آورد
صرافی کوین بیس مجوز پرداخت‌های رمزارزی در سنگاپور را به دست آورد عکس

صرافی کوین بیس مجوز پرداخت‌های رمزارزی در سنگاپور را به دست آورد

October 3, 2023
5
0

صرافی کوین بیس (Coinbase) یک گام بلند دیگر در راستای برنامه توسعه جهانی خود برداشت. بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا پس از حضور چند ساله در بازار سنگاپور، موفق به دریافت مجوز قطعی پرداخت‌های رمزارزی در این کشور شد. این صرافی در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد، موفق به دریافت مجوزهای لازم از مؤسسه پرداختی اصلی (MPI) سنگاپور شده است تا به صورت کاملا قانونی وارد بازار جذاب سنگاپور شود.

کشور کوچک سنگاپور در شرق آسیا به دلیل قوانین شفاف اقتصادی به همراه محیط کاملا مثبت و میزان بالای پذیر رمزارزها به یکی از جذاب‌ترین قطب‌های دوست‌دار ارز دیجیتال در آسیا و جهان تبدیل شده است. اکنون صرافی کوین بیس شانس تبدیل شدن به یکی مهم‌ترین بازیگران این بازار پررونق را خواهد داشت.

کوین بیس قبلا در سال ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) از بانک مرکزی سنگاپور یک مجوز موقت دریافت کرده بود. این صرافی بعدا در اکتبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) مجوز پایه‌ای برای فعالیت در این دولت‌شهر به دست آورد.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی کوین بیس مجوز فعالیت در اسپانیا را به دست آورد

زنان سنگاپوری در تجارت کریپتو از مردان پیشی گرفته‌اند

صرافی کوین بیس رسما وارد بازار کانادا شد

سنگاپور بی‌جهت به بهشت ارز دیجیتال شهرت پیدا نکرده است. استقبال از ارزهای دیجیتال در این کشور کوچک به حدی است که در یکی از نظرسنجی‌ها، ۲۵ درصد از شهروندان سنگاپوری ارزهای دیجیتال را آینده امور مالی جهان دانستند. علاوه بر این، ۳۲ درصد از مردم سنگاپور هم‌اکنون در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. طبق آخرین گزارش شرکت چینلیسیس (Chainalysis) در خصوص پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال، سنگاپور از این لحاظ در سال گذشته رتبه هفتم جهان را در اختیار داشت.

کوین‌بیس طبق برنامه خود برای توسعه‌ بین‌المللی عمدتا سراغ کشورهایی می‌رود که دارای شفافیت قانونی و چارچوب‌های تعریف‌شده‌ای در حوزه ارزهای دیجیتال هستند. دریافت مجوز فعالیت در سنگاپور تنها یک ماه پس از انتشار مقاله‌ای در وب‌سایت رسمی کوین‌بیس اتفاق می‌افتد. در این مقاله نانا موروگسان و تام داف گوردون، دو معاون تجارت و سیاست بین‌المللی کوین‌بیس ۶ منطقه تجاری مهم برای ادامه توسعه فعالیت صرافی را برشمرده بودند. این بازارهای جدید شامل اتحادیه اروپا، سنگاپور، کانادا، بریتانیا، استرالیا و برزیل می‌شدند.

صرافی کوین بیس اوایل مهر ماه اعلام کرد که موفق به دریافت مجوز ارائه خدمات صرافی ارز دیجیتال و کیف پول حضانتی از بانک اسپانیا (بانک مرکزی اسپانیا) شده است تا فعالیت‌های خود در بازار اروپا را گسترش دهد. کوین‌بیس قبل از آن چراغ سبز مقامات کشور کانادا را نیز به دست آورده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.