پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کوین بیس مجوز خدمات معاملات آتی ارز دیجیتال در آمریکا را به‌دست آورد
صرافی کوین بیس مجوز خدمات معاملات آتی ارز دیجیتال در آمریکا را به‌دست آورد عکس

صرافی کوین بیس مجوز خدمات معاملات آتی ارز دیجیتال در آمریکا را به‌دست آورد

August 16, 2023
46
0

صرافی کوین بیس (Coinbase) اعلام کرد، موفق به دریافت مجوزهای رسمی از سوی انجمن ملی فیوچرز (NFA) و کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالایی آمریکا (CFTC) شده تا به‌صورت قانونی امکان ارائه خدمات معاملات آتی ارز دیجیتال برای مشتریان خود در آمریکا را داشته باشد.

صرافی کوین بیس امروز، چهارشنبه اعلام کرد که موفق به دریافت تأییدیه‌های این دو نهاد قانون‌گذاری در آمریکا شده است. با این تفاسیر کوین بیس رسما به عنوان یک کسب‌وکار معامله‌گرِ کمیسیون آتی (FCM) فعالیت خواهد داشت و می‌تواند امکان سرمایه‌گذاری در معاملات آتی ارز دیجیتال را برای مشتریان واجد ‌شرایط در کشور آمریکا فراهم کند. با این حال، این صرافی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که این خدمات فورا در دسترس مشتریان قرار نخواهند گرفت. بلکه کوین بیس از مشتریان خود درخواست کرد که به فهرست انتظار این خدمات بپیوندد تا اولین نفراتی باشند که از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

به گفته فریار شیرزاد، مدیر ارشد سیاست‌گذاری کوین بیس، این صرافی حالا آماده است تا رهبر بازار آمریکا در حوزه معاملات نقطه‌ای و معاملات آتی ارزهای دیجیتال باشد. آقای شیرزاد در این خصوص به خبرگزاری دیکرپت گفت:

[دریافت تأییدیه] یک نقطه‌عطف مهم برای اعمالِ نظارت در سطح فدرالی [سطح ملی] بر روی بازار ارزهای دیجیتال است. صرافی کوین بیس با نظارت انجمن ملی فیوچرز و کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالایی می‌تواند خدمات معاملات آتی را به شیوه‌ای ارائه دهد که از مصرف‌کنندگان پشتیبانی شود. در عین حال، این مجوزها ما را مطمئن می‌کند که آمریکا همچنان به‌صورت کانون اصلی نوآوری‌های فناوری [در سطح جهان] باقی می‌ماند.

مدیر ارشد سیاست‌گذاری کوین بیس در ادامه افزود، این صرافی برای برآورده کردن استانداردهای بالای انجمن ملی فیوچرز و کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالایی کاملا آماده است و می‌خواهد با خدمات جدید خود گزینه‌های مالی بیش‌تری را در اختیار مشتریان آمریکایی خود قرار دهد.

صرافی کوین بیس در پست وب‌سایت خود توضیح داد که دریافت این تأییدیه‌ها مدت زیادی طول کشیده است. کوین بیس سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) درخواست ثبت معامله‌گرِ کمیسیون آتی خود را به انجمن ملی فیوچرز ارسال کرده بود. این شرکت در همین حال ماه‌ها وقت برای فراهم کردن مقدمات ارائه معاملات مشتقه ارز دیجیتال صرف کرده بود. کوین بیس در همین حال، در سال ۲۰۲۲ شرکت فیراکس (FairX) که با نظارت کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالایی فعالیت می‌کند را خریداری کرد.

این صرافی در همین حال، قبلا خدمات قراردادهای آتی نانو بیت‌کوین و اتریوم را برای مشتریان خرد فراهم کرده بود. بعدا در خرداد ماه امسال این خدمات برای مشتریان نهادی نیز در دسترس قرار گرفتند. صرافی کوین بیس با دسترسی به بازار معاملات مشتقه ارز دیجیتال یک بازار بسیار وسیع را برای خود ایجاد می‌کند. بازاری که ادعا می‌شود نزدیک به ۷۵ درصد از کل تجارت ارزهای دیجیتال سراسر جهان را شامل می‌شود.

دریافت این مجوز در دورانی که این صرافی همچنان درگیر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است، می‌تواند یک پیروزی بزرگ باشد و از تعهد بالای این شرکت برای فعالیت در راستای قوانین این کشور خبر دهد. SEC در اواسط خرداد ماه کوین بیس را متهم به ارائه خدمات اوراق بهادار بدون ثبت‌نام رسمی کرده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Decrypt