پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالآیا روزی قیمت بیت کوین به ۱.۵ میلیون دلار می‌رسد؟ کتی وود، سرمایه‌گذار مشهور خوش‌بین است
آیا روزی قیمت بیت کوین به ۱.۵ میلیون دلار می‌رسد؟ کتی وود، سرمایه‌گذار مشهور خوش‌بین است عکس

آیا روزی قیمت بیت کوین به ۱.۵ میلیون دلار می‌رسد؟ کتی وود، سرمایه‌گذار مشهور خوش‌بین است

July 18, 2023
173
0

کتی وود (Cathie Wood) سرمایه‌گذار مشهور و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آرک اینوست (Ark Invest) نسبت به بیت کوین خوش‌بین است و برای نشان دادن خوش‌بینی خود به تحلیل داخلی شرکت خود اشاره می‌کند. وود در جریان مصاحبه اخیر خود با رسانه بلومبرگ گفت: «در [تحلیل] ما برای بازار صعودی فکر می‌کنم قیمت هر سکه دیجیتال به ۱.۵ میلیون دلار برسد. اما در وضعیت خوب قیمت به ۶۲۵ هزار دلار یا چیزی شبیه به این هم می‌رسد.»

سرمایه‌گذار مشهور ملقب به «درخت پول» در ادامه توضیح داد که به دلیل بحران بانکی منطقه‌ای که در ماه مارس رخ داد، اعتماد او به این پیش‌بینی افزایش یافته است. به نظر خانم وود بیت‌ کوین یک محافظ در برابر ریسک طرف مقابله معامله است.

کتی وود در طول مصاحبه به عملکرد صندوق قابل معامله (ETF) خود از جمله صندوق ETF نوآوریARK اشاره کرد. منتقدان او مدعی هستند که استراتژی سرمایه‌گذاری او دیگر به تدریج قدرت خود را از دست می‌دهد، اما وود عقیده دارد که رویکرد مدیریت فعال آرک اینوست جواب خواهد داد. این رویکرد به این صندوق کمک کرده بود که از نزدک-۱۰۰ بهتر عمل کند.

در همین‌ رابطه بخوانید:

آرک اینوست کتی وود ۵۳ میلیون دلار سهام صرافی کوین بیس را فروخت؛ سرمایه‌گذار مشهور دوباره سراغ سهام متا و رابین هود رفت

کتی وود همچنین به جریان‌های ورودی‌ به صندوق‌ پرداخت اشاره کرد و گفت که صندوق ETF نوآوریARK از ماه جون (خرداد) پس از خروجی‌های چشمگیر در اوایل ۲۰۲۳، جریان‌های مثبتی را تجربه کرده است. او این چرخش را نشانه موفقیت استراتژی سرمایه‌گذاری خود دانست.

کتی وود که در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از «۵۰ چهره‌ شاخص تجارت جهانی» برگزیده شده بود، در مصاحبه خود بیش‌تر نیز به بحث ارزهای دیجیتال پرداخت و در مورد وضعیت صرافی کوین بیس (Coinbase) هم اظهار خوش‌بینی کرد؛ به خصوص پس از اعلام رأی پیروزی ریپل در دادگاه پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC). با این حال، این باعث نشده تا او سهام این شرکت را صرف سرمایه‌گذاری‌هایی که به باور او «پیشرفت آهسته‌ای» دارند مانند شرکت‌های ژنومیک و شرکت الکترونیک تراداین (Teradyne) نکند.

اعتقاد کتی وود به بیت کوین به عنوان محافظی در برابر ریسک طرف مقابل معامله همراه با سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک او، نشان از استراتژی سرمایه‌گذاری آینده‌نگر و تهاجمی او دارد. موضوعی که با توجه به شهرت و افتخارات کتی وود همچنان بحث‌ها و توجهات زیادی را در دنیای سرمایه‌گذاری به پا می‌کند.

منابع:https://u.today/