پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبوئنوس آیرس کارت‌ شناسایی دیجیتال در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد
بوئنوس آیرس کارت‌ شناسایی دیجیتال در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد عکس

بوئنوس آیرس کارت‌ شناسایی دیجیتال در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد

September 30, 2023
3
0

بوئنوس آیرس، یکی از شلوغ‌ترین پایتخت‌های آمریکای لاتین اعلام کرد که قصد برداشتن گام نوآورانه‌ای در حوزه امور دولتی دارد. به گفته مسئولان شهر بوئنوس آیرس، جمعیت ۱۵ میلیونی این شهر می‌توانند از ابتدای ماه اکتبر (۹ مهر) از طریق کیف پول‌های دیجیتال به اسناد و مدارک هؤیتی خود نیز دسترسی داشته باشند. شهروندان بوئنوس آیرس در ابتدا می‌توانند مدارک ضروری مانند گواهی تولد و ازدواج را به این طریق مورد استفاده قرار دهند. علاوه بر این مردم پایتخت آرژانتین می‌توانند به گواهی اشتغال و تأییدیه تحصیلی خود نیز به صورت دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

مسئولان شهر بوئنوس آیرس اعلام کرده‌اند که قصد دارند در آینده اطلاعات حوزه‌های سلامت و مدیریت مالی را نیز به همین‌ صورت ادغام کنند. هدف گسترده‌تر مسئولان شهر این است که برنامه سراسری مشابهی برای تمام شهروندان کشور تا پایان سال ۲۰۲۳ به اجرا در بیاورند.
زیرساخت‌های این پروژه هویت دیجیتال را کوارک آی‌دی، یک پروتکل هؤیت دیجیتال که توسط شرکت اکستریمیان (Extrimian) توسعه یافته، فراهم کرده است. کیف پول‌های کوارک آی‌دی از فناوری‌ گواه دانش صفرِ شرکت زی‌کی سینک ارِا بهره برده‌اند. شرکت زی‌کی یک شبکه لایه ۲ است که از فناوری گواه دانش صفر برای گردآوری اطلاعات در شبکه اتریوم استفاده می‌کند. این فناوری به نهادها و سازمان‌های مختلف اجازه می‌دهد، بدون افشای صحت اطلاعات کاربران را تأیید کند.

گیلرمو ویلانووا، مدیر عامل شرکت اکستریمیان، نوآوری جدید را یک گام تاریخی به سوی آینده‌ای ایمن‌تر و مؤثرتر برای خدمات دولتی در آمریکای لاتین دانست. اطلاعاتی که در کیف پول‌های دیجیتال نگهداری می‌شود به شهروندان این امکان را می‌دهد که هنگام انجام تعامل با دولت، کسب‌وکارها و سایرین بر مدارکی که تحویل می‌دهند کنترل داشته باشند. دیگو فرناندز، دبیر اداره نوآوری شهر بوئنوس آیرس نیز اعلام کرد که با عرضه کارت شناسایی دیجیتال، جایگاه این شهر به عنوان پیشگام این حوزه در آمریکای لاتین بیش از پیش تثبیت می‌شود.

در همین حال، مقامات آرژانتینی همچنان مشغول انجام تحقیقات خود در خصوص یک پروژه هؤیت دیجیتال دیگر، پروژه پرسروصدای ورلد کوین (Worldcoin) هستند. پروژه ارز دیجیتال ورلد کوین که از ابتدای تابستان امسال عرضه شده، به دلیل روش احراز هؤیت خود که اسکن شبکیه چشم است باعث نگرانی‌ بسیاری از حامیان حریم خصوصی شده است. این پروژه قبلا در برخی کشورها در اروپا و آفریقا ممنوع اعلام شده و تحقیقات مختلفی برای بررسی روش گردآوری اطلاعات این پروژه رمزارزی در حال انجام است.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape