پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسلسیوس تنها با دو برابر شدن قیمت بیت کوین و اتریوم می‌تواند بدهی‌هایش را پرداخت کند
سلسیوس تنها با دو برابر شدن قیمت بیت کوین و اتریوم می‌تواند بدهی‌هایش را پرداخت کند عکس

سلسیوس تنها با دو برابر شدن قیمت بیت کوین و اتریوم می‌تواند بدهی‌هایش را پرداخت کند

July 20, 2023
263
0

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس (Celsius) هم‌اکنون درگیر پرونده فصل ۱۱ (ورشکستگی) خود در دادگاه ورشکستگی با میلیاردها دلار بدهی از طلبکاران مختلف است. شرکت سلسیوس دقیقا یک سال قبل در ماه جولای ۲۰۲۲ اعلام ورشستگی کرد. برآورد جدید بانک فیوچر (Bank of the Future) نشان می‌دهد که این پلتفرم وام‌دهی احتمالا تنها در صورتی قادر به بازپرداخت بدهی‌های خود است که قیمت کنونی بیت کوین و اتریوم- دو ارز دیجیتالی که هم‌اکنون شرکت در خزانه خود دارد- دو برابر شود.

سایمون دیکسون، بنیانگذار بانک فیوچر (Bank of the Future)، یک شرکت سرمایه‌گذاری با محوریت ارزهای دیجیتال در توییتی قیمت برآوردی خود برای بیت کوین و اتریوم را محاسبه کرد که می‌تواند برای بازپرداخت تمام مطالبات شرکت سلسیوس کافی باشد.

در رابطه با شرکت سلسیوس بیش‌تر بخوانید:

سلسیوس چند روز بعد از بازداشت مدیرعامل سابق، ۲۳.۵ میلیون دلار از توکن‌های خود را فروخت

اخیرا کنسرسیوم فارنهایت دارایی‌های این شرکت ورشکسته را در مناقصه به دست آورده است. این کنسرسیوم حالا مالکیت سبد وام نهادی سلسیوس، دارایی‌های دیجیتال استیک‌شده، واحد استخراج بیت کوین و سایر شرکت‌های کریپتوی تابعه‌ی شبکه سلسیونس را در اختیار گرفته است. حال بر اساس معامله نهایی کنسرسیوم فارنهایت، در صورتی که قیمت بیت کوین به ۵۴،۸۷۹ دلار و قیمت اتریوم به ۳،۷۵۰ دلار برسد، سلسیوس می‌تواند تمام بدهی‌های خود را بپردازد.

پلتفرم وام‌دهی سلسیوس ماه قبل از دادگاه ورشکستگی درخواست کرد که برای به حداکثر رساندن ارزش دارایی‌هایش، تمام آلت‌ کوین‌های شرکت را به بیت کوین و اتریوم تبدیل کند.

برآوردهای سایمون دیکسون که اخیرا در توییتر به اشتراک گذاشت

دیکسون عنوان کرد که «این تخمین حاصل دانش ناقص تیم سرمایه‌گذاری داخلی بانک فیوچر بود که به برخی از اطلاعات تراز اول و مهم دسترسی نداشت.» هم‌اکنون برنامه کنسرسیوم فارنهایت شامل استخراج، وام‌های سازمانی، سرمایه‌گذاری تقریبی ۱.۴ میلیارد دلار و ۴۵۰ میلیون دلاری روی ارزهای دیجیتال لیکویید است.

دیکسون خاطر نشان کرد که طلبکاران شرکت باید برای خروج از روند ورشکستگی تا پیش از پایان سال ۲۰۲۳ یا قبل از رسیدن قیمت بیت کوین و اتریوم به محدوده برآوردشده ایستادگی کنند. بنیانگذار بانک فیوچر در ادامه افزود که طلبکاران باید برای جلوگیری از کلاهبرداری راگ پول (اساسا فرار مدیران شرکت با سرمایه‌های آنها) سخت‌تر تلاش کنند.

منابع:cointelegraph