پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالروبل دیجیتال با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) سایر کشورها یکپارچه می‌شود
روبل دیجیتال با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) سایر کشورها یکپارچه می‌شود عکس

روبل دیجیتال با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) سایر کشورها یکپارچه می‌شود

July 23, 2023
152
0

بانک مرکزی روسیه از همین حالا خود را برای یکپارچه‌سازی روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود با ارزهای ملی سایر کشورها آماده می‌کند. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که هم‌اکنون گزینه‌های مختلفی برای یکپارچه‌سازی روبل دیجیتال با سایر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا ارز دیجیتال ملی کشورهای دیگر را بررسی می‌کند. به گفته این مقام بانک مرکزی روسیه‌، به این ترتیب، تسویه‌ حساب‌ها، حواله‌های بین‌المللی و پرداخت‌های فرامرزی این طریق به راحتی انجام خواهند گرفت.

رئیس بانک مرکزی روسیه هم‌اکنون دو گزینه برای انجام این فرایند روی میز دارد. در روش اول، شاهد انجام یک تعامل مستقیم بین پلتفرم روبل دیجیتال با پلتفرم ارز دیجیتال ملی کشور دیگر خواهیم بود. در گزینه دوم یک مرکز تسویه حساب مشترک ساخته می‌شود که در آن پلتفرم‌هی ارز دیجیتال به یکدیگر اتصال پیدا خواهند کرد تا نقل و انتقال دارایی‌های دیجیتال با سهولت بالاتری انجام شود.

مقام‌های روسیه‌ای از هم‌اکنون مذاکرات خود را با کشورهایی که رابطه دوستانه‌ای با آنها دارند آغاز کرده‌اند تا روبل دیجیتال در پلتفرم‌های این کشور پذیرفته شود. انتظار می‌رود که روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه در حدود سال ۲۰۲۵ عرضه شود. بانک مرکزی روسیه از ماه ژانویه نسبت به راه‌اندازی و عرضه روبل دیجیتال برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی ابراز علاقه کرده بود. در همین حال، انجام عملیات آزمایشی مصرف‌کننده به کسب و کار (C2B) بین چندین مؤسسه مالی و بانکی در این کشور در همان زمان به اطلاع عموم رسیده بود.

انتظار می‌رود که آزمایش جامع روبل دیجیتال از ماه ماه آگوست (اواسط مرداد) آغاز شود. آغاز راه‌اندازی روبل دیجیتال منوط به رأی تأیید قانون روبل دیجیتال از سوی نمایندگان مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه (دومای دولتی) است. با تصویب این قانون چارچوب کاملا قانونی و مصوبی برای صدور این ارز دیجیتال بانک مرکزی چیده می‌شود.

بانک مرکزی روسیه قبلا قصد داشت که این برنامه آزمایشی را در ماه آوریل (فروردین) شروع کند. با این حال، با توجه به اینکه این پیش‌نویس این قانون همچنان به دومای دولتی نرفته بود، برنامه راه‌اندازی روبل دیجیتال برای مدتی به تعویض افتاد. با این حال، هم‌اکنون بانک مرکزی روسیه قوانین مدونی را برای نحوه کارکرد پلتفرم روبل دیجیتال به تصویب رسانده است که روند آغاز برنامه‌ آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه را با سهولت بیش‌تری همراه می‌کند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:news bitcoin