پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالرکورد فعالیت‌ کاربران ارزهای دیجیتال در برزیل جابجا شد
رکورد فعالیت‌ کاربران ارزهای دیجیتال در برزیل جابجا شد عکس

رکورد فعالیت‌ کاربران ارزهای دیجیتال در برزیل جابجا شد

August 12, 2023
243
0

برزیل یکی از کشورهای پیشگام‌ در خصوص تصویب و تدوین قوانین ارزهای دیجیتال است. این کشور با افزایش چشمگیر استفاده افراد و شرکت‌ها از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ماه جون (خرداد) توانست به صدر کشورهای دنیا در این حوزه راه پیدا کند. گزارش جدیدی که دولت برزیل منتشر کرد از پذیرش قوی ارزهای دیجیتال در این کشور خبر می‌دهد.

طبق آخرین گزارش اداره مالیات برزیل (FRB) در ماه جون تعامل با ارزهای دیجیتال در این کشور رشد جالب‌توجهی داشته است. در این ماه بیش از ۳.۲ میلیون نفر و بیش از ۸۹ هزار کسب‌وکار برزیلی در قلمروی ارزهای دیجیتال فعالیت داشته‌اند. آمارهای این نهاد دولتی رقم دقیق ۳،۲۱۷،۶۳۳ نفر در ماه جون در حوزه کریپتو فعالیت کرده‌اند. این آمار نسبت به ۴ ماه قبل رشد افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

نهاد مالیاتی برزیل عنوان کرد که تا ماه آوریل (فروردین)، در این کشور ۲،۰۱۶،۶۸۴ نفر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته‌اند. این رشد فعالیت در کسب‌وکارها نیز نمود دارد. فعالیت کسب‌وکارهای ثبت‌شده و رسمی در برزیل در ماه جون یک رکورد جدید را ثبت کرد. در این ماه ۸۹،۰۹۶ کسب‌وکار کوچک و بزرگ در حوزه کریپتو فعالیت داشتند که رشد ۶ درصدی نسبت به ماه قبل، می (اردیبهشت) را نشان می‌دهد.

از سال ۲۰۱۹ که قوانین مربوط ارزهای دیجیتال رسما اجرا شدند، این سطح از پذیرش کریپتو در برزیل مشاهده نشده بود. در سطح گسترده‌تر نیز پذیرش ارزهای دیجیتال در این کشور آمریکای لاتین رشد کرده است. آمارها نشان می‌دهد که میانگین تعداد کاربران خرده‌فروشی کریپتو در برزیل در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱،۹۰۵،۴۳۵ نفر بوده است که در مقایسه با همین زمان در سال گذشته رشد ۱۵۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در زمینه کسب‌وکارها نیز همین رشد را مشاهده می‌کنیم و از این لحاظ شرکت‌های برزیلی که از ارزهای دیجیتال استقبال کرده‌اند در نیمه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به همین بازه‌ زمانی در سال قبل رشد ۲۰۴ درصدی داشته‌اند. این رشد چشمگیر نشان از تغییر میانگین از ۶۸،۲۳۷ کسب‌وکار دارای فعالیت ارزهای دیجیتال به بیش از ۸۹ هزار شرکت دارد.

طبق قانون ارزهای دیجیتال که هم‌اکنون در برزیل اجرا می‌شود، بانک مرکزی این کشور وظیفه تنظیم قوانین، تأیید و اهدای مجوز و نظارت بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال را برعهده دارد. گزارش پلت‌فرم چینانالیسیس نیز نشان می‌دهد که برزیل از لحاظ پذیرش ارزهای دیجیتال در صدر کشورهای آمریکای لاتین قرار گرفته و در جهان رتبه هفتم را در اختیار دارد.

تکاپو و تلاش‌ انجمن‌های کریپتویی مانند ساحل بیت‌کوین و کوه بیت‌کوین در برزیل را نیز باید به این آمار و ارقام اضافه کرد. این انجمن‌ها تلاش می‌کنند استفاده از بیت‌کوین را برای انجام تراکنش‌های روزانه در اولویت قرار داده دهند. ساحل بیت‌کوین که از ساحل بیت‌کوین در ال‌زونته، السالوادور الهام گرفته نشان می‌دهد که انجمن‌ها و به‌طور کل اعضای جامعه کریپتو در برزیل سخت در تلاش برای رونق این بخش هستند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Bitcoinist