پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال در برزیل امکان‌پذیر می‌شود
پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال در برزیل امکان‌پذیر می‌شود عکس

پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال در برزیل امکان‌پذیر می‌شود

February 18, 2023
9
0

کشور برزیل یک گام مؤثر و جدی برای پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال برداشت. این کشور اخیرا تلاش‌های زیادی را برای گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال کرده بود، از این رو، هر روز خبرهای تازه‌ای از رشد بازار کریپتو در این کشور پهناور آمریکای جنوبی می‌شنویم. بانکو دو برزیل (Banco do Brazil)، یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های برزیل (که بخشی از آن به دولت برزیل تعلق دارد) قرار است در این راه از پلتفرم‌های خود برای پرداخت با ارزهای دیجیتال استفاده کند. بر اساس گزارش‌های مختلف، بیتفای (Bitfy)، شرکت برزیلی ارائه‌دهنده پرداخت ارزهای دیجیتال قرار است به عنوان پلی برای تسهیل پرداخت‌ها عمل کند.

شرکت بیتفای اعلام کرد، پذیرش فناوری بلاک‌چین در امور و خدمات مالی عمومی شفافیت و اعتبار بیش‌تری برای مؤسسات دولتی به همراه دارد. در همین راستا، لوکاس شواش، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت بیتفای اظهار امیدواری کرد که با پذیرش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) راه برای توسعه زیرساخت‌های لازم جهت افزایش استقلال و مردمی‌تر کردن استفاده و دسترسی به اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال در سراسر برزیل هموار شود.

ماه نوامبر (آبان) امسال بود که بانکو دو برزیل در شرکت بیتفای سرمایه‌گذاری انجام داد. این شرکت پرداخت ارزهای دیجیتال هم‌اکنون به دنبال ادغام خدمات توکن‌سازی و پرداخت خود است. بیتفای در همین حال فهرستی از ارزهای دیجیتالی که می‌توانند برای پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال به کار روند منتشر کرد. در این فهرست ارزهای دیجیتال مختلفی از جمله بیت‌کوین، اتریوم، دسنترالند، چین‌لینک، الگوراند، سولانا، ریپل، پولکادوت، اولانچ، دش و بایننس‌کوین به چشم می‌خورد.

نحوه پرداخت مالیات با ارزهای دیجیتال به وسیله پلتفرم بیتفای شامل وارد کردن شماره قبض (شناسه پرداخت) یا اسکن بارکد خواهد بود. سپس بیتفای پرداخت را پردازش و ارزهای دیجیتالی را به رئال، ارز رسمی برزیل مبادله کرده و به حساب مؤسسات دولتی واریز می‌کند.

اعلام این خبر تنها اندکی پس از تصویب قانون جدید رمزارزها در کشور برزیل اتفاق افتاد. با قانون جدید ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت در سراسر کشور قانونی شدند. برزیل با تصویب این قانون گام بسیار محکمی در راه گسترش اکوسیستم‌های کریپتو و پذیرش ارزهای دیجیتال برداشت. قانون ارزهای دیجیتال همچنین راه را برای گنجاندن هر چه بیش‌تر دارایی‌های دیجیتال در فعالیت‌های مالی برزیلی‌ها هموار کرد و می‌تواند استفاده‌های جدیدی برای ارزهای دیجیتال در این کشور به وجود بیاورد.

بایننس، غول صرافی‌های ارز دیجیتال هم‌اکنون به شدت در تلاش است تا سهمی از بازار پرداخت‌های ارز دیجیتال در برزیل به دست آورد. این صرافی در ماه ژانویه (دی) از عرضه پیش‌پرداخت پرداخت ارزهای دیجیتال خبر داد. عرضه این کارت پیش‌پرداخت بخشی از برنامه‌ی توسعه‌ی لاتام (Latam)، شرکت ارائه‌دهنده پرداخت برزیلی است. این کارت پیش‌پرداخت پرداخت در لحظه ارزهای دیجیتال را به فیات تبدیل می‌کند و در حقیقت، خرید به وسیله ارزهای فیات انجام می‌شود. کارت‌های پیش پرداخت نیازی به اتصال به یک حساب مشخص ندارند و می‌توانند همچون سایر کارت‌های اعتباری شارژ شوند.

منابع:news.bitcoin