پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکتی وود سرمایه‌گذار مشهور، 19.9 میلیون دلار به شرکت بلاک جک دورسی تزریق کرد
کتی وود سرمایه‌گذار مشهور، 19.9 میلیون دلار به شرکت بلاک جک دورسی تزریق کرد عکس

کتی وود سرمایه‌گذار مشهور، 19.9 میلیون دلار به شرکت بلاک جک دورسی تزریق کرد

June 9, 2023
44
0

شرکت مدیریت دارایی آرک اینوست (ARK Invest) سرمایه‌گذاری چشمگیری به مبلغ 19.9 میلیون دلار در شرکت بلاک (Block Inc) انجام داده است. سرمایه‌گذاری جدید این شرکت تنها ساعاتی پس از سرمایه‌گذاری ۲۱ میلیون دلاری در سهام شرکت کوین بیس (Coinbase) انجام گرفت.

به نظر می‌رسد کتی وود (Cathie Wood) علی‌رغم اقدامات نظارتی اخیر علیه برخی از بازیگران بزرگ صنعت کریپتو همچون صرافی بایننس و کوین بیس همچنان نسبت به این حواشی بی‌تفاوت است. در حالی که سهام صرافی کوین بیس پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به‌طرز قابل‌توجهی افت کرده، در همین حال سهام شرکت بلاک افزایش یافته تا به سرمایه‌گذاری جذابی برای کتی وود و شرکت آرک اینوست تبدیل شود.

تازه‌ترین اخبار دنیای کریپتو را در پارسیان کریپتو بخوانید:

بنیان‌گذار ردیت: بازی های کریپتویی آینده صنعت بازی خواهند بود

شکایت سرمایه‌گذاران دوج کوین از ایلان ماسک به جرم دستکاری بازار

جک دورسی (Jack Dorsey) کارآفرین مشهور آمریکایی است که قبلا به دلیل هم‌بنیان‌گذاری و مدیرعاملی شرکت توییتر، یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب جهان به شهرت رسیده بود. او به عنوان بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت پرداخت موبایلی بلاک (که قبلا اسکوئر/ Square نام داشت) نیز شهرت دارد. جک دورسی یکی از فعالان و حامیان ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین است و به همین دلیل در سال ۲۰۲۱ از سمت خود در شرکت توییتر کناره‌گیری کرد تا تمرکز خود را بیش‌تر روی شرکت بلاک بگذارد.

آرک اینوست حالا با سرمایه‌گذاری جدید، صاحب 4.81 درصد از شرکت بلاک است که از طریق ۶ تراکنش مجزا طی روزهای ۷ و ۸ جون (۱۷ و ۱۸ خرداد) خریداری کرده است. سرمایه‌گذاری جدید حالا به چهارمین سرمایه‌گذاری بزرگ در مجموعه شرکت آرک اینوست نیز تبدیل شده است، موضوعی که به خوبی اعتماد کتی وود به آینده شرکت بلاک را نشان می‌دهد.

با وجود چالش‌های قانونی که اخیرا سد راه استارت‌آپ‌های کریپتو شده، کتی وود عقیده دارد که اقدامات نظارتی در نهایت به نفع شرکت کوین بیس تمام خواهد شد. او تأکید دارد که تشدید اتهام‌های کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار علیه صرافی بایننس باعث می‌شود که نهایتا کوین بیس در دراز مدت از شر رقیب قدرتمندش خلاص شود و در بازار کریپتو موقعیت بهتری داشته باشد. بر اساس گزارش‌ها، شرکت آرک اینوست هم‌اکنون با در اختیار داشتن 4.39 درصد از سهام شرکت کوین بیس تبدیل به هفتمین سهام‌دار بزرگ این شرکت شده است.

کتی وود با وجود خوش‌بینی خود نسبت به آینده کوین بیس، از رویکرد نظارتی کمیسیون به شدت انتقاد کرد. او معتقد است که این نهاد روی توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال در آمریکا تأثیر منفی گذاشته است. وود همچنین چشم‌انداز بسیار خوش‌بینانه‌ای در مورد بیت‌ کوین دارد. او بیت کوین را راه‌حلی بسیار خوبی برای مسئله‌ی ریسک طرف مقابل در نظام مالی سنتی می‌داند. وود حتی در آوریل ۲۰۲۲ در یک پیش‌بینی متهورانه گفته بود که انتظار دارد قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ به ۱ میلیون دلار برسد.

کتی وود، بنیانگذار شرکت آرک اینوست ملقب به «درخت پول» است. او در سال‌های ۲۰۱۶ از جمله سخنرانان برتر در مجمع جهانی اقتصادی بود. او در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از ۵۰ چهره‌ی شاخص تجارت جهانی برگزیده شد عملکرد درخشان وود در سرمایه‌گذاری باعث شهرت او شده است.

منابع:crypto