پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکشف جسد کریستین پیو در بلغارستان؛ قتل‌های سریالی میلیونرهای ارز دیجیتال ادامه دارد
کشف جسد کریستین پیو در بلغارستان؛ قتل‌های سریالی میلیونرهای ارز دیجیتال ادامه دارد عکس

کشف جسد کریستین پیو در بلغارستان؛ قتل‌های سریالی میلیونرهای ارز دیجیتال ادامه دارد

August 17, 2023
95
0

یک جنایت دیگر کاربران و علاقه‌مندان ارزهای دیجیتال را شوکه کرد. مأموران پلیس در صوفیه، پایتخت بلغارستان خبر از کشف جسد کریستین پیو (Christian Peev)، میلیونر ارز دیجیتال آمریکایی-بلغارستانی داده‌اند. این قتل شباهت چشمگیری به ماجرای فرناندو پرز آلگابا دارد که بقایای جسد او اوایل همین مرداد در یک جوی آب در بوئنوس آیرس آرژانتین پیدا شد.

به گفته یکی از خویشاوندان کریستین پیو، این سرمایه‌گذار ارز دیجیتال از سه‌شنبه هفته گذشته (۱۷ مرداد) گم‌ شده بود. به همین دلیل خانواده او نگران شده بودند و نهایتا روز ۱۹ مرداد بود که ناپدید شدن او به اطلاعات اداره پلیس شهر صوفیه رسید. در پی پیگیری خانواده، اداره پلیس تحقیقات خود را برای پیدا کردن میلیونر مفقود شده آغاز کرد.

بالاخره چند روز بعد بود که لوله‌کش‌هایی که برای تعمیر لوله‌های فاضلاب به محله‌ای در صوفیه اعزام شده بودند، متوجه تکه‌های جسد در لوله‌ها شدند. لوله‌کش‌هایی در کمال وحشت متوجه شدند، تکه‌های جنازه انسان باعث گرفتگی لوله‌ها شده بود. موضوع به سرعت به اطلاع مأموران پلیس رسید. بعدا با پیگیری مأموران تکه‌های جنازه از درون لوله‌های فاضلاب بیرون کشیده شد. اما همچنان سایر قسمت‌های بدن از جمله سر و استخوان‌ها پیدا نشدند. قاتل یا قاتلان از آنجایی که نتوانسته بودند بخش‌های حجیم جسد را با کشیدن سیفون توالت دفع کنند، تصمیم گرفته بودند بقیه جسد میلیون ارز دیجیتال را در حوالی شهر دفن کنند.

پس از کشف جسد مقتول، پلیس به سرعت به یک متصدی میخانه به نام وسکو والچینوف (Vesco Valchinov) مظنون شد. به گفته دوستان و خانواده مقتول، او در یکی از مهمانی‌ها با این متصدی میخانه آشنا شده و دوستی نزدیکی بین این دو نفر برقرار شده بود.

در همین رابطه بخوانید:

مرگ دلخراش فرناندو پرز آلگابا، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در آرژانتین

وسکو والچینوف و کریستین پیو حدود ۵ یا ۶ سال قبل در یک میخانه با هم دوست شده بودند. پیو که از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال بود و علاقه زیادی به این حوزه داشت، دوست خود را نیز با فضای کریپتو آشنا کرده بود. کارآگاهان پلیس بعد از بررسی فیلم‌های دوربین‌ مداربسته به والچینوف مظنون شدند. در فیلم‌های دوربین‌ مداربسته دیده می‌شود که والچینوف و پیو هر دو روز ۱۷ مرداد وارد منزل والچینوف می‌شوند. اما روز بعد تنها والچینوف از منزل خارج می‌شود.

تحقیقات پزشکی قانونی نشان می‌دهد که والچینوف احتمالا با ضربات دمبل مقتول را به قتل رسانده است. با این حال، والچینوف به تنهایی در قتل میلیونر ارز دیجیتال نقش نداشته است. کنستانتین سوبوتینوف (Konstantin Subotinov)، یکی از دوستان نزدیک والچینف، همدست دوستش در قتل اخیر بوده است. او که بعدا دستگیر شد، در اعتراف‌های خود گفت که تکه‌های از جنازه مقتول را با اتومبیل خود به منطقه ویتوشا در حوالی صوفیه برده تا در آنجا دفن کند.

کریستین پیو یک میلیونر ارز دیجیتال بود. او توانسته بود از راه سرمایه‌گذاری اولیه به ثروت قابل‌توجهی برسد

والچینوف ظاهرا می‌دانست مأموران پلیس به او مظنون شده‌اند، چرا که سعی کرده بود با رفتن به هتلی در ویتوشا مخفی شود. اما مأموران پلیس با ردیابی تلفن همراهش او را یک روز بعد دستگیر کردند. مقامات بلغارستانی عقیده دارند در ماجرای قتل کریستین پیو پول انگیزه اصلی را داشته است؛ چرا که او با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ثروت قابل‌توجهی به دست آورده بود. اما ظاهرا حسادت قاتل نیز در وقوع این قتل نقش داشته است.

کارآگاهان پلیس تصور می‌کنند، والچینوف ممکن است به دوستش پیو و ثروتی که از راه سرمایه‌گذاری‌هایش به دست آورده بود حسادت می‌کرده است. با این حال، همچنان تحقیقات ادامه‌ دارد. مقامات تلاش دارند حقایق پشت‌پرده این جنایت هولناک را کشف کنند.

مرگ کریستین پیو دومین قتل دلخراشی است که در کم‌تر از یک ماه برای میلیونرهای ارز دیجیتال رقم می‌خورد. در اوایل ماه مرداد بود که تکه‌های جنازه فرناندو پرز آلگابا، اینفلوئنسر و سرمایه‌گذار ارز در حوالی بوینس آیرس، آرژانتین پیدا شد. جنازه آلگابا درون یک چمدان در یک جوی آب پیدا شد. گمان می‌رود مرگ آلگابای ۴۱ ساله به بدهی‌های هنگفتی که به باور آورده بود ارتباط داشته باشد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:NewsBTC