پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالبنک (BONK) با عبور از پپه کوین، سومین میم کوین برتر بازار شد
بنک (BONK) با عبور از پپه کوین، سومین میم کوین برتر بازار شد عکس

بنک (BONK) با عبور از پپه کوین، سومین میم کوین برتر بازار شد

December 12, 2023
0
0

ارز دیجیتال بُنک (BONK) در بحبوحه اصلاح قیمت‌های گسترده در بازار کریپتو توانست با یک رشد ۳۷۰ درصدی در یک ماه اخیر، ضمن از پیش‌روی برداشتن پپه کوین (PEPE)، پس از شیبا اینو و دوج کوین، جایگاه سوم بازار میم کوین‌ها را تصاحب کند. در همین حال، موفقیت رمزارز جیتو (JTO) که همچون بنک در شبکه سولانا راه‌ا‌ندازی شده، باعث شد توجهات بیش‌تری به سایر رمزارزهای سولانا محور شود.

داده‌های پلت‌فرم کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که ارز دیجیتال بنک حالا پس از اینکه از پپه جلو افتاد، رتبه سوم برترین میم‌کوین‌های بازار را در اختیار گرفته است.

بنک اولین رمزارز با نشان سگ در شبکه سولانا است که برای اولین بار در ماه دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱) عرضه شد. توکن BONK در ۳۰ روز اخیر بیش از ۳۷۰ درصد رشد قیمت داشته است. ارزش بازار رقیق‌شده این توکن‌ هم‌اکنون به ۱،۱۲۴ میلیارد دلار و ارزش بازار آن هم حدودا به ۸۱۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

افزایش قیمت ۳۷۰ درصدی رمزارز بنک توانسته میم‌کوین‌های شیبا اینو (با ۲۰ درصد رشد) و دوج کوین (با ۳۵ درصد رشد) را از این لحاظ کاملا زیر سایه‌ی رشد چشمگیر خود قرار دهد. با این حال، ارز دیجیتال بنک باوجود عملکرد خیره‌کننده در روزهای اخیر فاصله زیادی تا رسیدن به ارزش بازار حدودا ۵.۹ میلیارد و ۱۳.۹ میلیارد دلاری شیبا اینو و دوج دارد.

تحلیل‌گران عوامل مختلفی را در رشد قیمت توکن BONK از قیمت ۰.۰۰۰۰۰۲۸ دلاری به ۰.۰۰۰۰۱۲ دلاری در ۳۰ روز گذشته مؤثر دانسته‌اند. پیش از این صرافی کوکوین (KuCoin) اعلام کرد که می‌خواهند بنک را به فهرست معاملات خود اضافه کند. این خبر و توکن را به‌همراه علاقه‌مندی کلی نسبت به تمام میم‌ کوین‌ها و همین‌طور افزایش علاقه به سولانا باعث قوت بازار بنک هم شد.

<< قیمت شیبا اینو را در اینجا مشاهده کنید >>

اما شایعات فراوان در خصوص اضافه شدن این توکن به فهرست معاملات صرافی کوین بیس (Coinbase) بیش‌ترین نقش را در رشد قیمت ارز دیجیتال بنک داشته‌اند. این شایعه پس از آن مطرح شد که برخی از بررسی‌های بلاک‌چینی نشان می‌داد که صرافی کوین بیس مشغول آزمایش این توکن است. این امر معمولا نشانه اضافه شدن توکن به فهرست کوین‌بیس قلمداد می‌شود.

در روزهای گذشته سولانا و بنک برترین ارزهای دیجیتال بازار بوده‌اند. ارز دیجیتال BONK باوجود افت قیمت اندک در ۲۴ ساعت اخیر همچنان یکی از ارزهای دیجیتال برتر بازار بوده است. افت بازار بنک پس از کاهش بیش از ۸۰ میلیارد دلاری کل بازار ارزهای دیجیتال رخ داد. روز دوشنبه ارزش کل بازار کریپتو از ۱.۵۴۰ تریلیون دلار به ۱.۵۶۰ تریلیون دلار رسیده که پایین سطح روزانه محسوب می‌شود.

در حال حاضر، ارز دیجیتال سولانا با ۶ درصد افت قیمت در ۲۴ ساعت اخیر حدود ۶۹ دلار قیمت دارد. سولانا پس از چهار روز نوسان قیمت در محدود بالای ۷۰ دلار سرانجام در ساعات اخیر وارد سطح قیمت ۶۹ دلاری شد. بنا به تحلیل‌های اخیر، اگر سولانا می‌خواهد به بالاترین سطح قیمت خود برسد باید در محدوده بالای ۶۸ دلاری بماند یا اینکه بتواند سد حمایتی خوبی در محدوده ۶۰ دلاری به وجود بیاورد.

در همین حال، به‌نظر می‌رسد که بحث داغ روزهای اخیر بازار کریپتو، رمزارزهای شبکه سولانا بوده‌اند. یکی از این ارزهای دیجیتال، جیتو است که توانست در تنها ۲۴ ساعت پس از عرضه، رشد قیمت ۱۰۰ درصدی داشته باشد. همین موضوع باعث شد تا سرمایه‌گذاران زیادی توجه خود را به شبکه سولانا معطوف کنند.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.

منابع:Crypto Potato