پارسیان کریپتو
خانهاخبارارز دیجیتالسرمایه‌گذاری بی‌سابقه شرکت بلک راک در بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج بیت کوین
سرمایه‌گذاری بی‌سابقه شرکت بلک راک در بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج بیت کوین عکس

سرمایه‌گذاری بی‌سابقه شرکت بلک راک در بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج بیت کوین

August 30, 2023
64
0

گزارش‌ها حاکی از آن است که غول مدیریت دارایی جهان، شرکت بلک راک (BlackRock) از افت شدید سهام شرکت‌های حوزه استخراج بیت کوین نهایت استفاده را برده و تبدیل به دومین سهامدار بزرگ چهار مورد از پنج شرکت بزرگ این حوزه شده ایت. این شرکت بزرگ چندملیتی که در حوزه مدیریت سرمایه‌گذاری و دارایی فعالیت می‌کند، در ماه‌های اخیر با ثبت درخواست صندوق قابل معامله (ETF) نقطه‌ای بیت‌کوین بازار ارزهای دیجیتال را شوکه کرد. حالا غول مدیریت دارایی با این اقدام خود، گام دیگری برای حضور پررنگ‌تری در فضای ارزهای دیجیتال برداشت.

بر اساس داده‌های پلت‌فرم کمپانیز‌مارکت‌کپ (CompaniesMarketCap) پنج شرکت بزرگ استخراج بیت کوین روی هم ارزش بازاری معادل ۵.۴ میلیارد دلار دارند. با این حال، این شرکت‌ها در ۳۰ روز اخیر ضرر و زیان چشمگیری داشته‌اند. ظاهر امر نشان می‌دهد شرکت بلک راک مشغول خرید سهام این شرکت‌ها با قیمت کف است.

شرکت بلک راک نه تنها یکی از موفق‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی در جهان است، بلکه با مدیریت ۸.۵۹ تریلیون دلار بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی نیز به حساب می‌آید. این شرکت قبلا با درخواست ETF نقطه‌ای بیت‌کوین تلاش زیادی برای حضور در فضای ارزهای دیجیتال کرده بود. حالا این شرکت با خریداری سهام چهار مورد از پنج شرکت بزرگ استخراج بیت کوین، به دومین سهامدار بزرگ این شرکت‌ها تبدیل شده است.

وضعیت مالی شرکت‌های استخراج بیت کوین چندان مساعد نیست. با افزایش مشکلات و هزینه‌های استخراج، حتی امکان سوددهی این شرکت‌ها نیز زیرسؤال رفته است. با این حال، شرکت‌های بزرگی مانند بلک راک با دسترسی به منابع مالی سرشار این شانس را دارند که به شرکت‌های کوچک‌تر حوزه‌ی استخراج ارز دیجیتال کمک کنند. بنا به گزارش‌ها بلک راک اخیرا سهام چهار شرکت رایوت پلت‌فرمز (Riot Platforms Inc)، ماراتون دیجیتال هولدینگز (Marathon Digital Holdings)، سایفر ماینینگ (Cipher Mining Inc) و تراولف (Terawulf Inc) را خریداری کرده است.

مجموع سرمایه‌گذاری اخیر بلک راک در شرکت‌های استخراج بیت کوین بالغ بر ۴۱۱.۵۴ میلیون دلار شده‌اند. این مقدار سرمایه‌گذاری درصد بخش بسیار ناچیزی از کل دارایی‌های شرکت بلک، حدود ۰۳۵ درصد را تشکیل می‌دهد. با خرید سهام این شرکت‌ها بلک راک حالا به عضو مهمی در شورای استخراج بیت‌کوین (Bitcoin Mining Council) نیز بدل می‌شود. این شورا که اردیبهشت امسال با همکاری مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی و ایلان ماسک تشکیل شد، تأثیر زیادی در فضای استخراج بیت کوین در آمریکا دارد.

با پارسیان کریپتو همیشه در جریان آخرین اخبار و رویدادهای صنعت کریپتو و بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید.
منابع:Watcher Guru