پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالچارلز هاسکینسون:کاردانو بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان می‌شود
چارلز هاسکینسون:کاردانو بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان می‌شود عکس

چارلز هاسکینسون:کاردانو بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان می‌شود

August 29, 2023
8
0

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو و یکی از خالقان اتریوم در سخنرانی اخیر خود که در خلال کنفرانس بلاک‌چین و ارز دیجیتال ریر ایو (Rare Evo) در شهر دنور،‌ کلرادو انجام داد، یک پیش‌بینی جسورانه کرد. هاسکینسون که به یک کارآفرین رؤیاپرداز شهرت دارد، اعلام کرد که ارز دیجیتال کاردانو آدا (ADA) از بیت‌ کوین و اتریوم جلو خواهد زد و به بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان تبدیل می‌شود.

ارز دیجیتال کاردانو هم‌اکنون از لحاظ ارزش بازار در رتبه هشتم جهان قرار دارد. ارزش بازار ارز دیجیتال بومی شبکه کاردانو ۹.۱۶ میلیارد دلار است. در همین حال، در مقایسه بیت ‌کوین و اتریوم، دو ارز دیجیتال برتر بازار به ترتیب ۵۰۶ میلیارد دلار و ۱۹۸ میلیارد دلار ارزش بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

اما آنچه باعث شده تا بنیان‌گذار کاردانو نسبت به آینده این ارز دیجیتال خوش‌بین باشد، تعهد بالای این توکن به مکانیسم حاکمیت زنجیره‌ای خود است که باعث می‌شود دارندگان توکن به شکل غیرمتمرکزی و مستقیمی در تصمیم‌گیری‌ها دخیل باشند.

هاسکینسون در سخنرانی خود اظهار داشت:

این چالش ما است، به همین دلیل نیز فکر می‌کنم کاردانو احتمالا می‌تواند بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان شود. فکر می‌کنم [کاردانو] می‌خواهد چیزی بیش از یک ارز دیجیتال باشد. فکر می‌کنم که کاردانو تبدیل به ستون فقرات یک ملت دیجیتال جدید، یک جامعه جدید یا مکانی می‌شود که نهایتا می‌توانیم دوباره به یکدیگر اعتماد کنیم. جایی که به حدی می‌رسیم که به جای گفتن «شرور نباش» می‌گویم که «نمی‌توانی شرور باشی.»

در همین رابطه بیش‌تر بخوانید:

اظهارات چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو در مورد آخرین تحولات رمزارز کاردانو، رأی پیروزی ریپل و مقررات جدید ارز دیجیتال

چارلز هاسکینسون در بخش دیگری از سخنرانی خود از نحوه حکمرانی رهبران بازار ارز دیجیتال یعنی بیت ‌کوین و اتریوم انتقاد کرد. بنیان‌گذار کاردانو در ادامه افزود که طراحی ثابت بیت ‌کوین که از زمان راه‌اندازی تا به حال (از ۱۳ قبل تا امروز) تغییر نکرده، می‌تواند در بلند مدت تبدیل به پاشنه‌ آشیل این ارز دیجیتال شود.

هرچند بسیاری دستیابی به حکمرانی اتریوم در بلاک‌چین را غیرممکن می‌دانند، اما هاسکینسون عقیده دارد که با بلوغ اکوسیستم کاردانو و جذب صدها میلیون کاربر، استفاده نکردن از نوعی حاکمیت زنجیره‌ای می‌تواند به مزیت کاردانو تبدیل شود. هاسکینسون در همین حال، به نگرانی‌هایی که در خصوص حاکمیت غیرمتمرکز وجود دارد و آن را برای سیستم‌های فعلی مشکل‌ساز می‌دانند نیز پاسخ داد. به باور بنیان‌گذار کاردانو، این مدل حاکمیت می‌تواند وسیله‌ای برای اعتماد مجدد جامعه و مشارکت باشد. چارلز هاسکینسون در این مورد گفت که همواره به انسانیت اعتقاد داشته است:

 همیشه به بهترین [خصوصیات] انسانی اعتقاد داشته‌ام.

او حکومت غیرمتمرکز را شیوه‌ای برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به مردم جامعه می‌داند. اما تبدیل شدن ارز دیجیتال کاردانو به بهترین و بزرگ‌ترین رمزارز نیاز به این دارد که نه تنها کاردانو پایگاه کاربران خود را به‌طرز چشمگیری افزایش دهد، بلکه باید بر مسائل عدیده نظارتی و فنی غلبه کند. هاسکینسون اخیرا گفته بود که بعید می‌داند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قصد شکایت علیه کاردانو را داشته باشد. این در حالی است که در شکایت این کمیسیون علیه صرافی‌های بایننس و کوین بیس نام ارز دیجیتال کاردانو به عنوان یکی از نمونه‌های اوراق ‌بهادار ثبت‌نشده ذکر شده بود.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:U.Today