پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالکارولین الیسون در دادگاه: سم بنکمن فرید دستور می‌داد مرتکب این جرایم شوم
کارولین الیسون در دادگاه: سم بنکمن فرید دستور می‌داد مرتکب این جرایم شوم عکس

کارولین الیسون در دادگاه: سم بنکمن فرید دستور می‌داد مرتکب این جرایم شوم

October 11, 2023
63
0

همان‌طور که انتظار می‌رفت کارولین الیسون، مدیر عامل سابق صندوق سرمایه‌گذاری آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، شرکت خواهر صرافی اف تی ایکس (FTX) روز گذشته در آغاز دومین هفته محاکمه سم بنکمن فرید به جایگاه شهود فراخوانده شد. مدیر عامل آلامدا ریسرچ به اتهام‌های خود، کلاهبرداری و توطئه اقرار کرد، اما خاطر نشان کرد که در ارتکاب این جرایم اختیاری از خودش نداشته است.

کارولین الیسون هنگامی که در جایگاه شهود قرار گرفت، به هیئت منصفه گفت:

او [بنکمن فرید] دستور می‌داد تا مرتکب این جرایم شوم.

کارولین الیسون در شهادت خود گفت که بنکمن فرید سیستمی به راه انداخته بود که دریافت پول از پلت‌فرم معاملات کریپتوی اف‌تی‌ایکس را برای او ساده می‌کرد. آلامدا از همین سیستم که حدود ۱۴ میلیارد دلار سرمایه را مدیریت می‌کرد، می‌توانست صرافی اف تی ایکس را تأمین مالی کند.

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

سم بنکمن فرید عمدا دفتر خاطرات معشوقه سابقش، کارولین الیسون را به رسانه‌ها افشا کرد

هر آنچه در هفته اول محاکمه سم بنکمن فرید گذشت

الیسون در ادامه شهادت خود عنوان کرد:

 آلامدا چندین میلیارد دلار از مشتریان اف‌تی‌ایکس گرفت و از آن برای سرمایه‌گذاری استفاده کرد. من ترازنامه‌های مالی برای شرکت می‌فرستادم که آلامدا را کم‌تر حالت واقعی در خطر نشان می‌داد.

سفر پرماجرای سم بنکمن فرید و کارولین الیسون، دو نوآور و مبتکر حوزه ارزهای دیجیتال بسیار کوتاه بود. بنکمن فرید که رابطه عاشقانه‌ای با کارولین الیسون داشت، در سال ۲۰۱۷ او را متقاعد کرد که شرکت بازرگانی جین استریت کپیتال (Jane Street Capital) را رها کند و به او در پروژه بزرگش در صنعت ارز دیجیتال ملحق شود. اشتباهی که این دو مرتکب شده بودند، ترکیب رابطه شخصی و کاری بود، اشتباهی که بعدا یکی از عوامل اصلی ورشکستگی پلت‌فرم معاملات ارز دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) نیز قلمداد شد.

الیسون نیز همچون شریک زندگی سابقش به جرایم مختلفی متهم شده است. اما او بر خلاف بنکمن فرید، به تمام اتهاما‌ت وارده اقرار کرده است. تحلیل‌گران تصور می‌کنند که الیسون احتمالا به دلیل نقش بسیار کم‌تر خود در کلاهبرداری حداقل حکم را از دادگاه دریافت کند. در مقابل، تا به حال تمام کسانی که در دادگاه شهادت داده‌اند، بنکمن فرید را متهم دانسته‌اند. واضح است که محاکمه بنکمن فرید اصلا آن‌طور که خود او دوست داشت پیش نمی‌رود.

پیش از این احتمال داده می‌شد که دادگاه به وکلای بنکمن فرید اجازه بازپرسی از برخی از شاهدان مهم پرونده از جمله گری وانگ، هم‌بنیان‌گذار اف‌تی‌ایکس را بدهد. اما دادگاه امروز این درخواست تیم حقوقی بنکمن فرید را رد کرد تا اوضاع حتی از قبل نیز برای بنکمن فرید دشوارتر شود. وانگ چهارشنبه هفته گذشته به جایگاه شهود احضار شده بود. او در شهادت خود صراحتا گفته بود که تمام مدیران اف‌تی‌ایکس و آلامدا از فعالیت‌های متقلبانه الکترونیکی و کلاهبرداری‌های شرکت اطلاع داشته‌اند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Crypto.News