پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالصرافی کوین بیس مجوز فعالیت در اسپانیا را به دست آورد
صرافی کوین بیس مجوز فعالیت در اسپانیا را به دست آورد عکس

صرافی کوین بیس مجوز فعالیت در اسپانیا را به دست آورد

September 24, 2023
13
0

صرافی کوین بیس (Coinbase) در ادامه برنامه توسعه بین‌المللی خود وارد بازار کشور اسپانیا شد. کوین‌بیس روز گذشته رسما از دریافت مجوز ارائه خدمات صرافی ارز دیجیتال و کیف پول حضانتی از بانک اسپانیا (بانک مرکزی اسپانیا) خبر داد.

مجوز جدید به کوین‌بیس کمک می‌کند در راستای برنامه توسعه جهانی خود مشتریان خرده‌فروشی، سازمانی و شرکای توسعه‌دهنده‌ی خود در این کشور پادشاهی را افزایش دهد. اعلام این خبر در حالی است که کوین‌بیس همچنان مشغول مذاکره برای به دست آوردن دارایی‌های شعبه اروپای صرافی ورشکسته اف تی ایکس است.

کوین‌‌بیس در پستی که روز شنبه در وب‌سایت رسمی خود خبر دریافت مجوز فعالیت در کشور اسپانیا را رسما اعلام کرد.

نانا موروگسان، معاون بین‌الملل و توسعه بازرگانی کوین‌بیس در این رابطه گفت:

ما هیجان‌زده‌‌ایم، چرا که دریافت این مجوز از بانک اسپانیا اساسا به حمایت و رشد مشتریان خرده‌فروشی، سازمانی و شرکای توسعه‌دهنده صرافی در اسپانیا کمک شایان‌ذکری خواهد کرد. بیش‌تر کشورهای دنیا هم‌اکنون از ارائه شفافیت‌ها و چارچوب‌های قانونی در صنعت ارز دیجیتال استقبال کرده‌اند.

مشتریان در پادشاهی اسپانیا هم‌اکنون به خدمات کیف پول حضانتی کوین‌بیس برای انجام امور مختلف حوزه ارزهای دیجیتال از جمله خرید و فروش ارزهای دیجیتال و تبدیل آن به پول فیات و همین‌طور مبادله ارزهای دیجیتال به یکدیگر دسترسی خواهند داشت.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

صرافی کوین بیس رسما وارد بازار کانادا شد

برایان آرمسترانگ: صرافی کوین بیس از آمریکا خارج نمی‌شود

ارزهای دیجیتال در کشور اسپانیا دومین روش پرداخت پرکاربرد هستند. در تحقیق جدید شرکت ارز دیجیتال بیت‌نوو (Bitnovo) مشخص شد که ۶۰.۷ درصد از شهروندان اسپانیایی کاملا موافق خرید ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت هستند. در همین حال، ۳۵.۷ درصد از مردم اسپانیا عقیده دارند که ارز دیجیتال به دلیل کارمزد پايین‌تر روش خوبی برای پرداخت است.

کوین‌بیس سال قبل توانست مجوز ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) را در کشورهای ایتالیا، ایرلند و هلند به دست آورد. این صرافی در همین حال چراغ سبز مقامات کشورهای سنگال، برزیل و اخیرا کانادا را نیز به دست آورده تا وارد این بازارها نیز شود.

قانون بازار دارایی‌های دیجیتال یا میکا (MiCA) در اتحادیه اروپا با استقبال بزرگان صنعت ارز دیجیتال مواجه شده است. این قانون به شفافیت و ایجاد چارچوب‌های نظارتی حوزه ارزهای دجیتال کمک زیادی می‌کند. سیاست‌گذاران اتحادیه اروپا نیز به خوبی پتانسیل فناوری نوظهورِ بلاک‌چین را دریافت‌اند و به دنبال برداشتن گام‌های مؤثر در این حوزه هستند. علاوه بر این، سرکوب شدید ارزهای دیجیتال در کشور آمریکا باعث شد که بسیاری از رهبران بازار مانند ریپل‌لبز، گلکسی دیجیتال و کوین‌بیس به فکر خروج از بازار این کشور و سفر به اروپا افتاده‌اند.

مایک نووگراتز بنیان‌گذار و مدیرعامل گلکسی دیجیتال اخیرا اظهار داشت که برنامه‌های خود برای توسعه فعالیت در اروپا را آغاز کرده و هم‌اکنون مشغول افزایش استخدام‌‌های جدید در این منطقه است. برد گارلینگهاوس، مدیرعامل شرکت ریپل لبز نیز از استخدام‌ نیروهای جدید در بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی خبر داده است. صرافی کوین بیس هم‌اکنون همچنان درگیر پرونده حقوقی خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape