پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالواکنش جالب چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو به ماجرای مومیایی موجودات فضایی مکزیک
واکنش جالب چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو به ماجرای مومیایی موجودات فضایی مکزیک عکس

واکنش جالب چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو به ماجرای مومیایی موجودات فضایی مکزیک

September 15, 2023
43
0

انتشار تصاویری از نمایش اجساد موجودات فضایی در کنگره مکزیک در روزهای اخیر به تیتر اول اخبار مهم جهان در رسانه‌ها تبدیل شده و کاربران اینترنتی را شوکه کرده است. در این میان چهره‌های مشهور زیادی نسبت به این خبر واکنش نشان داده‌اند. یکی از این چهره‌ها، چارلز هاسکینسون، کارآفرین مشهور، بنیان‌گذار پروژه کاردانو (ADA) و یکی از علاقه‌مندان جدی مسائل فرازمینی و اخترشناسی است.

روز سه‌شنبه ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) این هفته بود که دو جسد که ادعا می‌شد متعلق به موجودات فضایی است در یک نشست علنی کنگره مکزیک به نمایش درآمد. این دو جسد در دو جعبه چوبی مخصوص جلوی دیدگان نمایندگان کنگره مکزیک و خبرنگاران تلویزیونی به نمایش گذاشته شدند. جیمی مائوسان، روزنامه‌نگار و یوفولوژیست مشهور مکزیکی که چندین دهه است در خصوص موجودات فضایی تحقیق می‌کند این برنامه را پایه‌ریزی کرده بود.

آقای مائوسان در این ‌رابطه گفت که این دو جسد در نزدیکی شهر کوسکو در جنوب شرق کشور پرو در آمریکای لاتین کشف شدند. او گفت، این موجودات فضایی که هزاران سال قدمت دارند، در معادن جلبک فسیل شدند.

چارلز هاسکینسون، شخصیتی است که چندان با حال و هوای اکتشافات فضایی بیگانه نیست. او چند ماه قبل عضوی از تیمی بود که بقایای یک شهاب سنگ میان‌ستاره‌ای را در سواحل پاپوآ گینه نو در اقیانوس آرام جستجو می‌کرد. این مأموریت بخشی از پروژه گالیله بود که خود هاسکینسون در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۱) ۱.۵ میلیون دلار به آن کمک مالی کرده بود.

دو جسد موجود فضایی که در کنگره مکزیک به نمایش درآمدند

پروژه گالیله را اخترشناس معروف دانشگاه هاروارد، آوی لوب ملقب به «شکارچی موجودات فضایی هاروارد» رهبری می‌کند. به باور لوب، این شهاب‌ سنگ که در سال ۲۰۱۴ از فضا به زمین برخورد کرده، احتمالا قطعاتی از یک فناوری بیگانگان فضایی است. چارلز هاسکینسون نیز در اوایل تیر در این مورد گفته بود که در بقایای این شهاب‌ سنگ با منشأ میان‌ستاره‌ای سیمی از جنس منگز و پلاتینیوم پیدا شد که کاملا با نمونه‌های موجود در کره زمین متفاوت است.

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو در واکنش به انتشار خبر نمایش اجساد موجودات فضایی در مکزیک با شوخ‌طبی خود گفت که عبارت مومیایی موجود فضایی مکزیکی (Alien Mexican Mummy) که به کلمه کلیدی داغی در موتورهای جستجوی اینترنتی تبدیل شده، می‌تواند اسم بسیار جذابی برای یک گروه موسیقی باشد.

شاید این واکنش هاسکینسون شروع کنجکاوی او برای جستجوی سرنخ‌هایی از موجودات فضایی در مکزیک باشد. اما جامعه کاردانو چندان از این سرگرمی بنیان‌گذار اکوسیستم کاردانو رضایت ندارند؛ چرا که در تابستان امسال علاقه‌مندان به کاردانو نسبت به ورود رهبر این پروژه به حوزه یوفوها و موجودات فضایی ابراز نگرانی شدیدی کرده بودند. با این حال، خود هاسکینسون چندان نگران این مسئله نیست و گفته که تا حدی دلسردی علاقه‌مندان کاردانو را درک می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:U.Today