پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکیتی وود: بیت کوین تنها دارایی است که ارزش نگهداری ۱۰ ساله را دارد
کیتی وود: بیت کوین تنها دارایی است که ارزش نگهداری ۱۰ ساله را دارد عکس

کیتی وود: بیت کوین تنها دارایی است که ارزش نگهداری ۱۰ ساله را دارد

November 4, 2023
1183
0

کتی وود (Cathie Wood) سرمایه‌گذار مشهور و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آرک اینوست (Ark Invest) اخیرا عنوان کرد که بیت کوین می‌تواند با غلبه بر طلا، نقش یک محافظ قویِ بلندمدت در برابر تورم را برای سرمایه‌گذاران ایفا کند. خانم وود در گفتگو با مرین سامرست، روزنامه‌نگار و ستون‌نویس بلومبرگ در پادکست Merryn Talks Money ابراز داشت که بیت کوین می‌تواند یک طبقه دارایی مهم برای جلوگیری از کاهش تورم احتمالی در یک دهه آینده باشد.

کتی وود، بنیانگذار شرکت آرک اینوست ملقب به «درخت پول» است. او در سال‌های ۲۰۱۶ از جمله سخنرانان برتر در مجمع جهانی اقتصادی بود. وود در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از ۵۰ چهره‌ شاخص تجارت جهانی برگزیده شد. عملکرد درخشان وود در سرمایه‌گذاری باعث شهرت او شده است.

اعتقاد کتی وود به بیت کوین به صورت یک محافظ کلیدی در برابر ریسک طرف مقابل معامله همراه با سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک او، نشان از استراتژی سرمایه‌گذاری آینده‌نگر و تهاجمی او دارد. موضوعی که با توجه به شهرت و افتخارات کتی وود او را به چهره‌ تأثیرگذاری در دنیای مالی تبدیل کرده است.

موضع کتی وود در بازار فعلی که به شدت به سمت مقابله با ریسک‌های ناشی از تورم پیش می‌رود، همچنان تزلزل‌ناپذیر مانده است. او در پش‌بینی‌های خود از نقش نیرو محرکه‌های جهان آینده یعنی فناوری‌های انقلابی از جمله هوش مصنوعی، وسایل نقلیه الکتریکی، سیستم‌های رباتیک، توالی‌یابی ژنوم و بلاک‌چین نیز یاد می‌کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

خوش‌بینی کتی وود به رسیدن قیمت بیت‌کوین به ۱.۵ میلیون دلار

کتی وود سرمایه‌گذار مشهور، ۱۹.۹ میلیون دلار به شرکت بلاک جک دورسی تزریق کرد

وقتی در مصاحبه اخیر سامرست از او در خصوص انتخاب بین طبقه‌ دارایی‌های بیت کوین، طلا و پول نقد برای نگهداری بلندمدت ۱۰ ساله سؤال شد، با توجه به شناختی که سرمایه‌گذار مشهور داریم، پاسخ او کاملا واضح بود:

 بیت کوین، کاملا مشخص است.

اعتماد وود به بیت کوین از این واقعیت نشأت می‌گیرد که او این دارایی دیجیتال را همیشه به عنوان یک محافظ در مقابل تورم و کاهش آن درنظر گرفته است. همین نگرش باعث شده تا وود به بیت‌کوین لقب «طلای دیجیتال» را بدهد.

چشم‌انداز مثبت وود در خصوص بیت کوین نکته تازه‌ای نیست. او در اظهارنظرهای خود دائما در مورد خوش‌بینی خود به این ارز دیجیتال صحبت می‌کند و عموما پیش‌بینی‌های خود را با نوآوری‌های فناورانه درهم می‌آمیزد. وود پیش از این حتی از این گفته بود که قیمت بیت کوین ممکن است در دهه آینده از مرز ۱.۵ میلیون دلار نیز فراتر رود. این پیش‌بینی بسیار جسورانه در حالی است که قیمت فعلی این رمزارز در حوالی ۳۵ هزار دلار در رفت و آمد است و نسبت به قیمت اوج خود در سال ۲۰۲۱ (۶۹ هزار دلار) افت زیادی کرده است.

با این حال، بیت کوین با وجود افت چشمگیری که در سال ۲۰۲۲ داشت، امسال دوباره احیا شد و به همین دلیل دوباره بحث‌ها در مورد استفاده از آن به عنوان یک سد محکم در برابر تورم داغ شده است. کل بازار ارزهای دیجیتال در چند هفته اخیر به دلیل احتمال تأیید اولین درخواست‌های صندوق معامله بورسی (ETF) بیت کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) وارد دور صعودی تازه‌ای شده است.

در صورت چنین اتفاقی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آرک اینوست نیز از این رویداد مهم سود کلانی به جیب خواهد زد؛ چرا که شرکت او نیز به صورت مشترک با شرکت شیرز ۲۱ (21Shares) یک درخواست ETF بیت کوین ثبت کرده و در ضمن، در صندوق بیت کوین شرکت گری اسکیل (GBTC) هم سرمایه‌گذاری کرده است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌ در پیش‌برد برنامه‌های وود اهمیت ویژه‌ای دارند. در سال جاری، صندوق نسل بعدی اینترنتِ آرک (ARKF) این شرکت توانست بازدهی چشمگیری داشته باشد و حتی از خود بیت کوین نیز جلو بزند.
کتی وود در ادامه گفتگوی خود در خصوص رابطه مکملی که بین هوش مصنوعی و بیت‌کوین در آینده شکل می‌گیرد نیز صحبت کرد.

سرمایه‌گذار مشهور عنوان کرد:

 در آینده وظایف کوچک در سطح جهانی دیگر به دست انسان‌ها انجام نمی‌گیرد… نیروی کار نیز به شیوه‌ای که در حال حاضر حتی تصور کردنی نیست تقسیم کار خواهد کرد.

کتی وود آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کند که در آن فناوری و ارز دیجیتال، بیت کوین یا ارزهای دیگر، پایه‌ و اساس ‌ اقتصاد را شکل می‌دهند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

 

منابع:Crypto News