پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالپای گوویندا هم به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال باز شد
پای گوویندا هم به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال باز شد عکس

پای گوویندا هم به کلاهبرداری ارزهای دیجیتال باز شد

September 17, 2023
21
0

شعبه تخلفات اقتصادی پلیس اودیشا اعلام کرد که قرار است در رابطه با یک پرونده کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که اخیرا در هند اتفاق افتاده از گوویندا، هنرپیشه مشهور بالیوودی بازجویی کند. گوویندا متهم به تبلیغ یک رمزارز تقلبی شده است.

در یک اتفاق غیرمنتظره در حوزه ارزهای دیجیتال شعبه تخلفات اقتصادی پلیس اودیشا اعلام کرد که در حال تحقیق در مورد مشارکت احتمالی گوویندا در یک طرح کلاهبرداری ارزهای دیجیتال است. گوویندا در ماه جون (خرداد) امسال در یک رویداد تبلیغاتی برای پروژه‌ای به نام سولار تكنو ايلانس (Solar Techno Alliance) به اختصار توکن اس‌تی‌ای (STA-Token) در شهر گوا، جنوب غرب کشور هند شرکت کرده بود. با این حال، توکن اس‌تی‌ای در واقع یک طرح بازاریابی هرمی بود که خود را به جای ارز دیجیتال جا زده است.

شعبه تخلفات اقتصادی هم‌اکنون قصد دارد شرایط را برای احضار گوویندا برای بازجویی بررسی کند. در صورتی که مقامات این نهاد چراغ سبز نشان دهند، تیمی از پلیس ایالت اودیشا به بمبئی سفر خواهند کرد تا از هنرپیشه مشهور بالیوودی بازجویی کرده و نقش او در این طرح کلاهبرداری را روشن کنند. گزارش شده است که گوویندا در برخی از فیلم‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی دیگر این پروژه ارز دیجیتال نقش مهمی ایفا کرده است.

ساسمیتا ساهو، معاون فرمانده پلیس اودیشا در این‌باره اعلام کرد که نقش دقیق گوویندا در این کلاهبرداری پس از تحقیقات بیش‌تر مشخص می‌شود و ممکن است از او در پرونده به عنوان شاهد بازجویی شود. با این حال، گوویندا در مصاحبه‌ای که اخیرا با روزنامه تایمز هند انجام داده، صراحتا اعلام کرد که هیچ دخالتی در این طرح پونزی ارز دیجیتال نداشته است.

گوویندا در واکنش به ادعاهای اخیر برخی رسانه‌ها اعلام کرد که هیچ‌وقت در هیچ کارزار تبلیغاتی از طرف هیچ فرد و نهادی حضور نداشته است. او همچنین تأکید کرد که در این گونه مسائل هیچ‌وقت نه حامی و نه طرفداری شخصی را می‌کند.

شعبه تخلفات اقتصادی پلیس اودیشا ماه قبل گورتج سینگ سیدو، ۴۰ ساله مغز متفکر پروژه ارز دیجیتال توکن اس‌تی‌ای را در ایالت پنجاب دستگیر کرد. پروژه او کاملا با ارزهای دیجیتال قانونی در هند تضاد داشت و بیش‌تر یک برنامه فروش هرمی بود که تأکید زیادی بر جذب سرمایه‌گذاران جدید می‌کرد.

در این کلاهبرداری به سرمایه‌گذاران وعده داده شده بود که در صورت شرکت در این پروژه و سرمایه‌گذاری روی توکن‌های اس‌تی‌ای ظرف ۵ سال به سود هنگفتی دست یابند. در همین حال، به سرمایه‌گذاران سود سرشار روزانه ۲۰ تا ۳ هزار دلاری قول داده شده بود. سیدو هم‌اکنون متهم به تقلب، توطئه، کلاهبرداری و زیر پا گذاشتن قوانین مالی کشور هند شده است. پلیس اودیشا هم‌اکنون تلاش خود را برای شناسایی و دستگیری سایر رهبران پروژه توکن اس‌تی‌ای در ایالت‌های مختلف هند آغاز کرده است. هرچه بیش‌تر از آغاز تحقیقات می‌گذرد تعداد مالباختگان این کلاهبرداری نیز افزایش می‌یابد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:CoinGape