پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکارمندان دولت در شهر چانگشو چین به یوان دیجیتال حقوق خواهند گرفت
کارمندان دولت در شهر چانگشو چین به یوان دیجیتال حقوق خواهند گرفت عکس

کارمندان دولت در شهر چانگشو چین به یوان دیجیتال حقوق خواهند گرفت

April 24, 2023
10
0

بر اساس گزارش‌های محلی مقامات شهر چانگشو واقع در استان جیانگسو اعلام کردند که از ماه مه 2023 تمام کارمندان دولتی در حوزه‌ استحفاظی این شهر حقوق کامل خود را به یوان دیجیتال دریافت خواهند کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که مقام‌های مالی این شهر منتشر کردند، تمام کارمندان دولت شامل تمامی کارمندان ادارات دولتی، بخش خدمات دولتی و کارمندان شرکت‌های وابسته به دولت حقوق خود را به صورت یوان دیجیتال خواهند گرفت. یکی از کارمندان بیمارستانی در این شهر این موضوع را تأیید کرد و گفت که نیروهای این بیمارستان از ماه آینده به یوان دیجیتال حقوق می‌گیرند.

تازه‌ترین اخبار دنیای رمزارزها را از پارسیان ان.اف.تی دنبال کنید:

با اوج‌گیری بحران پول نقد، پذیرش ارز دیجیتال ملی نیجریه افزایش یافت

ریپل با مونته‌نگرو برای توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور قرارداد امضا کرد

در تاریخ ۶ فوریه (۱۷ بهمن ۱۴۰۱) همزمان با جشن سال نوی چینی، در چندین شهر به منظور افزایش استفاده از ارز دیجیتال ملی بیش از 180 میلیون یوان (26.5 میلیون دلار) بین مردم توزیع شد. استان جیانگسو قبلا یک برنامه آزمایشی را برای شروع استفاده از یوان دیجیتال در سه‌‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۳ شروع کرده بود. هدف از این طرح طبق اعلام رسانه‌های محلی ایجاد سیستمی عمیلاتی و مدیریت کارآمد و راحت تا سال ۲۰۲۵ است.

می‌توانید کد QR مخصوص پرداخت مشتریان از طریق یوان دیجیتال را در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهر چانگشو ملاحظه کنید

همچنین گفته شده است که در شهر چانگشو امکان پرداخت قبض آب، برق و گاز، و همین‌طور بلیط وسایل نقلیه عمومی و حتی خرید از سوپرمارکت‌ها نیز می‌تواند از طریق یوان دیجیتال انجام گیرد. با این حال، تمام برنامه‌های دولت برای بالا بردن استفاده از ارز دیجیتال ملی این کشور موفقیت‌آمیز نبوده است. قبلا شهروندان هنگ‌کنگ به اصلا از یوان دیجیتال استقبال نکردند.

در واقع در ۴ روز ابتدایی عرضه کیف پول یوان دیجیتال فقط ۶۲۵ نفر ثبت‌نام کردند. این در حالی است که تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید با یوان دیجیتال از بیش از ۱۴۰۰ فروشگاه درنظر گرفته شده بود.

بانک مرکزی خلق چین مدت‌هاست که برای جلوگیری از نفوذ هرچه بیش‌تر ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال ملی خود را توسعه داده و به دنبال روش‌هایی برای گسترش شبکه پرداخت ارز دیجیتال ملی در بانک‌های خود می‌گردد. در حال حاضر، ۱۰ بانک شامل ۶ بانک ایالتی برای شروع این پروژه در نظر گرفته شده‌اند. در همین حال، بانک مرکزی چین برای گسترش گردش یوان به شرکت‌های ملی غیربانکی نیز اجازه قانونی برای ارائه‌ی خدمات ارز دیجیتال ملی خود را خواهد داد.

منابع:cointelegraph